• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 5.dio

Started by vip-jahorina, 04 January, 2010, 21:09:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

nigor

trebao bih stici 09.01 Posto smo pocetnici, da li i to malo snega sto bi palo je dovoljno za ucenje skijanja na nekim laksim stazama(u pitanju su deca 6 i 8 god).
Bicemo tu sedam dana pa ako ima neko duzu prognozu (do 16.01.)bio bih zahvalan.

GaLLa

Quote from: vip-jahorina on 07 January, 2010, 14:50:09
Ovo sto cu sad napisati su uglavnom predpostavke (osim uvoda), doduse na osnovu iskustva  cr:)

Na stazama se nalazi vec snijeg, koji je mokar, sto je najbolja podloga. Ako padne jos recimo 20-30 cm snijega, imali bi prilicno dobre staze (osim onih vec poznatih dilojova koji prvi stradaju).
Ukoliko padne 10 cm snijega, na odredjenim stazama bi se moglo skijati. Ispod deset cm novog snijega, bi bilo veoma tesko.
Faktor igraju i ti nametei koji nose snijeg, ali na zalost uvijek tamo gedje ne treba.
Kako nam dolaze veliki minusi, znaci potrebno na m je >10 cm snijega da bi se moglo skijati.
Da bi mogli bolje skijati potrebno je vise od 30 cm snijega
Da bi se super skijalo, potrebno je preko pola metra snijega.

Ja ocekujem da bi moglo pasti oko 20-30 cm novog snijega, bar po najavama koje imam.



dobro je i tih 30-ak cm,ma,super!!samo da pocne vec jednom...'hladni' je u pravu,lako je pricati onima koji su tamo cijele godine,a mi koji na to cekamo cijelu godinu i ovo nam se desi,to je zivi peh.....  >:( :(

Bojan NS


Big_DANE

Quote from: hladni on 07 January, 2010, 15:07:58
da,ali kako stvari sa prognozom stoje to bi moglo biti tek oko utorka ili srijede,jel tako??a to je onda samo 2 dana skijanja od 7...jer meni je stvarno potrebno tvoje strucno(ljudsko) misljenje da se ne vozim sa ekipom 600km pa da sjedim u vikendici...pitam tebe jer si iznimno korektna i objektivna osoba,bez obzira sto se radi o subjektivnoj naravi pitanja....

Quote from: nigor on 07 January, 2010, 15:18:29
trebao bih stici 09.01 Posto smo pocetnici, da li i to malo snega sto bi palo je dovoljno za ucenje skijanja na nekim laksim stazama(u pitanju su deca 6 i 8 god).
Bicemo tu sedam dana pa ako ima neko duzu prognozu (do 16.01.)bio bih zahvalan.

Ma ljudi lepo odlozite to za neki drugi datum bilo koji od 20.01. i sve ce biti OK! Sta se tu maltletirate oce li biti ili nece...!!!!  3:(

DekiDeki

Ne mogu se sva vrata otvoriti kljucem, neka moraju i glavom!

DarkoN

kao prvo MIR BOZIJI HRISTOS SE RODI!
kao drugo nije ni nama koji smo odavde bas bajno, ja sam recimo kupio sezonski ski pass koji nije ni malo jeftin, tako da ni nama nije lako pricati o ovome. naravno da je vam teze jer vas to sve mnogo vise kosta ali i mi smo ostecena strana u svemu. nije isto skijati 10 ili 30 dana za placen sezonski skipass
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

milsim da nema potrebe da pricamo o tome, jer stvarno svi gubimo i svima nam je zao.
svaki dan hiljade forumasa prati ovaj forum u nadi da ce biti bolje i da cemo objaviti bolje informacije. kako bi ja bio happy da vam mogu reci: pada snijeg, ima ga dosta, super skijanje, sto i jesmo manje vise navikli.
ali mora odcepiti ljudi, ili sad ili za koji dan, ali ne moze ostati ovako.

gosha969

Quote from: hladni on 07 January, 2010, 14:02:16
ma nitko ne ratuje..ljudi su samo frustrirani sto snijega nema i to je jedini problem..da ga ima 2 metra nebi bilo uopce rasprava a kamo li tezih rijeci.
Ali jedna stvar je tocna,a to je da vi koji ste u neposrednoj blizini jahorine ne znate koja je gorcina i muka svima nama koji cijele godine cekamo te dane da odemo na skijanje i kad taj dan dode nema snijega...osjecaj je deprimirajuc,jadan,a svi smo nemocni...ali sta je tu je i iz te koze se ne moze van 3:(

Potpisujem :-)


harison

kratko i jasno, nema snijega jer je nas DANE promjenio nick u ANANAS a svi znamo gdje ANANAS raste  >:( :P  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

Bojan NS

Jadan on sad! Moraæe stalno da se obazire na ulici u strahu da ga neko ne saèeka zbog toga!  3:(


Big_DANE


gosha969

Quote from: vip-jahorina on 07 January, 2010, 14:07:56
ma naravno, vise je nego lose stanje.
Ja sam od malih nogu ovdje i ovako je bilo samo jedne godine, one olimpijske ...

I sa sam mator :-) A evo me [klinac na sredini slike] te olimpijske godine, oko 200-300km severoistocnije u Sloveniji, mesto Bovec [u dolini], ski staze Kanin, slikano na oko 2300m, penje se "jajcikima", gondolicama za 4 osobe do restorana na 2222m :-)