• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Sta treba biti BREND Jahorine ?

Started by vip-jahorina, 13 January, 2010, 13:06:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

VIP Jahorina sa svojim partnerima ima namjeru da pojacano predstavlja nasu ljepoticu (sva sreca da nije ljepotan  3:( ) sirom Balkana. Pa bi zamolio za molom podrskom.
Kako da nasu planinu (kad kazem nasu, milsim na sve nas bez obzira na sve sa svih prostora koji ju vole!) promovisemo i napravimo sto poluparniji BREND Jahorine.
Koji su vasi prijedlozi?

Naravno vas doprinos bi trebao biti usmena reklama, a ko ima prilike moze dobiti nas promo materijal koji bi bio na razlicitim mjestima podjeljen ili ostavljen.

Bojan NS


01xxx01

uhhh, ja jesam danas malo spora (citaj: priglupa), ali mi nije bas najjasnije na sta tacno mislis, pod popularizacija  3:(
imas ti garant vec neki koncept - priznaj!
;)
partneri, npr?
a nas sto se tice, bar mog drustva, usmena reklama se podrazumijeva! promo-materijal takodje - ako ga ima, tj ako ga bude bilo tj kad ga bude! ja vas stalno reklamiram kod ovih strejndzera na poslu, koji su generalno malo skepticni, ali dzaba im je, a i sire!
:-)

meni je recimo bas bezveze sto nema ski-bus iz sarajeva bar par puta dnevno! ima li s pala? (tu nisam u toku)
eto, to bi bila super promocija - ima puno ljudi koji bi rado isli ali nemaju cime. ima i ovih turista milion po gradu - garant bi i njima bilo zanimljivo ubaciti koji dan skijanja, ali kako on da dodje do planine? ja mislim da bi dobro za pocetak bilo staviti recimo taj neki shuttle ujutru i navece i eto popularizacije na lokalnom nivou!

Laffite

Sla¾em se sa 01xxx01  :)  Zaista bi bilo odlicno da se uvede neka linija iz SA, ako nista onda bar petkom i preko vikenda. Cesto puta se mogu na stajalistu Vijeænica vidjeti mnogi skijasi (i naravno legendarni Tarzo) kako stopiraju. Uglavnom imaju uspjeha ali bus je bus.
Naravno, Jahorinu stalno verbalno promovisem i ja i moje kolege, a cesto puta neke i dovedemo na Jahorinu, nakon cega se sami vracaju i sire dobre vibracije.
Bilo je èasno ¾ivjeti s Titom

01xxx01

e to sam ja isto htjela da pomenem za ono stajaliste kod Vijecnice - mi uglavnom odemo preko Trebevica (manje tj. nimalo saobracaja, a uglavnom je dobro ocisceno), ali kad idemo kroz grad tamo uvijek ljudi cekaju/stopaju. kad bi oni znali da recimo ima bus u 9 a nazad u 5 npr, bilo bi puno zadovoljnih!
kontam ja da je kod nas politika cudo - dolazio mi drug iz NS i otisao busom u Istocno Sarajevo - jedva se snasao covjek da dodje do Grbavice - ali bilo bi super recimo i da neko pokrene tu liniju iz Lukavice, PREKO Vijecnice, pa za Jahorinu - odmah je pokrivena veca teritorija! kad bi mogle kod nas ove neke logicne stvari da se odrade, gdje bi nam bio kraj!
:-)

PS - sa Ilidze ide valjda bus za Bjelasnicu jednom dnevno (trebalo je da krene pred praznike) - 09:20 gore, 15:30 odozgo. pa moglo bi onda i ovamo!
:-X

Big_DANE


harison

i onako nema naplate za ulazak u Jahornu karta bi mogla bit nekih 7-8 KM 10x8 = 80KM za dan  :o da imam svoj bus privatno to bi radio ,to bi  dobro doslo gostima, a bogami i onome ko to sredi.... jer danas puno ljudi ne ide na Jahorinu jer nemaju prevoz....jos bi sa strane autobusa nalijepio reklamu www.jahorina.org

Dobra zarada za 20 dana:
10ljudi x 8KM =80KM   80KM x 20dana=1600KM  brateeeeeeeee  :o


P.S.
To Dane takav nama tamic treba  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

HeAd

kad odbijes pdv i gorivo...ostane ti da se urokas u royalu  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

konkretno oko busa: problem je sto nema niti jedna firma sa ovih prostora koja moze prevoziti putnike izmedju 2 entiteta. ista firma bi trebala imati dozvolu i u RS-u i u FED.
kad sam prije 2 godine razgovarao sa gradonacelnikom sarajeva, obacelai su mi da ce to zavrsiti bez problema. ja sam to dalje prenio na firme koje se baze prevozom putnika, i vjerovatno se niko nije pocesao. u prevodu: dok vip jahorina jednog dana ne odluci da kupi neki bus i prevozi putnike, nece biti prevoza sarajevo-jahorina


