• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 5.dio

Started by vip-jahorina, 04 January, 2010, 21:09:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

DarkoN

e sada one malo manje lijepe. vrh ogorjelice i malo ispod vrha poljica(vrh nisam smio da slikam da mi ovi iz oc-a dozivotno ne zabrane ulazak na jahu)



Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

DarkoN

i jos sam zaboravio da napisem da  onaj dio staze na poljicama gdje je mislim prosle godine onaj momak odletio u provaliju nije obiljezen i nema zastitnih mreza. takodje na poljicama kada se izsdje sa tanjira i krene niz prvu padinu ima jedan dio na kojem nema nikako snijega i nije uopste obiljezen, a na onom ravnom dijelu od pegija prema onom putu sto vodi ka ogorjelici je prosao kamion i niko to nije poravnao. stvarno sramota.  :o
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

sami vrh je problem koji se ne da rijesiti samo sa snijegom, jer ne zove se to tek tako "gola jahorina"
jednom cemo ovdje u forumu sve staze oznaciti gdje su mjesta koja prva ogole:
na poljicama, osim vrha, los je ovaj dio sa zadnje slike poznat kao lijevak. razlog: okrenut je ka suncu, ka jugu
dalje, onaj ravni dio kojim se treba u spustu voziti da bi se presao je takodjer izlozen djelomicno jugu, pogotovo prelomi staze
i naravno zadnji dio koji je extremno podlozan jer strasno puno skijasa tu skija, a djelomicno je okrenuto ka jugu.
alternativa: od 6sjeda/dvosjeda ne ici desno nego lijevo poslije izlaza. PAZNJA (to je taj dio o kojem darkon govori): ne znam iz kojeg razloga OC ne priprema tu stazu, a i ima jedna veoma opasna padina ispod stijene koja nije adekvatno zasticena, tako da svako skijanje ovdje je na vlastitu odgovornost. Ja skijam tom stazom jer skoro uvijek ima snijega i nema guzve, ali je stvarno taj dio opasan.... znaci oni sto su nesigurni, ipak na drugu stranu

ogorijelicu cemo drugi pur proci....

Big_DANE

Quote from: darkon on 13 January, 2010, 18:17:27
i jos sam zaboravio da napisem da  onaj dio staze na poljicama gdje je mislim prosle godine onaj momak odletio u provaliju nije obiljezen i nema zastitnih mreza. takodje na poljicama kada se izsdje sa tanjira i krene niz prvu padinu ima jedan dio na kojem nema nikako snijega i nije uopste obiljezen, a na onom ravnom dijelu od pegija prema onom putu sto vodi ka ogorjelici je prosao kamion i niko to nije poravnao. stvarno sramota.  :o

Svaka cast na slikama i izvestaju!!!!  :bravo::( :bravo::( :bravo::(

DarkoN

vipe jesi li ti oko 16h vozio onog vip golfa na poljicama?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...


HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


Big_DANE

SRAMOOOOOOOOOOOTA!!!!!!!!!! ALA BI JA NEKOG IZDEGENECIO GORE!!!!!   3:( 3:(
ViP-e govorio si da je taj gosn.Koroman ozbiljan > IZ OVOG STO JE PRUZENO I VIDJENO I POTVRDJENO = TOTALNO NEOZBILJAN!!!!  police:(
Tu na tom starom putu svake godine neko izleti jer njih mrzi da postave jbn zastitne ograde!!!!  3:( 3:(
Ma ja bi njih dole strmopizdio,pa da vidimo kako bi se proveli i to u paketu sve zajedno!!!!  ideea:(
A to sto Ogorjelicu ne pustaju = to se iz AVIONA vidi da nece namerno!!!!  >:( >:(
Izrovano...kanali nekakvi...malo gostiju(PITAM SE ZASTO) il sta je... ma bre oce ljudi da se vozaju => PLATILI SU!!!  >:( >:(

goghie

I can go with the Flow...

DarkoN

evo odgovorio vam je dane. prvi odgovor koji sam dobio je bio kako nema dovoljno snijega, nakon sto sam rekao da je to prica za malu djecu  dobio sam odgovor uz osmijeh da nema dovoljno gostiju ni da se popune ovi liftovi sto rade a ne sestosjed tj ne isplati se.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

HeAd

Hit dana: Alka Vujica: Lazi, lazi, lazi me  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

goghie

sami sebi rade kontramarketing...  3:(
I can go with the Flow...