• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 8.dio

Started by vip-jahorina, 04 February, 2010, 22:31:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

01xxx01

ej, vi sa poziranjem za nas koji nismo mogli skijati - bjaaaaaaaaaaaaaazi, bjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazi!!!!!!!!!!  3:( devil:( 3:(

pozdrav iz BL!

dea

Ne ka¾em da mora biti ovako: http://www.sljeme-skijanje.com/index.php?s=price&l=hr ali je svakako zanimljiv podatak za analizu. ideea:(

raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

DarkoN

Quote from: 01xxx01 on 10 February, 2010, 00:14:16
ej, vi sa poziranjem za nas koji nismo mogli skijati - bjaaaaaaaaaaaaaazi, bjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazi!!!!!!!!!!  3:( devil:( 3:(

pozdrav iz BL!
sledeci put vodimo i tebe. onda ces i ti da se smijes dok citas komentare. jutros vrijeme oblacno, najavili su snijeg a da li ce ga biti to cemo da vidimo. u sarajevu jutros od -1 do 1 zavisi u kom dijelu grada.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Bojan NS


Laffite

Par slikica jucerasnjeg dana i od mene...
Bilo je èasno ¾ivjeti s Titom

rtabucic

Zdravo raja konacno sam proveo ta 2 dana na Jahorini, pa mali feedback da dam za one koji jos nisu bili ili zele cuti utiske!!!

Ponedjeljak je bio katastrofa, magla sta ces...a utorak fantastican sto se tice vremena!
Staze su kao i uvijek na Jahorini...balkanski dobre:)
Za onu raspravu oko kamencice stvarno moram potvrditi da ih ima na pojedinim dijelovima staze bas mnogo (Pocetni zavoj na Poljicu i kraj, ona lijeva strana Prace i njen kraj, na izlazu sa zicare  Ogorijelica 2).
Ali tako ti je to, ko zna ce uspijet izbjeci kamencice i imati male parnice, a oni koji ne ce poderat skiju da valja...PEEEEELING!
Subjektivno su najbolje staze bile Ogorijelica al onaj lijevi dio (perdobar za carving, nema nikog) i lijevi dio Prace. Kraj poljica je isto super dio ali raje ima more tako da je dobra samo
do nekih 9:30h mozda malkice duze. Ona slalom staza i on crna pored nje su luuudnica dobre, samo su pokratke i ne mili se covjeku derat guzove na onoj tanjiraci:D

Generalno je los osjecaj kad te dize zicara 7min (bar tako pise na oznakama, al osjecaj mi govori da je duze:), a ti se spustis za 1min - 2min.
Znaci malo pokratke staze ali i zato ima lijek: Ogorijelica pa prisastavis Pracu, ima i da najboljeg skijase peku noge:)

Za napredne skijase je definitivno dovoljno 1-2 dana da proskijas sve staze, naravno moras potrefit suncan dan inace je bad!
Za raju koja manje dobro skija i za pocetnike je 7 dana na Jahorini vise nego dovoljno, ma predobro.

Kafane su vrh, usluga je bila predobra a hrana da se sjeb*s...nikakva reklama al sam bio u Rajskim Vratima i ubio sam se od ustipaka i teleceg pecenja i kolaca domacih i pive i svega!
Cijene su cool, naravno za raju sa zapada i firmase je bagatela, ali i za obicne smrtnike koji zele isprobat skijanje je sasvim OK.

Oni sto rade na zicarama su totalno neozbiljni i nekompetentni i uglavnom mrtve seljacine...veeeeliki minus za te ljude!

Pricao sam sa mnogo ljudi koji rade na Jahorini i osjeti se veliko nezadovoljstvo zbog OC rukovodstva i neozbiljnosti pojedinaca koji bi mogli imati pozitivan uticaj na razvoj
skijalista ali to ne cine iz licnog interesa...Bosna ko Bosna:(

Sve u svemu je Jahorina predobra planina za nase regione, nisam nesto puno obilazio Hrvatsku ili Srbiju, ali se hladno da poredit se vecinom skijalista u Sloveniji i Bog-a mi i sa manjima u Austriji.
Samo vam kazem kanite se Kupresa, Vlasica, Igmana, narocito kojekakih Igrista i Kladnja...Bjelasnica je za istrenirane sportiste jos OK, al Jahorina je #1 u BiH, a i sire!

Veeeeliki pozdrav od raje iz Zivnica, a prekosutra idemo da testiramo nasu sminku na Kopaoniku...heheheh:P
if(!drunk){
   beer++;
}


MarijaBB

Hrvacka je zametena snijegom. Cuvajte se stize i gore.

Big_DANE

Ski info za 10.02.2010. god.

Temperatura u 8:00 èasova:- 4°C
Visina snijega : Poljice 130 cm, Rajska dolina 150 cm

Vrijeme:oblaèno

    * Baby lift:  Radi
    * Lift Poljice: Radi
    * Dvosjed Poljice: Radi
    * ©estosjed Poljice : Ne radi
    * ©estosjed Ogorjelica I:Ne radi
    * Dvosjed Ogorjelica II: Radi
    * Lift ®eljo: Radi
    * Lift Olimpik: Radi
    * Dvosjed Skoèine: Radi

Vertikalni transport radi od  9:00 do  15:45 èasova.



Poceli su da stavljaju ogradu na sestosjed na ogorjelici 1... ludzatobom:((  :bravo::( :bravo::( Sta ako je puste u pogon!?!?!?




PROGNOZA>>>>

Big_DANE

EVO DA POSTAVIM I OVDE SLICICU >>> POPUST NA SKI PASS 30% !!!!


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Evo upravo sam se cuo s Dekiem, on je trenutno kod Ace u kolibi pije domacu rakiju (a jojjjj hocemo i mi) kaze da pada snijeg ono MUSKI, magle ima ali staze su mekane i odlicne za BORDERE, nema nekog jakog vjetra sto je odlicno :'( guzve nema sad zasad, more bit bidne, a more bit i nebidne ....ovo sto prave sestosjede izgleda su vidjeli prognozu pa hoce da nas iznenade 99,9% ....hocel se ko kladiti u subotu se pokrece bar Ogorjelica 1!!!Ulog pivce i cevapi kod Ace  ludzatobom:((

Njihov plan:
Snizenje cjena skipass-a
Pustanje sestosjeda
PRVIH 12 SKIJASA KOJI DODJU NA SESTOSJED CE DOBITI FREE KARTU  3:( I JOS IM DAJU PO 100KM, (kao ono idi kupi cokoladu) hahah (:smijeh:

HeAd

heheh...ja se vise ne kladim izgubio sam sve opklade vezane za sestosjede  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

MarijaBB

Imam informaciju ali nije za pricu......

skiDeki

Evo i ja da se javim, sve je kako Hare kaze, moye se fino skijati bey obzira na sneg, pozdrav
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...