• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 6.dio

Started by vip-jahorina, 12 February, 2009, 23:19:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina

da zbog trke je zatvorena ogorijelica 2 kao i staza, a trebao bi i zeljo da bude, ali jos nisam siguran.
u svakom slucaju, jahorina ce biti prpolovljena na dva dijela  >:D

ski_bord

sve je super ali mi nije jasno zasto na 130cm snjega, staza se nije mogla fino utabati a ne ovako, pa gore na vrhu vjetar sve odnjeo pojavilo se kamenje, zar se nije moglo bolje ratracima proci dok ga je bilo.

inace sve super jahorina najbolja planina na svijetu

HeAd

znaci oblacim maskirnu uniformu i probijam se preko staze do prace i olimpika :bravo::( :bravo::(...plati kartu i skije na ledja...hehe:)))
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Lejla

Sta znaci da ce sutra jahorina biti prepolovljena? Nece valjda samo Poljice biti dostupne za skijanje? A sta æe biti sa Pracom?

HeAd

pa praca ce da radi ali neces moci ici sa poljica direktno na pracu jer ce ogorjelica biti zatvorena za skijanje nego ces morati doci pjeske na pracu i skijati...znaci glupost po sred subote ovo napraviti... 3:(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Lejla

Nidje veze ne mogu da vjerujem da ce ostavit samo 2 zice? Pa nema 5 trka da im treba i zeljo i olimpik i obje ogorjelice? Cudno mi je da ce bit bas tako, ne vjerujem...
Ali kao bude radila Ogorjelica 2 opet ce se moci sa Poljica doci?

HeAd

evo objasnjenje: Sutra se odrzava FIS trka na Jahorini...bice za rekreativce zatvoren lift ZELJO i Ogorjelica 2 kao i staza ispod ogorjelice 2 tako da ce Jahorina biti fakticki prepolovljena po pola da bi dosao na Pracu ili na olipik koji ce izgeda biti otvoren za rekreativce sto ni meni nije jasno jer su se uvjek trke vozile na olipiku....znaci da bi sa poljica dosao na pracu moras sjeci stazu preko koje ide trka...hehe....bice bas zanimljivo :bravo::(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

sad sam se vratio sa otvorenja fis takmicenja na jahorini, i ne pade mi napamet da pitam zasto se odrzava to na ogorijelici 2.
jedino logicno obrazlozenje je:
ako se radi o utrci veleslaloma, onda je "drzavna staza" ili ti olimpik prektatak, jer je to slalomska staza.
mogli su i pracu zatvoriti jer je to ustvari oficijelni veleslamom, ali mislom zbog straha da nece biti snijega (odluka se ne donosi par dana unaprijed, vec puno prije) sve to premjesteno na ogorijelicu 2.


znaci imamo sa desne strane poljice lift i zicu te ogorijelicu 1
a sa lijeve strane olimpik i pracu .....

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

neca

Quote from: head on 20 February, 2009, 21:18:49
Biram Olimpik i Pracu:)) :bravo::(
mozda ce se moc sa ogorjelice jeden prebacit(odgurat) na olimpik (sa druge strane)i od olimpika malo odgurat do zaltni zita i dole na pracU?!

malena

Quote from: neca on 20 February, 2009, 22:21:09
Quote from: head on 20 February, 2009, 21:18:49
Biram Olimpik i Pracu:)) :bravo::(
mozda ce se moc sa ogorjelice jeden prebacit(odgurat) na olimpik (sa druge strane)i od olimpika malo odgurat do zaltni zita i dole na pracU?!
mozes li mi molim te malo blize objasniti kuda sa ogorjelice 1 da bi se stiglo na olimpik jer ja znam samo put preko ogorjelice 2

vip-jahorina

evo sad sam pricao sa momkom koji je u organizaciji.
prvo ce biti zatvorena ogorijelica 2 zbog veleslalomske trke, a onda 22.2 se sve seli na olimpik, slalom ce se tamo odrzati.
znaci, sutra u subotu je zatvorena ogorijelica a u nedjelju olimpik, te ce se moci skijati na ogorijelici.


HeAd

a jes ga pitao kako doci do prace sa ogorjelice jedan, a da ne skijas kroz kapije :bravo::( (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

hehe  8) mozda se mozes provuci  >:D

normalno samo kod hotela lavina pjehe do starog hotela jahorina (onaj devastirani), sa ceste lijevo uzbrdo nekih 20 metara i onda si na praci, a kasnije i na olimiku kad se popnes na vrh prace sa zicom


ipak je FIS takmicenje pozeljno. nekad smo imali svjetske kupove i bilo je po desetak dana pola jahorine zatvoreno i bili smo ponosni. sad imamo samo EU takmicenja, pa kad bude bolje imacemo i svjetske kupove  :bravo::(

neca

Quote from: malena on 20 February, 2009, 22:36:00
Quote from: neca on 20 February, 2009, 22:21:09
Quote from: head on 20 February, 2009, 21:18:49
Biram Olimpik i Pracu:)) :bravo::(
mozda ce se moc sa ogorjelice jeden prebacit(odgurat) na olimpik (sa druge strane)i od olimpika malo odgurat do zaltni zita i dole na pracU?!
mozes li mi molim te malo blize objasniti kuda sa ogorjelice 1 da bi se stiglo na olimpik jer ja znam samo put preko ogorjelice 2
pa kad sidjes sa ogorjelice 1 ne ides da se spustas vec ispod zice, krenes prema dvojci al gore pri vrhui predjes tamo na onu stranu prema trnovu i laganini sa malo odgurivanja se moze doci do ogorjelice 2 i tamo iza 2. preci na zelju i olompik,a mislim da ce se moci i provuci izmedju trka i preko 2..
ma nek imamo trku a preci sa zice na zicu nije neki problem