• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 izmedju dvije sezone

Started by vip-jahorina, 27 April, 2010, 23:54:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

dasas

Quote from: marina on 23 October, 2010, 20:37:24
Kako kazu najave da ce biti pravo hladno i snjezno onda nam topovi i ne trebaju, ali nam trebaju brate  dobre staze.
Evo sta je konkretno uradjeno po pitanju sredjivanja staza za predstojecu sezonu , a sto se  ranije pokazalo kao problem.
1. Zavrsena je staza ispod 4-ke (Poljice kod srusenog vojnog objekta), odnosno ta staza je prosirena , iznivelisana, osposobljena je za odrzavanje ratracima, a samim tim i za skijanje. Ona sada dolazi do starog kamenoloma i tu se dalje ukljucuje na stazu Poljice.
2. Uradjena je centralna staza Poljice (prosirena i ociscena od kamenja) koja sada iz "Doline" ide prema Termagu direktno.
3. Uradjen je izlaz sestosjeda Poljice, sve je zatravljeno i stavljeno je busenje.
4. Uradjena je izlaz sestosjeda Ogorjelica, takodjer zatravljen i stavljeno busenje.

Mislim da su i ovo jako dobre stvari, znaci da se oni postojeci kapaciteti staza mogu koristiti na pravi nacin , i uz malo volje i rada otklonili su se neki nedostaci koji su predstavljali znatan problem kada je covjek na skijama, a kako stvari sada stoji kanim se i ove godine skijati makar 2 mjeseca!!!!!  ::)
Sve sto je odradjeno po pitanju sredjivanja staza je veliki korak naprijed i treba da se nastavi tim tempom da bi Jahorina bila ono sto treba da bude,a to je skijaliste br.1 i to bez premca na prostoru bivse Juge.
Medjutim, konstatacija da nam topovi ne trebaju, u bilo kojem kontekstu je potpuno neozbiljna i smijesna (pomalo me i nervira) jer, brate, NEMA DOBRIH STAZA BEZ VJESTACKOG SNIJEGA A POGOTOVO IH NEMA NA POJEDINIM DIJELOVIMA JAHORINSKIH STAZA.... Naravno da nam topovi trebaju, neophodni su nam , A kako HeAd rece i kad ima 6 metara snijega....
Bez topova, tj bez garancije da ce u planirano vrijeme zimovanja biti snijega i da ce se moci skijati, svi oni koji imaju iole mogucnosti nece ni pod tackom razno planirati GO na Jahorini, a pogotovo ako se ukine vizni rezim. Npr. na 5 sati voznje od BL, u Koruskoj postoji 10 skijalista od kojih svako ima min. 50 km staza i gdje potpuno iskljucite bojazan da li ce biti snijega, gdje mozete biti sigurni da ce u svako doba dana staze biti idealno utegnute, gdje je sve pokriveno zicama na kojim ne cekate duze od 2 minute.... itd. Dakle nema ozbiljne price o razvoju zimskog turizma bez barem 50% pokrivenosti terena vjestackim snijegom. Tek u takvim uslovima sezona u fulu moze da traje ne dva vec bez ikakvih problema 4 mjeseca od 15.12. - 15.03. pa i duze....
Siguran sam da ljudi koji odlucuju o ovim stvarima to znaju bolje od mene i zelim im svaku srecu u daljem radu na unapredjenju nase olimpijske ljepotice...
Vidimo se gore na otvaranju sezone, (uz bar metar snijega bilo vjestackog ili prirodnog :)), i veeeliki pozdrav VIP-u od Dadot i Dasas iz BL!   

vip-jahorina

Pozdravi mi Dadu!!!  :bravo::(
Naravno, cim dodjete, telefoni zvrc zvrc

BOJAN-BG

Quote from: vip-jahorina on 24 October, 2010, 00:03:12
Pozdravi mi Dadu!!! :bravo::(
Naravno, cim dodjete, telefoni zvrc zvrc

vipe pa stavi broj tog telefona da te ljudi mogu zvati  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

dasas

Quote from: vip-jahorina on 24 October, 2010, 00:03:12
Pozdravi mi Dadu!!! :bravo::(
Naravno, cim dodjete, telefoni zvrc zvrc

veliki se planovi kuju... ::)

Asja


brera


dasas

Quote from: brera on 24 October, 2010, 18:50:50
@Marina, Dasas
Bez umjetnog snjega nema ni¹ta, nema ozbiljnog ski - centra. I bez uredenja staza isto! Onda mogu garantirat 100 skija¹kih dana u sezoni! :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(

potpisujem...

vip-jahorina

SNJEZNI ALARM!
za utorak navecer, oko 10 cm snijega bi moglo pasti

minjon81


vip-jahorina



marina

Ljudi recenica , citiram " onda nam topovi i ne trebaju" je bila figurativna!
Naravno da nam u svakoj varijanti topovi trebaju i da je smijesno u danasnje vrijeme pouzdati se samo u padavine!!!!!
VIP Jahorina Woman Team

Asja

evo par dana kasnije, sve manje sume, a staza jos uvijek neizvjesna :'(............................................................................do kada tako?????????????  ideea:(

marina

Ovcice su super, pripremaju stazu za sezonu.
Za ostale slike navodne "pripreme staze" no comment!!!! :'(
VIP Jahorina Woman Team

chago

Quote from: skiDeki on 17 October, 2010, 10:43:56
Uhhhh
koja je ovo staza(jednom sam bio na jahorini a pamæenje me ne slu¾i)