• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

STANJE NA KOPAONIKU !?!?!

Started by Big_DANE, 28 January, 2010, 14:07:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

HeAd

Ja sam bio davno na Kopaoniku pre 20 godina :) i tad je bio ubjedljivo najaci ski centar u bivsoj jugi...moze pricati ko sta hoce al je bio u fullu...a mislim da je i sada jos nabrijaniji...al po cenama opet je bolje za te pare otici u austriju i italiju.....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

MarijaBB

Quote from: HeAd on 11 March, 2010, 20:45:12
Ja sam bio davno na Kopaoniku pre 20 godina :) i tad je bio ubjedljivo najaci ski centar u bivsoj jugi...moze pricati ko sta hoce al je bio u fullu...a mislim da je i sada jos nabrijaniji...al po cenama opet je bolje za te pare otici u austriju i italiju.....
Poslednje dije godine sam bila na Kopaoniku. Moze se naci i pristojan smjestaj za pristojne novce. Samo sve je to isto, kao i Jahorina. Inercija kao pravac u turizmu. Za nijansu su bolji ali i skuplji.

BOJAN-BG

ova ti je dobra slabiji skijasi da se samo spuste zivi i zdravi  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

vip-jahorina

evo i od mene par slika. vec tradicionalno se u toku zime svrati do kopa (moramo znati sta radi konkurencija)
i opet krtaka poredba:
za nase prostore savrsena organizacija, ne treba bolje, sve je tu: ljudbazni radnci na zicama koji i izgledaju da znaju sta im je raditi, svi uniformisani. cak je i policija u svecanim uniformama i veoma ljubazna.
cijene: ski pas kao na jahorini, iako je puno bolja infrstruktura kosog transporta, staze su skoro savrseno obiljezene. na vise mjesta se nalaze elektronske table sa pregledom zica koje rade.
kafici, izlaci, restorani su vatra, u prosjeku 2-3 puta skuplje nego na jahorini.
smjestaj: prosjecne cijene, slicno kao na jahorini

ali: staze su stvarno pocetnicke i one dvije sto imaju sto su strmije mi nisu lezale (jedna od njih je bila zatvorna). u svakom slucaju, svaki put kad skijam na kopu dobijem upalu misica, ali na rukama i ramenima od silnog guranja  austin:(
kao planian je privlacna, ima lijepih momenata, imaju uglavnom jedan centralni dio, nije bas razbacana kao jahorina. u svakom slucaju vrijedi pogledati, ali ja mogu ovdje izdrzati max 2-3 dana. tad je kraj.

i jos nesto. koliko pratim kakvo je stanje sa snijeg: uvijeke je vise snijega na Jahorini nego na Kopu, mozda nemaju juga lai zato imaju vidno manje padavina od jahorine.

vip-jahorina

jos jedna

DarkoN

mozda se varam ali mi ovo sto se vidi na slikama izgleda mnogo bolje nego na jahorini. sto se tice skijanja svi koji ste bili kazete da se nemoze porediti sa jahorinom. kada pogledam ove objekte sto se vide na slikama, izgleda mi da je sve extra sredjeno.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

jest, sve je sredjeno, uredno. ima strukturu. zato sto se kopanik ciljano, planski 80tih godina gradio. ipak je to nekad bila drzava.
medjutim kad se zadrzis duze od dva dana, glava te pocne boliti.
nemaju onako kalsicno naselje kao sto mi imamo sator. nego uz centar poluzgrade, skore sve sa gomilom apartmana.
vikednica sam imao priliku vidjeti samo par. ima car, ali skijanje je lose, provod kao da si u BG a nisi, sminka, cijene strava.

znaci od njih mozemo dosta nauciti, ne treba nam niti bansko niti austrija. samo se okreni i pogledaj. ipak je po meni to sto ce tice srbijanskog trzista konkurent br. 1.

