• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

STANJE NA KOPAONIKU !?!?!

Started by Big_DANE, 28 January, 2010, 14:07:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bojan NS


minjon81

Ja sam do ove godine maksimalno izbegavala knezeve dvore, iz iracionalnih razloga, a poslednji put sam prakticno slucajno otisla tamo i skroz mi se svidela... Jeste plava, ali je siroka i duza od klasicnih kratkih staza i stvarno ti pruza mogucnost da radis na tehnici...

Bojan NS


minjon81

Upravo sam se vratila sa Kopa! Bilo je solidnog skijanja!!!
Sutra ujutru dobijate detaljan izvestaj sa fotkama... Nemam snage sada da to odradim!!!
Bice jos najmanje 10 dana skijanja!!!

Big_DANE

Drago nam je da si uspela da uhvatis jos koji dan skijanja!!!  Cekamo fotkeeeeee :)

Bojan NS

@minjon81

ok, èekam ovde  ;D (kad nas veæ Dane otera sa one teme)

01xxx01

evo vam ga Dane i na ovoj temi, he he he!

(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

Dane je jutros posvudusa! a nije ga bilo neko vrijeme! ljudi, gdje je Bataneo?!?!

minjon81

Ovako!
Pitao si me na koji fazon skijanje kada je bilo malo snega, max 60cm i Marine vode? Jel tako!
Bojane, ne znam gde na netu imas tacnu i pravu informaciju o Kopaoniku, mislim da je to ozbiljan marketinski popust!
Kada bih pratila vremensku prognozu sa neta, verovatno nikada ne bih otisla da skijam...
Sto se tice visine snega, ima ga dovoljno, pre dve nedelje je bilo oko 1.5m utabanog snega na stazama koje se osnezavaju (npr. Duboka I i II); inace sistemom za vestacko osnezavanje pokriven je dobar deo planine (Pancic, Karamani, Duboke) tako da se deponuje sneg cele zime kada je temperatura u minusu... Uz to, vezne staze se osnezavaju mobilnim topovima ili nanosenjem deponovanog snega tabacima! Staye se sredjuju svake noci tako da su ujutru ispeglane! Ove godine se ocekuje stavljanje pod vestacki sistem osneyavanja jos gomila staza, ne znam tacno koje su u pitanju, unam za MAlo jezero... KAda budem dobila informaciju prosledicu je! Inace, moram ti priynati da sam i ja poprilicno bila iznenadjena stepenommodernizacije i ulaganja od strane Skijalista Srbije, dobra varijanta je sto njihovi inzejeri odlaze po Evropskim skijalistima na edukacije pa je valjda to urodilo plodom! Ako te interesuje vremenska prognoza na Kopu, najbolje je da lepo okrenes Skijalista i ljudi ce ti dati najpreciznije informacije o vremenu jer imaju vrlo precizne informacije zbog organizacije sistema osneznezvanja...

Evo vam par informacija u poverenju, hehehe! Ovo sam dobila informaciju AN GENERALE!
- sreda, cetvrtak, petak - padavine, hladno
- subota - sunce i lepo dan, teperatura do -5 - ODLICNO SKIJANJE
- nedelja - magla, padavine
- ponedeljak/sreda - LEPO ZA SKIJANJE

Da, jos MArine vode, ne rade!

minjon81

Quote from: Dane_LuDjaK_NS on 29 March, 2010, 03:55:13
Drago nam je da si uspela da uhvatis jos koji dan skijanja!!!  Cekamo fotkeeeeee :)

Ej Dane, bilo je strava, nisi tako daleko, probaj da se iscimas neki vikend pa se javi da skijamo!!! I ostali naravno!
Evo smanjila sam fotke i sad cu probati da okacim, mada me cima net od jutras na poslu!!! Ne moze covek posteno da zloupotrebljava sluzbeni net  austin:(!

Vidi sto te prozivaju ljudi za proterivanje sa tema  3:(! Hehehehe

minjon81

E sad malo utisci sa Kopa od vikenda  :-*!!!
U subotu je bilo dvojako - vreme +2 stepena i odlicno za suncanje ali jako mokar sneg i naporan za skijanje! RAdilo je Malo jeyero, Centar, KAramani, Duboke i to je to!
U svakom slucaju odlican dan, mada je posle 13h vec bio prenaporan sneg!!! Evo neke fotke!

minjon81

Ove fotke od subote su sve sa centra, nisam ni skontala da nemam sa drugih staza fotke! Ali nema veze, vidite situaciju!

Tokom noci izmedju subote i nedelje je napadalo 20 cm novog snega i temperatura je bila u minusu, staze utabane, sjajnon  :bravo::(... Medjutim, nedelja ujutru je bila magla, temperatura, cini mi se oko - 7 i tako, malo neko glupo vreme tako da smo na skijanje otisli oko 13h, do 15h je bilo cak i sunca, sneg fenomenalan ali i vetar koji je picio 21km/h tako da nisu radili Centar i Duboke ali je bilo ok skijanja Karamani + Pajino preslo - Duboka pa u krug... Ja zadovoljna!
Oko 16h je poceo da pada sneg koji se pretvorio u mecavu, temperatura nije bila niska tako da je bilo na kraju tog dana poprilicno mokro...
Evo neka fotka i od nedelje...


minjon81

Eto! Toliko od mene! Nisam bas nadarena za pisanje izvestaja kao Dane, ali sam se potrudila, ako imate kakvo pitanje, rada sam odgovoriti!!!

