• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 4.dio

Started by vip-jahorina, 22 December, 2009, 20:26:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

pinkpanter

Vrijeme je bas njosra. Trenutno u Banja Luci 20 stepeni  :(  :(  :( a sve prognoze nadolazece idu u prigog vise toplijem nego hladnijem vremenu, bas bezveze.
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

vantunov1

di je taj dom mladih??? da odem na van gogh? posto nis od skijanja :(

BigCat

Ja sam otkazao dolazak u subotu...prebacio sam na februrar, nadam se da ce tada biti snjega.


marko0806

VIPE, HARE svi ostali koji su na jaorini i razumiju se u jahorinu. molim savjet.
dali da dodemo u subotu ili da pricekamo do nedjelje, ili da ne doazimo, SAVJET SAVJET SAVJET  ideea:( ideea:( ideea:( ideea:( ideea:(
imamo da jahe 450 kilometara dali se isplati???????????????????????????

raca

Quote from: ski_ns on 24 December, 2009, 08:34:04
Quote from: raca on 24 December, 2009, 01:57:56
http://www.youtube.com/watch?v=e8yPJGWaXQU

Ne bi me èudilo da su ovakva "istra¾ivanja" naruèena od Shell-a, Exxon-a i drugih naftnih magnata

Mozda, ali i ta prica oko globalnog zagrijavanja je pretjerana. Neko je kukao oko globalnog zagrijavanja, pa sam zato okacio. Prosle godine u isto vrijeme se nisam usudio ici na skijanje iako je bilo dosta snijega, jer je bilo -20, a i Rusi su zavrnuli gas i svi se uspanicili, i niko nije pricao o globalnom zagrijavanju. :) U srednjem vjeku u podnoziju Jahorine su se uzgajali vinogradi, a za to treba malo toplija klima, vjerovatno ta klima ide gore dole.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

otrov

e vidis mogli bi ove godine saditi vinograde, a navece u kafanu :)
share it with friend or two

Bojan NS

Quote from: raca on 24 December, 2009, 15:34:18
Mozda, ali i ta prica oko globalnog zagrijavanja je pretjerana. Neko je kukao oko globalnog zagrijavanja, pa sam zato okacio. Prosle godine u isto vrijeme se nisam usudio ici na skijanje iako je bilo dosta snijega, jer je bilo -20, a i Rusi su zavrnuli gas i svi se uspanicili, i niko nije pricao o globalnom zagrijavanju. :) U srednjem vjeku u podnoziju Jahorine su se uzgajali vinogradi, a za to treba malo toplija klima, vjerovatno ta klima ide gore dole.

Verovatno sama planeta ima odreðena osciliranja u svojoj temperaturi, ali ne mo¾e se poreæi uticaj èoveka na klimu (negativan naravno)

vip-jahorina

u cijeloj europi je debeli PLUS  :o pa tako i kod nas.

Na jahorini nista novo, jos sutra treba da bude ovako, onda zahladjenej i snijeg od subote. Kaze ova nasa prognoza a i na HRT-u su isto rekli u par navrata.

marko0806

savjet molim, dali da dolazimo iii ne :'( :'( :'( :'(


marko0806

gledam bjelasnicu, jel ima topova tamo jel se tamo moze skijat ako jahorina zakaze i dali je daleko od jahorine

pinkpanter

Sad sam gledao nekog meterologa na HRT-u i kaze da od vikenda sigurno ide snjeg na planinama ali da se opet moze ocekivati ovakav rasplet sitacije tj. debeli minus pa debeli plus. Inace, zima ce biti topla iznad prosjeka. Tako da treba pratiti prognozu i uhvatiti par dana za skijanje kad ima snjega.
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

Nippon

U Splitu dere ju¾ina i +18 C. Za p.......

marko0806

Quote from: marko0806 on 24 December, 2009, 16:50:01
gledam bjelasnicu, jel ima topova tamo jel se tamo moze skijat ako jahorina zakaze i dali je daleko od jahorine
?????