• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 5.dio

Started by vip-jahorina, 04 January, 2010, 21:09:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

harison

Gosha ne brini tu smo mi da ti pomognemo :P sta ti zatreba bilo kome posalji PP i odma dolazimo  :bravo::( :bravo::(

Ovo vozilo je 3 u 1 , limuzina, hummer, tenk....udobno i luksuzno,  brzo i snala¾ljivo, izadje gdje god pozelis nikad ne iznevjeri  :bravo::(

Bojan NS


HeAd

sad sam pricao sa gatarom iz prijedora i rekla mi je da ce snijeg na jahorini pasti kad se zavrsi sestosjed poljice...jbg...tako je kako je...kaze cim ga puste u rad pada i snijeg...eto sad znate ...sve vam je jasno... :D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

skiDeki

Quote from: HeAd on 07 January, 2010, 13:05:45
sad sam pricao sa gatarom iz prijedora i rekla mi je da ce snijeg na jahorini pasti kad se zavrsi sestosjed poljice...jbg...tako je kako je...kaze cim ga puste u rad pada i snijeg...eto sad znate ...sve vam je jasno... :D
(:smijeh:Pozzzz za gataru iz prijedora!
Uskoro ce zahladjenje, ali snega slabo >:( e sad trebaju topovi :)
Da li je moguce da na bjelasnici ima 57cm snega?
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

http://www.go2bjelasnica.com/

evo ti bjelasnice nula bodova
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

harison

Vise kamenja nego na Jahorini, svi je zovemo Kamenolom  :P I JOS nesto oni mjere snijeg na vrhu Bjelasnice dok pri dole skini skije i lagano setaj  (:smijeh:

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

Nije me bilo 2 dana, samo sto se nije zaratilo ovdje. Zato ljudi:
Mir Boziji!!!! U pravom smislu rijeci.
Hristos se rodi!

hladni

ma nitko ne ratuje..ljudi su samo frustrirani sto snijega nema i to je jedini problem..da ga ima 2 metra nebi bilo uopce rasprava a kamo li tezih rijeci.
Ali jedna stvar je tocna,a to je da vi koji ste u neposrednoj blizini jahorine ne znate koja je gorcina i muka svima nama koji cijele godine cekamo te dane da odemo na skijanje i kad taj dan dode nema snijega...osjecaj je deprimirajuc,jadan,a svi smo nemocni...ali sta je tu je i iz te koze se ne moze van 3:(

vip-jahorina

ma naravno, vise je nego lose stanje.
Ja sam od malih nogu ovdje i ovako je bilo samo jedne godine, one olimpijske ...

Trenutno na Jahorini je temp. u plusu, oko +4
nema padavina. Nazalost, dosta toga se otopilo tako da je skijanje ne moguce bar za sada. Nisam bio na Olimpiku, ali vjerujem i tamo da je popustilo.

Najavljeni su veliki minusi od petka/subote ali nam treba snijeg koji ce onda stisnuti to sve ....


Imamo teme o iskustvima sa Jahorine, te bi Vas zamolio da tamo pisete o takvim stvarima. Onda nam je lakse to sve pripremiti i nositi dalje, nego ovako iz teme isjecke vaditi.

hladni

0k...primljeno na znanje 8)

svasta sam prezivio u zivotu pa cu i to :bravo::( :bravo::(
a mozda se tokom ova dva dane nesto promeni pa se vidimo na stazama :D

vip-jahorina

od jutros je padao snijeg u par navrata, ali ne moze se zadrzati jer je pretoplo ...

Kise je ispadalo, pa i snijega, ali sve to djaba kad je temp u debeleom plusu.

hladni

Vip-e,znam da se ne moze nista prognozirati,ali ako zahladi i svaki dan to malo snijega padne to nije dostatno za skijanje,ili????jer kad potegne vjetruza na vrhu brzo pokupi i to malo "prasine"...treba jedan pravi dan padalina kao sto je uobicajno svake godine 31.12.(taj datum me nikad do sad nije iznevjerio)..a toga za sad u najavama nema >:(

vip-jahorina

Ovo sto cu sad napisati su uglavnom predpostavke (osim uvoda), doduse na osnovu iskustva  cr:)

Na stazama se nalazi vec snijeg, koji je mokar, sto je najbolja podloga. Ako padne jos recimo 20-30 cm snijega, imali bi prilicno dobre staze (osim onih vec poznatih dilojova koji prvi stradaju).
Ukoliko padne 10 cm snijega, na odredjenim stazama bi se moglo skijati. Ispod deset cm novog snijega, bi bilo veoma tesko.
Faktor igraju i ti nametei koji nose snijeg, ali na zalost uvijek tamo gedje ne treba.
Kako nam dolaze veliki minusi, znaci potrebno na m je >10 cm snijega da bi se moglo skijati.
Da bi mogli bolje skijati potrebno je vise od 30 cm snijega
Da bi se super skijalo, potrebno je preko pola metra snijega.

Ja ocekujem da bi moglo pasti oko 20-30 cm novog snijega, bar po najavama koje imam.

hladni

da,ali kako stvari sa prognozom stoje to bi moglo biti tek oko utorka ili srijede,jel tako??a to je onda samo 2 dana skijanja od 7...jer meni je stvarno potrebno tvoje strucno(ljudsko) misljenje da se ne vozim sa ekipom 600km pa da sjedim u vikendici...pitam tebe jer si iznimno korektna i objektivna osoba,bez obzira sto se radi o subjektivnoj naravi pitanja....