DarkoN

krajem januara sam bio na zlatiboru. mogu ti reci da sam se odusevio sa sadrzajima koje imaju.planina koja u sustini nema nista je napraila turizam na zavidnom nivou.
sto se tice skijanja odmah da naglasim da nisam ni pokusao, jer su ono za mene livade. nisam isao do tornika,tamo je sestosjed, kazu da je staza dobra.
mozda treba snimiti sta ljudi sve nude i pokusati to ostvariti na jahorini. uz skijaliste kakvo ima jahorina bio bi to pun pogodak.
p.s. sto se tice ljubaznosti ljudi na zicama tu i kod nas pod hitno treba da se zavede red. one ljude u crnom skloniti u sto kracem roku jer ako ovako nastave otjerace ljude.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Big_DANE

Lepo lepo VIP-e...vidim dolazi se u komsiluk :P Salim se...ma kao sto kazes KOP je jako jakooo dobro ORGANIZOVAN i skoro sve je na vrlo visokom novou za nase standarde!!!! Ali mora se tako!!!!
I ona konstatacija da na Jahi ima vise padavina...sto jes jes...ali na kopu je dosta 30-40cm snega + topovi i staze su stvarno dobro sredjene, dok na Jahi bez postenih 70-80cm...nema tako kvalitetnih uredjenih staza...jbg...valjda je to zbog konfiguracije terena ( dosta su strmije staze nego na Kopu)...
SVE U SVEMU  >>> COPY / PASTE neke detalje...a najpre bi voleo sledece godine da vidim ove TABLE sa obavestenjima za staze i vreme!!!!
TO JE JAKO BITNO!!! KAD SAM DOSAO PRVI DAN NA JAHU PITAM JEL RADI PRACA ..NIKO NISTA NE ZNA..KO TELAD...Posle sam saznao da ne radi!!!
MORA SE JAHA NAFRIZIRATIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!

vip-jahorina

blize je meni nego tebi  (:smijeh:  (:smijeh:

zburkos

Na kopaoniku boravim svake godine sedam dana, to kakvu oni organizaciju imaju na stazama od uredjeosti, ljudi koji rade na zicama, pa do obiljezenosti staza je za cistu desetku i to je ono sto bi u narednim sezonama trebalo  OC da uradi kod nas. Cjene su paprene, al' to svi znaju koji odlaze. Na Kopaoniku postoji taj centralni dio takozvani konaci i tu je sve od prodavnica kafica i diskoteka. Vikendica u samom centru nema jer je Kopaonik  Nacionalni Park i nije dozvoljena gradnja i ti konaci koji su izgradjenii 80-ih su uradjeni u planinskom stilu i svi su sa polja istog izgleda, takva je stvar i sa novijim hotelima. Vikend naselje postoji i ono je udaljeno od skijalista 4km i nalazi se na magistralnom putu Kopoanik-Raska, i taj dio nije u okviru nacionalnog parka. Tu ima mnogo ljepih vikendica kao i apartamana ali kao i kod nas ima divlje gradnje tipa frjaer ustaklio kucu.....
Kad bi OC imo ovakvu organizaciju kao Skijalista Srbije mi bi bili najbolje skijaliste u regionu......
Sve ostalo je na strani nase Jahorine i zato Jahorina u srcu ;D

PS VIPE KAD SI VEC BIO NA kOPU, STO NE SVRATI DO kRAGUJEVCA MAKAR NA JEDAN DAN, MALO DA Se DRUZIMO.....

vip-jahorina


BOJAN-BG

mora malo i vip da zavara tragove  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

vip-jahorina

e moj bojane, svi bi da ja i dan i noc pricam gdje sam s kim sam i sta radim. da sam stalno "lociran" - gori su od moje drage   :o

BOJAN-BG

Quote from: vip-jahorina on 12 March, 2010, 22:52:45
e moj bojane, svi bi da ja i dan i noc pricam gdje sam s kim sam i sta radim. da sam stalno "lociran" - gori su od moje drage :o
sta reci lakse ces sa voljenom izaci na kraj nego sa nama forumasima  ;)