• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 7.dio

Started by vip-jahorina, 24 January, 2010, 17:27:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Vezano za tu mrezu: u zadnjem razgovoru sa koromanom sam mu skrenuo paznju na to mjesto i stvarno par dana poslije je sve bilo ok  hug:(

DekiDeki

Quote from: ecentar on 01 February, 2010, 22:37:42
Bio sam za vikend na Jahorini i smorio sam se grdno u subotu. Kakva banda prevaranata i secikesa. Uredno su naplacivali punu cenu ski pasa i lagali da ce tokom dana da proradi te Praca, te Olimpik, te drz ne daj... Kao duva jak vetar... Pa ako nemate zice koje mogu da voze po tako "jakom" vetru, onda nemojte da naplacujete punu cenu ski pasa. Bruka bruka bruka!!!
Obozavam Jahorinu i place mi se od muke kad vidim sta joj rade. Ne moraju drugovi i drugarice iz OC-a (i do kada ce Jahorina biti olimpijski centar??????????? verovatno zbog toga i ne menjaju liftove i ne tabaju staze, da bi sve bilo autenticno kao iz '84.) da idu daleko da bi videli sta znaci sredjena planina, nek skoce do Kopaonika ili do Banskog i Borovca pa da vide kako ljudi rade. Sramota je da na Jahorini naplacuju cenu ski pasa kao na Kopaoniku, a da pritom nemaju ni trecinu kapaciteta liftova i staza, a o oznacavanju staza, topovima, ratracima necu ni da pricam.
Da bi ste uzimali pare morate da ulozite, nije ni cudo sto je planina prazna i sto nikog nema. A tek prevara sa novim 6-osedima koji tek sto nisu proradili, evo danas ili sutra...
Otisao sam u Studio u subotu vece, ulazimo tamo i ocekujemo standardnu guzvu, kad tamo samo konobari, sanker i DJ gledaju ulazak u kucu VB, obradovali nam se ljudi onoliko. Kazu tako je cele sezone. Sad sa viznom liberalizacijom nece se Jahorina nagledati gostiju, samo vikendasi, hoteli prazni, aprtmani takodje. Ej ja sam u sred sezone nasao smestaj u cetvrtak za vikend!!! Pa to nikada nije bilo.
Da skijanje nije bilo ful u nedelju, ali ne zahvaljujuci OC-ovcima, vec Jahorini koja je Bogom dana za skijanje, verovatno mi ne bi skoro palo na pamet da ponovo dodjem tamo sve dok neko ne privatizuje planinu (dace Bog da to bude neki stranac), ovako s obzirom da sam se u nedelju raspao od skijanja (evo jos me bole vratne zile  ::)) mozda dodjem jos neki vikend ove sezone, ali ostatak ekipe koja je bila sa mnom cisto sumnjam, oni ne dele moj entuzijazam prema ovoj planini.


Koliko ovakvih postova treba biti napisano, pa da neko reaguje na njih???
Ne mogu se sva vrata otvoriti kljucem, neka moraju i glavom!

skiDeki

Quote from: vip-jahorina on 02 February, 2010, 00:36:46
Vezano za tu mrezu: u zadnjem razgovoru sa koromanom sam mu skrenuo paznju na to mjesto i stvarno par dana poslije je sve bilo ok  hug:(
Kako vec unazad dosta godina dolazim na Jahorinu, cini mi se da samo jednom nije bilo mreze na toj stazi.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

Postavljena je mreza prije par godina kad se tamo nesreca dogodila, nikako nije postavljena bila kako treba. Nego je uvijek bila previsoko. Onda su je prilicno spustili. Neko mi rece da mogu je po potrebi sad dizati i spustati u zavisnosti od visine snijega.

skiDeki

Nikad nisam obracao paznju kako mreza stoji samo znam da je postojala na tom mestu.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

BOJAN-BG

koliko kritike po oc a tako malo rezultata od njih

BOJAN-BG

DOBRO JUTRO,KAKVO LEPO JUTRO NA JAHORINI

trig

Evo jedna slika u visokoj rezoluciji uslikana jutros u 08:00 sa prozora sobe Snezne Kraljice :)



*kliknite na sliku jedanput, a za vecu rezoluciju kliknite ponovo na sliku ;)

Dobro jutro svima.

P.S. danas ce biti pravih HD snimaka  ;)

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Dobro jutro sa suncane Jahorine.... ljudi sta je ovo otkako sam ja na Jahorini samo sunce :P idem ja odma gibati na stazu kako bi vam docarao danasnji da bit ce slika  :bravo::( :bravo::( :bravo::(

Sunce
Bez Magle
Nema vjetra
Ne pada snijeg
A Utorak tako da nece biti ni guzve opaaaaaaaaa

skiDeki

Hare imas srece, hoce te vreme, sledece nedelje da budes na jahorini!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

a danas perverzija...sunce,snijeg i gruvanjeeee
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

cos


zedhus

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

zedhus

Svakom je jasno da je "raja" postala nezadovoljna i samo u uzim krugovima diskutovala o nedostacima i propustima ljudi iz OC-a.Polako ali sigurno opste stanje na planini ide silaznom putanjom.
Evo teksta koji sam napisao u topicu o nesreci na Jahorini:

Nakon procitanih svih postova do sada mogu samo preporuciti OC-u da se vise potrudi oko sigurnosti skijasa.Cinjenica je da je ovo sto imamo na stazama nedovoljno kako bi se zastitile sve grupe skijasa, od onih ekstremnih do pocetnika.
Znaci, vise znakova upozorenja i naravno novcane kazne ili recimo prisilno napustanje podrucja pod upravom OC-a zbog nepostivanja zakona na planini.
Za ozbiljniji pristup zimskom turizmu na Jahorini potrebna je potpuno drugacija struktura vrha OC-a.Znaci, strucni mladi ljudi, koji su naklonjeni zapadnom nacinu rada, a ne politicki podobni procelavi i sijedi clanovi "janjecih brigada".
Evo za kraj navescu tek tri stvari na koje imam primjedbu, a stanje je iz godine u godinu sve losije i to po pitanju:
1.Uredjenja staza
2.Sigurnosti skijasa i svih ostalih na planini
3.Odrzavanje hotela pod upravom OC-a

Nazalost, slabe su sanse da se kod nas i nakon niza tragedija stvari dovedu u red.
Ko je slijedeci?


Pozdrav svim skijasima i borderima! hug:(

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!