• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 5.dio

Started by vip-jahorina, 04 January, 2010, 21:09:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

sta je problem sa ski pass-om...39KM...pa na kupresu je 30KM a vozis se starim zicama 20 godina koje staju svakih 10 minuta...ljudi ulozeno je 20 miliona maraka u vremenu kad niko ne ulaze pa nismo saudiska arabija...sve bi bilo ok da ima snijega ali jbg...nema ga...bice ga u narednom periodu mora pasti nije u istoriji se desilo da nije pao pa nece ni sada....po meni jedino problem je sto se trebaju vratiti one tackice  za skijase koji naprave par zica danas i sto se treba posvetiti malo vise uredjenju staza, a ne izaci sa ratrakom u 16h i sve zavrsiti do 18h...to ne ide tako...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


lilly o22

upravo sam se vratila sa Jahorine u moj ravni Srem. trebala sam sa porodicom da ostanem do 09.01, ali kada je pocela kisa danas-mi smo se spakovali i vratili kuci. razocarala sam se visokim cenama ski pasa. dva dana je radila samo ogorelica 2 a ski pas su naplacivali kao da rade sve zice.SRAMOTA koliko gde kosta ski pas stvarno je glupo da raspravljamo. sta smo mi(skijasi) dobili za 17.5 evra (na dan)? jednu zicu koja radi i katasrtofa stazu punu kamenja! na Kopaoniku su promenili sve zicare i postavili topove,a cene su spustili pa im je cena ski pasa sada niza nego na Jahorini,a to se nije desilo zadnjih 10 godina! imaju porodicne popuste i sve ostalo. na Jahorini stavili dva sestoseda,na koja jos niko nije seo, i podigli cene. stvarno strasno. posle 10 godina,resila sam da promenim destinaciju za skijanje,jer sam se uzasno razocarala l(bez obzira na sentimente).


HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

NeumskiMangupi

Platio kartu oko 40 maraka, skijo po kamenju i kisi. Uzivo u trenucima padanja snijega ( jako kratko da se razumijemo ). Smrzavalo mi se dupe u ¾ièari staroj 30 godina i vjetar me nosio sa jednog dijela na drugi. Na Poljicama istegnuo misic zbog leda ( kamenje ), a na Ogorjelici upo u duboki snijeg ( da se razumijemo prije je to bila staza i to mi je bila standarni put k dnu staze ).

Ok, dosta kukanja. 60 % staze su kamenje, a oko staze hrpe snijega. Zar je jebeni problem uzet lopatu i samo nabacit snijega. Nemojte vi tabanat, umorit ce te se. Ipak ste vi èlanovi OC Jahorina. Pokusao sam se suzdrzati psovki i djelomicno sam uspio.

Samo cu vam reci. Izgubili ste gosta koji je redovito dolazoi zadnjih 10 godina.
Nece Toni vise se zajebavat. Nassfeld cekaj me dogodine.
Pozdrav svim ljudima i Jahorincima koji su barem ispustili kap znoja da bi nesto pomogli.

Cao.

Bojan NS


Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

gosha969

Quote from: HeAd on 06 January, 2010, 21:02:18
sta pricas ti...topovi i da imaju ne mogu da rade na ovako visokim temparaturama....
ponavljam opet po neznam koji put da se na Jahorinu ide kad ima snijega sve drugo je kocka...ne samo na Jahorini vec na sveijednoj planini koja ne prelazi 2000 metara i naravno nema topove....pa nekidan mi kolega dosao iz Schladminga kaze ja skijam a krave pasu sa strane...

Istina je da topovi ne znace na plusu, ali bar nocu temperatura padne, pa rade... Primer je Kopaonik gde Karaman greben radi, skijaju ljudi, a recimo Marine vode posecuju ovce jer nema topova. Da ne pricam da moze da se desi i minus, bez padavina, pa da su topovi spas. Dakle nema tu raprave, ne postoji ozbiljan ski centar na malim visinama bez topova. Bice ih i na Jahorini.
Evo danas na Dnevniku, mislim na B92, nebitno, Stara planina, dve staze, obe pokrivene topovima, plus ta Istocna Srbija ima neku mikroklimu, svuda je bilo +15 do +20 stepeni pred NG, a tamo +5.

Takodje nismo u istoj poziciji mi koji uplatimo velike pare i dobijemo nista zbog ruskog ruleta, i lokalne raje koja skoci na raspustu ili vikendu. Morate shvatiti i nasu frustraciju.


lilly o22

slusaj head! ja sam veliki i istinski zaljubljenik u jahorinu i skijanje,ali i sam znas da vise ima ljudi na forumu nego na jahorini. nikada nisam dozivela da u ovom terminu jahorina bude pazna. u Kosuti je bilo 35 gostiju(a uvek je bila dupke puna zbog pristupacnih cena). u Bistrici nikada nisi mogao da nadjes prazan sto da sednes,a sada je bilo mesta koliko hoces(konobari su se dosadjivali). pored Lavine i Sana nisi mogao da prodjes od guzve(automobilske i pesacke),a sada je bilo 7 automobila.  to ti je prava slike ove godine i ona sve govori sama po sebi. ljudi su se ,zahvaljujuci ovom forumu i iskustvima drugih , dobro informisali i shvatili sve! a o tome kada se dolazi na planinu smo vec raspravljli prosle nedelje i video si da tvoje misljenje niko nije delio. budi barem malo samokritican!

HeAd

Ja shvatam vasu frustraciju ali ne shvatam da neko moze da ocekuje zagarantovano skijanje i da uplati unaprijed na planini koja je ispod 2000 metara i koja nema topove....brate ako hoces 100% da skijas u decembru....pa do juna....Livigno ili Val Thores...ili Dolomiti....i rijesen problem...pa ja sam nekidan bio na kupresu imaju topove i skijao i vratio se poderanih skija...jbg...nisam ljut moja je greska sto sam otisao na fuck 30 centi snijega i pored toga sto imaju topove kamenja ko u prici....

Jahorina je tek sada usla u jednu fazu malo ozbiljnijih investicija i moze se ocekivati da za 2-3 godine to bude jedan respekt ski centar do tada ovako kako je...ko voli nek izvoli....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

ludiborderi

Od rakije nema bolje ¾ene :)

lilly o22

i jos nesto, nekada sam skijala na kopaoniku(dok se nisam zaljubila u Jahorinu),ali je,hteli da priznamo ili ne, kopaonik za jahorinu mega ski centar. topovi su postavljeni i na crnoj i crvenoj dubokoj,vise nema starih zica...topovi rade nocu,pa kada je preko dana temperatura u plusu,ljudi skijaju nocu(posto ima i reflekora za nocno skijanje).nemoj pogresno da me shvatis,ne velicam ja kopaonik,nego ti samo navodim primere ,jer nije u redu da pravite od nas budale. pa ,mi godinama ostavljamo pare(velike) na jahorini,a za uzvrat ne dobijamo nista .jos nas i napljujes kako nismo u pravu.

Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

zzdado

HeAd .....cekaj jarane maj i finansijski izvjestaj OC Jahorina i OC Bjelasnica (ZOI84) pa se javi da prodiskutujemo o cijeni karata 39 KM odnosno 35 KM.Prijatelju moj i da ima metar snijega na planinama ne bi bilo ni pola ljudi kao prijasnjih sezona.KRIZA drma i tek cemo je jos osjetiti.A ko ima love mislim da mu je bolje da se fata Francuske.Cobani vode nase skijanje i turizam u ponor!!!!!