Evo i pozdrav od mene sa Kopa!

Bojan NS


minjon81

Quote from: bojan_ski_ns on 29 March, 2010, 12:11:59
Quote from: minjon81 on 29 March, 2010, 11:11:33
Ovako!
Pitao si me na koji fazon skijanje kada je bilo malo snega, max 60cm i Marine vode? Jel tako!
Bojane, ne znam gde na netu imas tacnu i pravu informaciju o Kopaoniku, mislim da je to ozbiljan marketinski popust!
Kada bih pratila vremensku prognozu sa neta, verovatno nikada ne bih otisla da skijam...

Ja sam uglavnom gledao infokop.net, ne znam da li je ikad bilo preko 70 cm (mada na tih 70 cm budu bolje staze nego na Jahorini 150). A i kad gledam temperaturu ovih dana stalno pi¹e da je u plusu. Reci mi samo kakav je sneg, je li onako mokar i nezgodan za skijanje? Ima li leda?

Znas kako, ja sam tamo porasla, poreklo mi je odande... Nisam odlazila par godina na skijanje tokom studija (ispitni rokovi, kinta i sl) tako da sam bila poprilicno odusevljena promenama... Vredi skroz! Sa druge strane, sada radim na takvoj poziciji da mi se moraju obratiti za svaki novi korak koji zele da urade kako bi dobili dozvolu od Zavoda za zastitu spomenika kulture, tako i dobijam zvanicne informacije  hug:(... Izvestavacu vas o svim planovima  :-X!!!

Temperatura! Da, ume da bude plus tokom dana, ali je nocu minus, puno utabanog snega, cim se spusti minus bace vestacki i ponovo tabaju!!! Tako da se odrzava jos uvek i to solidno!!! Ne znam da li sam gore napisala, na vrhu Duboke umeju da se naprave one braon zone, ali se one pokrivaju sa deponija svake noci nanova, tako da kada je topao i lep dan, na stazu u 9h pa do 13h fenomenalno skijanje a onda bife i suncanje uz pivo...

Sneg je mokar i naporan kada je u plusu - narocito posle 13h, leda nema!


Quote from: minjon81 on 29 March, 2010, 11:11:33
Inace, moram ti priynati da sam i ja poprilicno bila iznenadjena stepenommodernizacije i ulaganja od strane Skijalista Srbije, dobra varijanta je sto njihovi inzejeri odlaze po Evropskim skijalistima na edukacije pa je valjda to urodilo plodom! Ako te interesuje vremenska prognoza na Kopu, najbolje je da lepo okrenes Skijalista i ljudi ce ti dati najpreciznije informacije o vremenu jer imaju vrlo precizne informacije zbog organizacije sistema osneznezvanja...

I mene je iznenadilo, ja sam bio prvo na Jahorini, onda na Kopaoniku i prijatno sam se iznenedio.

E sad, ja sam ceo zivot na Kopu i to je postalo jedno poprilicno hladno mesto za moj ukus! Vec sam to negde, ili cak vise puta pisala na forumu!
Progutace ga fenseraj, potpuno asocijalno, tako ranije nije bilo... Sada vise nemas provoda kakvog se secam iz Bistroa npr...
NA JAhorini sam bila ove god prvi put i potpuno sam odlepila!!! To je odmor u pravom smilu reci - opusteno je sve u svakom pogledu!!!
Definitivno mi je usla na listu stalnih destinacija!!! A Kop - vikendi...

Marine vode ce raditi najverovatnije od sledece godine pod vestackim snegom!!! Provericu!


Quote from: minjon81 on 29 March, 2010, 11:11:33
Da, jos MArine vode, ne rade!

:o A ta staza mi ba¹ bila simpatilèna!

Marine vode ce raditi najverovatnije od sledece godine pod vestackim snegom!!! Provericu!

Znaèi po tvom mi¹ljenju vredi otiæi sledeæi vikend? Reci mi jo¹, gde si bila sme¹tena?

Mislim da definitivno vredi otici, najbolje okreni lepo skijalista pa pitaju, ako ne dobijes zadovoljavajucu informaciju, cimaj da se ja raspitam!
Informaciju za naredne dane koju sam dobila, prenela sam je prethodno! Receno mi je - nemoj propustiti subotu!!!
E sad... Nemoj mene kriviti ako se nesto okrene  3:( , imam najbolju nameru, pretproslog vikenda je bilo jako zubato sunce, ovog vikenda eto video si, a proslog koji sam resila da iskuliram bio je prefenomenalan za skijanje...
Iako je na svim prognozama najavljivana kisa u nedelju, moja informacija je bila magla/vetar, popodne padavine (sneg) - tako i bi!
Ajde citamo se u cetvrtak pa ti kazem...

A sto se smestaja tice, imam vikendicu u BAnji i gomilu priajtelja i rodjaka gore, tako da meni to nije neki cim...
Imas neke apartmane u onim objektima oko Granda (koji nisu nista specijalno ali pristojni) npr za 3-4 osobe koji se izdaju za 40 eura po danu... To sam cula i eventualno vikend naselje ali ako dolazis kolima!!! Tu jedino mozes iscimati neki jeftiniji smestaj...

Big_DANE

Bravo MINJONCHE :) SVAKA CAST ZA IZVESTAJ!!! SLIKE SU EXTRA!!! SUDECI PO SLIKAMA BICE SKIJANJA NA KOPU JOS JOS!!! :)
VELIKI POZZZZZZ