• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 1.dio

Started by vip-jahorina, 11 October, 2009, 12:51:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

borderka

ako vi kazete da ce pasti onda ce sigurno biti tako  :D
s:nij)


snjezana


Laffite

Pozdrav forumasi....obzirom da je u zadnjih par dana bilo pesimisticnih razmisljanja a nekada i pomalo euforicnih, vezano za kamenje i razrovane staze Ogorjelica i Poljice, evo malog pregleda stanja Ogorjelice u subotu 21.11.

Vertikala a posebno dio koji je ociscen dobrovoljnom akcijom je OK. Na samom kraju vertikale u dnu, kod stuba br. 8 za sada je kriticno. Puno velikog kamenja i transea dubokih i do pola metra. U nastavku kroz lijevak potpuno cisto. Repusin do je ociscen u petak. Dosao je bager sklonio kamenje i poravnao stazu. Ostalo je jedino u dijelu gdje se skrece lijevo prema Partizanu. Ostatak Ogorijelice do ceste (Partizan - Hotel Jahorina) i od nje do polazne stanice je ociscen i poravnat.
Generalno, staza je OK izuzev oko stuba br. 8 (u precniku 10 m) i oko stuba br. 5 u Repusinom dolu. Nas dragi prijatelj Kamco, sef gorske sluzbe rekao je da ce staze biti potpuno spremne za pocetak sezone. Takodje su narucene strunjace i mreze za oblaganje stubova, kao i ostala signalizacija u vidu plasticnih znakova sa raznim upozorenjima. I u prilogu malo slika sa staze Ogorjelica
1. Vertikala
2. Stub br. 8 (dno vertikale)
3. Stub br. 5
4. Repusin do
5. Repusin do - skretanje za Partizan
6. Ostatak Ogorjelice prema polaznoj stanici
Bilo je èasno ¾ivjeti s Titom

Laffite

Bilo je èasno ¾ivjeti s Titom

skiDeki

Lafi, svaka cast za slike, obradujes nas kao i obicno :) :) Pa i nije tako strasno to sto je ostalo moze se ukloniti ovih dana mislim da ce staze biti full do pocetka sezone :bravo::(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


brera

Pravi si LAF, hvala za slike. :bravo::( :bravo::( 100% sam siguran, da èe bit i ostatak staza uredjen i uklonjeno kamenje, pustimu jim vrjeme da to urade. :)

vip-jahorina

normalno, nema jos razloga da frku dizemo. s kim god sam popricao, mi je potvrdio da ce biti do pocetka sve ok ...
a i radi se, kao sto sam neki dan napisao, a lafi potvrdio, bager je koji je zaduzen za kamenje je gore i radi ...

Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

pinkpanter

Valjda ce biti nesto snjega do januara. Prije par godina sam bio na Jahorini nekad u januaru vrijeme je bilo pravo proljecno snjega ni z`glave. Nadam se da ove tj.iduce godine nece biti tako.
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Aschen


Ime

Quote from: vip-jahorina on 23 November, 2009, 11:22:01
normalno, nema jos razloga da frku dizemo. s kim god sam popricao, mi je potvrdio da ce biti do pocetka sve ok ...
a i radi se, kao sto sam neki dan napisao, a lafi potvrdio, bager je koji je zaduzen za kamenje je gore i radi ...

Cini mi se da je to malo previse optimisticno sa njihove strane, jer ako uzmemo u obzir da je ovo kraj novembra, i da bi prakticno svakog dana mogao pasti snijeg, to bi znacilo da vise ne bi bilo moguce cistiti stazu jer iduci snijeg ce vjerovatno ostati do aprila.

zedhus

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!