• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Poginuo momak na Jahorini

Started by vip-jahorina, 19 February, 2010, 10:03:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

skiDeki

Mislim da niko nije rekao da mu nije zao, meni licno jeste, ali na takav nacin izgubiti zivot...zbog glupiranja...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

mima bp

Quote from: brkic1000 on 19 February, 2010, 20:25:08
strasnoooo .... ali momka ja ne zalim, ustvari steta sto je jedan maldi zivot ugasen, zalim samo njegovu porodicu, roditelji su ga 24 godine hranili mazili pazili cuvali skolovali....., i sigurno se mnogo toga odrekli da bi ga poslali na planinu, a ocigledno da on to nije cenio, ruzno je sto pricam ovako o pokojniku, ali tesko da ce se ikome ista desiti ako se krece predvidjenim stazama i putevima  i ako se primerno ponasaju....
u prirodi se moze i te kako uzivati ali moramo uvek biti pazljivi, jer prestup moze biti jako skup, kao npr. u ovom slucaju, gde je cena bila  zivot.

kako nije

skiDeki

To mi je izgleda promaklo sorry, takav stav nije u redu!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

DarkoN

zalosno je sto je izgubljen jos jedan mlad zivot zbog cistog ne razmisljanja i glupiranja. sve drugo sto se kaze je suvisno. njega vise nema i nista ga nemoze vratiti. samo ovo treba da bude upozorenje drugima da malo smanje glupiranje.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

mima bp

Quote from: DarkoN on 20 February, 2010, 17:04:30
zalosno je sto je izgubljen jos jedan mlad zivot zbog cistog ne razmisljanja i glupiranja. sve drugo sto se kaze je suvisno. njega vise nema i nista ga nemoze vratiti. samo ovo treba da bude upozorenje drugima da malo smanje glupiranje.
upravo tako

borderka

ustvari sam skontala da ko god ne postuje znakove, pravila i vozi tamo gdje nije dozvoljeno na ovaj ili onaj nacin bude "kaznjen"... vozila sam ispod dvosjeda poljice gdje naravno nije dozvoljeno, zeznula koljeno i zavrsila za ovu sezonu najvjerovatnije :( takoda sam odlucila od sad sve po pravilima

mijat


BoleBl

SAUCESCE PORODICI!

Ukratko: Kada se tragedija desila vracao sam se iz Lavine prema Poljicama i zacuo povike sa mjesta nesrece. Dotrcao sam sa prijatlejima gore i imao sam sta da vidim......
Dolazak hitne pomoci i GSS-a se cekao 1:30h
Zelio bih samo da postavim pitanje.
ZASTO NA JAHORINI NEMA DEZURNOG DOKTORA U VECERNJIM I NOCNIM SATIMA?
Recimo da GSS i nije toliko potrebna tada kao doktor.
Ne daj Boze da vam se nesto desi u hotelu ili vikendici (pad, lom, srcani udar..... ili ko zna sta jos) i da morate cekati toliko da pomoc stigne, nema smisla!

Ako pass kosta 39 km, 18 miliona sestosjedi zar toliko puno kosta da se napravi jedna ambulanta koja ce raditi 24h?
op, op, op, op.....

Big_DANE

Quote from: BoleBl on 20 February, 2010, 21:57:15

Ako pass kosta 39 km, 18 miliona sestosjedi zar toliko puno kosta da se napravi jedna ambulanta koja ce raditi 24h?

Slazem se sa tobom...POTREBNA JE JEDNA MALA AMBULANTA SA DEZURNIM DOKTOROM KOJI JE PROFESIONALAN I KULTURAN A NE NEKI KASAPIN!!!\
NA KOPAONIKU SU SREDILI AMBULANTU I SVA POTREBNA POMOC SE MOZE DOBITI BILO KAD!!!!!

BOJAN-BG

nebi bilo lose ambulanta na jahorini,ali nemogu da verujem da im je sa pala trebalo sat ipo vremena do jahorine

BoleBl

Vjeruj mi da jeste!
Stanje nastradalog je bilo stvarno tesko, pitanje je bi li mu hitna pomogla da se istog trenutka nalazila na Jahorini!
Nadam se da ce se nesto raditi povodom ambulante gore. Samo neka je naprava, a niko ne morao ici tamo!
op, op, op, op.....

DarkoN

slazem se i ja da bi na jahorini trebala da postoji ambulanta ako ne cijele godine onda bar dok je zimska sezona. ne treba cekati da se nesto desi pa da se kaze da je bila ambulanta bilo bi drugacije.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Brkiæ

Pre svega iskreno saucesce porodici.

Ja sam bio smesten u kucici prvoj do staze, i nakon nesrece drugar od nastradalog decka je dotrcao do nas. nakon toga sam sa jos 4 drugara pozvao hitnu pomoc, otrcao dole kako bi pokusao da mu pomognem, no kad sam stigao video sam.... Kasnije sam se spustio u rajsku i pozvao u pomoc jos trojicu momaka(verovatno bolebl-a), otisao do vucka, policijske stanice...

Quote from: BoleBl on 20 February, 2010, 22:51:41
Vjeruj mi da jeste!
Stanje nastradalog je bilo stvarno tesko, pitanje je bi li mu hitna pomogla da se istog trenutka nalazila na Jahorini!
Nadam se da ce se nesto raditi povodom ambulante gore. Samo neka je naprava, a niko ne morao ici tamo!


Mala ispravka, hitna pomoc je dosla posle pola sata a gorska posle 1 i 30, a sto se tice stanja u kome se nazio nastradali mogu se u potpunosti sloziti sa boletom.

brera


BoleBl

@Brkiæ: Upravu si, na tvoje pozive u pomoc ja sam sa prijateljima dotrcao gore.
Sto se tice hitne vjerovatno si i tu u pravu, ja ih nisam vidio dok sam se penjao, a u razgovoru sa GSS su rekli da cekamo njih zato sam i predpostavio da zajedno dolaze.
Nesto razmisljam da je doktorica bila na nasem mjestu, tesko da bi mogla puno pomoci. Mjesto je bilo nepristupacno, a mi ga sami nismo mogli izvuci odozdo.

@Brera: Slazem se sa tobom u svemu. Hitna u sezoni 24h na JA, ljude iz GSS-a smo vjerovatno iz kreveta digli tako da im je i trebalo toliko vremena da dodju, uzmu opremu i izadju na lice mjesta!
op, op, op, op.....