• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 3.dio

Started by vip-jahorina, 10 December, 2009, 23:46:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

otrov

share it with friend or two

Big_DANE

Neka padaaaaaaaa neka samooooooooo padaaaaaaaaaaaaaaa  s:vje) s:nij) s:vje) s:nij)

HeAd

znaci pravo vrijeme za piti rakiju u kafani puf:) (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Big_DANE

pRAvoooo pRavCAaatoooOO!!!!! Ne moze biti bolje nedo da se zvekne koja!! hihihih... :D

Big_DANE

 ludzatobom:(( J A H O R I N S K A     I D I L A  ludzatobom:((



pinkpanter

Po vasim procjenama sta mislite hoce li se zadrzati ovaj snijeg do pocetka januara s obzirom da je drasticno zatopljenje od iduce sedmice? Ako neko ima neki sajt za dugorocnu prognozu za Jahorinu molio bih da stavi link. Gledao sam za Zlatibor negdje do polovine januara iduce godine, prognoza ne obecava, nadati se da su fulali.
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

dasas



Quote from: pinkpanter on 19 December, 2009, 16:54:31
Po vasim procjenama sta mislite hoce li se zadrzati ovaj snijeg do pocetka januara s obzirom da je drasticno zatopljenje od iduce sedmice? Ako neko ima neki sajt za dugorocnu prognozu za Jahorinu molio bih da stavi link. Gledao sam za Zlatibor negdje do polovine januara iduce godine, prognoza ne obecava, nadati se da su fulali.
pratim nekoliko prognoza, sto za 5 dana sto za 15 dana, i moglo bi se reci da su ove za 5-7 dana pouzdane u smislu, da sa odstupanjem dan, dva, najave zatopljenje ili zahladnjenje sa ili bez padavina. sve preko 7 dana je lutrija i nije pouzdano.
za narednih 7 dana prognoze su otprilike ovakve:
ned/pon veoma niske temp.,
utorak, srijeda pocinje zatopljenje sa slabom kisom uz jak S ili SWS vjetar
i traje negdje do sub/ned.
sve poslije nedelje je neizvjesno a neke naznake o tom sta bi moglo biti, bice za dan, dva.
e sad za nadati se da ce da se ostvare prognoze o zahladnjenju pred ili neposredno iza nove godine. i jos da kazem da je DHMZ Srbije dosta dobro predvidio vrijeme za decembar.

dasas


Srdjan_ski

u BL ima sigurno nekih 40-50cm snega :D
AK Crankshaft, Banja Luka

raca

http://www.weather2umbrella.com/umbrella/balkan/winter.php
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

HeAd

ima li slika od danas???
niko nista...sigurno su se svi prebili u kafani
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

goran18

Jel bilo danas skijanja na brdu? Ja nameravam da dodjem sutra pa me interesuje hoce li moci da se skija? Vidim da su danas radile samo 2 zicare, tako pise na sajtu? Ili da odlozim dolazak do sledece nedelje?  :-\

Mox

Quote from: Srdjan_ski on 19 December, 2009, 18:19:12
u BL ima sigurno nekih 40-50cm snega :D
mah :DDDD nema ba ima jedno 30 max 35cm  nek nam izmjeri hahaha ev danas i u Zenici je sipao citav dan ja ono nikad nisam vidio ... kako je padao kontao sam da ce pola metra al et napada 15cm dobro je ima ga oko 30 cm et tjt slike kasnije xD

vip-jahorina

uh, ljudi, evo mene sad sa jahorine
poceli gosti dolaziti, ali nije bas pretjerano...

u svakom slucaju, sinoc sam napravio jos par slika ali nazalost internet mi stekao, pa nisam uspio sve objaviti. u svakom slucaju bila predivna obecavajuca noc.
Jutros, kako ja cesto kazem, na planini se moze vrijeme extremno brzo promjeniti, jutros je padao takvim intezitetom snijeg i toliko dugo, da se stvarno ne sjecam necega slicnoga.

Svi smo se ubili lopatajuci snijeg, okrenes se iza sebe i vidis da je opet ga napadalo 10 cm novog. dodjes do kraja, opet pada. Interesantno da ga nema puno vise od 70-80 cm, jer je veoma tezak ovaj novi snijeg, tako da samo pritisne postojeci.
Pozitivno je da su staze vec napravljene i da ce ovaj teski snijeg prionuti na staze. Naravno oni kriticni djelovi ce prvi kao i uvijek popustiti.

Danas sam se malo sa gorskom sluzbob druzio (citaj popio koju krusku), rekose mi na vrhu je -10 a kroz vjetar -24  :o
Uz to magla cijeli dan, pada snijeg ko lud.

Skinaje skoro ne moguce, osim na PRACI (bogom dana staza) gdje su ljudi imali jedinstvenu priliku da svaku zicu se spustaju po cijelcu. Bilo je malo skijasa, dok se popnes gore, napadalo ga 10 cm i gari .... :bravo::(
Nakon pola sata pozivaju ih putem radio stanice da dodju na novi sestosjed i da se regulise brzina kretanja one trake!!! Samo s ljudima cugas i sve saznas.  :bravo::(
Tako da je i to regulisano .....  austin:(



MarijaBB

Fino ja kazem da ce "crnogorski korzo" trebati regulisati..... :bravo::(