BREND:
sta je tako popularno na jahorini ili sta bi moglo biti tako popularno da je prezentiramo recimo kod nasih partnera i prijatelja na razlicitim destinacijama ex-yu.
Recimo: tesko cemo povratiti povjerenje kad se radi o dobrim stazama i "neimanju kamenja" po istim, ali zato mozemo sa sigurnim skijanjem kad topovi krenu.
mozemo sa modernim kosim transportom kad 6sjedi i planirani liftovi krenu
dalje, jahorinska kruska!! doduse nem krusaka na jahorini, ali ima u podnozju (koliko ja znam). to bi bio super brend
mi radimo na tome da smislimo neki jahorinski fast food. Postoji vec jahorinski caj.

O gostoprimstvu ne treba nit govoriti. To treba da je dio brenda!! Nocni zivot i provod je takodjer prilicno poznat na jahorini.

harison

Ma nista onda ovako  (:smijeh:

Ja przim cevape
Deki pravi slatku vatu ono sa secerom  (:smijeh:
Dane vodi magare malo i slika djecu sa njim i ima krug voznje od ogorjelice do poljica i nazad  sleep:(  (:smijeh:
A vi ostali cete bit nasi dobavljaci stvari cega nam zafali   (:smijeh:

Javim se poslije kad malo razmislim!!!

01xxx01

Sanja jede cevape i to slatko sa secerom, i slika se sa magaretom!
:-X

VIP-e, a sta mislis Istocno Sarajevo - Jahorina? To je puno bolje nego nista, a sve u RS!

brera


Big_DANE

Quote from: vip-jahorina on 13 January, 2010, 16:11:20
Nocni zivot i provod je takodjer prilicno poznat na jahorini.
Nocni provod ne bi ocenio sa 5 nikako...MOZE SE TU JOS IHAHA POTRUDITI....a mislim na neku stranu muziku..neki DJ da se dovede kad je spic!!!
Onda bi se moglo nekako uvesti tradicija neka zurka na otvorenom ( OpenAir ) ...pa neka takmicenja..nagradice itd...
ONDA NEKI RESTORAN AL BUKAVALNO TRADICIONALNI..JEDES IZ ONIH GLINENIH POSUDA ISKLJUCIVO... PECENJE ( JAGNJECE ) POD SACEM!
Koliko sam skontao toga nema!!!!!!!!!  3:(

Quote from: harison on 13 January, 2010, 16:31:39
Ma nista onda ovako  (:smijeh:
Ja przim cevape
Deki pravi slatku vatu ono sa secerom  (:smijeh:
Dane vodi magare malo i slika djecu sa njim i ima krug voznje od ogorjelice do poljica i nazad  sleep:(  (:smijeh:
A vi ostali cete bit nasi dobavljaci stvari cega nam zafali   (:smijeh:
Javim se poslije kad malo razmislim!!!

(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: JESI BLESAV 100%!!!!  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

Big_DANE

Pa evo i Brera dobro veli za gljive...!!!! ONDA LETI > LETNJI DEO POSEBNA PRICA... BICIKLIZAM...
JEDINO ME JAKO NERVIRA STO SMESTAJ SE PLACA DO 20% JEFTINIJE NEGO ZIMI ( Zimi > 30E  Leti > 20E )!!!!
TO TREBA DA BUDE JEFTINOCA....DA HRLE LJUDI IZ SARAJEVA..NA RUCKOVE...ODMOR...VOZNJA SESTOSJEDOM!!!!
STA OCES I KOLKO OCES NEISKORISTENIH RESURSA > NARAVNO I BRENDOVA!!!!

DarkoN

eestec(evropsko udruzenje studenata elekrotehnike) ciji sam  clan svake godine organizuje Jahorina winter exchange i tu dolaze studenti iz cijele evrope. to je svake godine u januaru. i trenutno traje. ove godine su nam dosli gosti iz srbije,crne gore,makedonije,madjarske,slovenije i turske. zbog skromnih finansijskih mogucnosti primili smo samo 15 ljudi iako je bilo vise prijavljenih. do sada nam je jedinu pomoc pruzio g. granzov izlazeci nam u susret u vezi ski opreme. ovim necu da kazem da nam vip nije nista pomogao jer mu se nismo ni obratili(nasa greska). mislim da je to jedan od odlicnih nacina promocije jahorine na jednom sirem nivou.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...