• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 7.dio

Started by vip-jahorina, 07 March, 2009, 12:26:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

twid

uh, jos ce se uobrazit pa nece nista htjeti napraviti vise  >:D

reger

ljudi ja bio jucer gore. savrseno je bilo, jedina mana je sto je bila strasna guzva. ali dobro, to mora biti. sarajevo je tu ispod nosa.
pogotovo ova strana oko rajske doline je savrsenstvo. naravno crne staze pa nije za svakoga, ali ko zna tuda skijati bujrum mu  :bravo::(

MarijaBB


twid

koliko ja znam, dala je vlada neku veliku lovu za jahorinu i sad bi trebali to ulagati u te 2 nove zice i topove za osnjezenje.
AD isto nije lose, ali da vidimo sta ce uraditi sada poslije zime, pa cemo ih kuditi ili hvaliti

vip-jahorina

OC Jahorina je vec akcionarsko drustvo, ali drzava ima jos veliki broj akcija.
svi bi htjeli kupiti te akcije, ali ne vjerujem da bi vlada pristala na to. dobitak je siguran, a lova je vec legla na racuna OC-a

tako da treba samo da sacekamo da se snijeg otopi i da se krene u akciju. bar tako nam govore  ???

MarijaBB

Quote from: vip-jahorina on 17 March, 2009, 12:30:57
OC Jahorina je vec akcionarsko drustvo, ali drzava ima jos veliki broj akcija.
svi bi htjeli kupiti te akcije, ali ne vjerujem da bi vlada pristala na to. dobitak je siguran, a lova je vec legla na racuna OC-a

tako da treba samo da sacekamo da se snijeg otopi i da se krene u akciju. bar tako nam govore  ???

Kad kazete drzava, ustvari aludirate na nekolicinu ljudi veoma slicnog stava i relativno mlake zainteresovanosti za Jahorinu? U opste njihova zainteresovanost je ogranicena na pare.
Ja kad vidim naziv OC Jahorina dobijem osip.  Svake godine se obiljezava godisnjica Olimpijade. Mislim bolesno, al ajde, da neko nesto radi na toj planini pa da i zazmiris jer Olimpijada je lijepa uspomena. Ali rijeci na kraju O: dovicðenja Sarajevo, dovicðenja Jugoslavija!" su rijeci pune simbolike. Stvarno poslije te Olimpijade sve je bash otislo doviðenja...

Zivi bili pa vidjeli, i pod dupetom osjetili te sestosjede dogodine.  ::)
A sta je sa obiljezavanjem staza? Sta je sa uredjenjem staza, napominjem na hupsere koji su zastitni znak Jahorine? Sta je sa dodatnim sadrzajima planine u ljeto ili u zimu....

neca

projekat  za jahorinu postoji za ljeto-zimu sredjivanje staza itd, samo jedna sitnica nedostaje a to su sredstva    devil:( devil:(

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

@marija
malo prezestok stav. ja kao absolutni ljubitelj jahorine vazim i za jakog kriticara jahorine. Olimpijada kao reklama nije losa stvar, i treba dalje da se koristi.
lose u svemu tome, a ti to istices, je sto je od tada ostalo skoro sve isto. to se mora promijeniti.

mislim da ne treba pretjerivatiu zeljama.
ja znam da su novci odobreni, znam da je raspisan tender za zice i osnjezavanje.
koliki dio toga ce biti ostvaren do iduce sezone je tesko reci, ali ja bi bio zadovoljan kad bi uspio bar jedan sestosjed i bar se krenulo sa topovima - naglasavam, tu je jezero najveci problem. vjerovatno cemo na vrhu jahorine napraviti jezero (gola jahorina)

a ostalo, polako, ipak bi to bio najveci napredak od olimpijade cr:)

zburkos

sljedece godine bicemo pravi zimski centar. Ono sto je sigurno jeste da je raspisan tender i da ce se poceti gradit dva sestosjeda, jedan na Poljicama a drugi na Ogorjelici umjjesto starog dvosjeda. Sezoa traje do 15.04 a meni na sezonskoj stoji datum 05.05

reger


vip-jahorina

nakon par maglovitih dana, izgleda da ce danas biti puno bolje.
zato pada snijeg, bolje receno sipa snijeg

gerdy

Sta kazu iskusni jahorinski vuci, hoce li do vikenda napadati novi pokrivac da popravi vec dobro stanje na planini  ;) Prateci vasu stanicu, primetio sam da dnevno nestaje po 5-10cm snega, a prognoza najavljuje nove padavine, pa me interesuje sta iskusni ljudi kazu, hoce li biti dobrog skijanja za vikend.

vip-jahorina

preko dana se lagano topi snijeg. ali kako danas opet pada bice ga i za vikend vise nego dosta, pogotovo ako pogledas prognozu vremena  :bravo::(

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4