• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 6.dio

Started by vip-jahorina, 15 January, 2010, 09:49:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

DarkoN

Quote from: skiDeki on 20 January, 2010, 09:44:18
Ma nemoguce je dea se izgubi ko dobro poznaje planinu.Po nevidjenoj magli sam prelazio sa ogorjelice2 na poljice, jesta da je bilo zajebano, ali polako i stigao sam.
kazem ti, djevojka koja se izgubila citav zivot skija gore. opasna je magla gore i to bas. nisam se ni ja nikad izgubio a da je bilo zajebano prilikom prelaska mislim da je malo reci.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

skiDeki

Ok da se neko izgubio, kad je magla, pored toga sto treba poznavati planinu, treba imati sposobnost dobre orjentacije, sto neki ljudi nazalost nemaju. Moj jaran bi se tesko snasao, jbg ne ide mu.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

brera

Ne znam. Bilo je guste magle(nisi vidio prst pred sobom) i prije, ali nisu to napravili. Barem kad sam ja bio na JA.
Quote
to mi je drago da cujem, vrijeme je i bilo da se pocne misliti o tome. znali su se izgubiti i skijasi koji jahorinu poznaju perfektno.
Quote

Zato treba postaviti oznake!!!

BOJAN-BG

Quote from: skiDeki on 20 January, 2010, 09:33:55
U sremu ne pada sneg, padaju grudve. Odavno nisam video ovako krupan sneg, na kamere ne smem noi da gledam, da se ne razocaram.
kakav sneg u sremu u beogradu sija sunce mi deki ko da nismo 50km vazdusne linije

BOJAN-BG

prosle godine zena sa detetom stoji na vrhu ogorjelice i pita moze li ona da ide za nekim ko ide do poljica ona nesme sama posto je magla da se neizgubi stvarno nigde nijednog putokaza a zena iz slovenije verovatno je ocekivala da je sve kao tamo

brera


skiDeki

Quote from: BOJAN-BG on 20 January, 2010, 10:16:47
Quote from: skiDeki on 20 January, 2010, 09:33:55
U sremu ne pada sneg, padaju grudve. Odavno nisam video ovako krupan sneg, na kamere ne smem noi da gledam, da se ne razocaram.
kakav sneg u sremu u beogradu sija sunce mi deki ko da nismo 50km vazdusne linije
Evo stao je i ovde, ali je i dalje oblacno.

Ljudi, pa imaju putokazi sa strelicama i zabranama, doduse male su table ali se moze ici po njima.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

DarkoN

sad sam se cuo sa drugom ,kaze da u zvorniku snijeg sipa, a u sarajevu sunce progrijava. ovo je prosto nevjerovatno. inace ovo sto se vidi sa kamera dan je idealan za skijanje. a ja moram dan da provedem rintajuci  :(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...


skiDeki

Hvala, dobrodosla nam.

Na jahorini ima snega 40-70cm, radi vertikalni transport sem novih sestoseda i Prace, staze su solidne!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Big_DANE


skiDeki

Prosle godine u februaru su bili ovi sa strelicama svuda po vrhu, tj od poljica- ogorjrlice1-ogorjrlice2 i nazad. Za zelju i olimpik nisam siguran, mislim da nije bilo oznaka,
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE


skiDeki


Ovo je ona leva staza, jednom sam prosao pored tih znakova prosao do sumuce da se istrsem, nisam mogao izdrzati, a jaran koji je isao malo iz mene mislio da sam otisao u provaliju, zaustavio se kod znakova i poceo da me doziva ko budala, a ja pisam deset metara dalje od njega, jesmo se smejali.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...