• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 6.dio

Started by vip-jahorina, 12 February, 2009, 23:19:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

bananananan

Quote from: fenix on 15 February, 2009, 14:05:53
uh,sutra krecemo uzbudjenje raste,valjda cu i ja ubosti neko dobro skijanje poslije 16 godina.Ne bih da vas plasim al' ja gdje god dodjem donosim lose vrijeme tj. otapanje snijega

Mislim da ti je doslo vreme za pravo skijanje...
nista se ne brini...kontam zatrpacje ti ove godine sneg smestaj  :P
jbg..

YETI

Snijega na Jahorini kao u prici i jos uvijek pada... 200-tinjak metara od vrha zbog magle je jako salaba vidljivost i duva vjetar. Kad se taj dio prodje OK je. Staze... mnogo hupstera i neugazenog snijega, ali to nije razlog da se ne skija. 

HeAd

za jacanje noznih misica ublo se:)))
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

YETI

Ovo skijanje je na misice. Treba biti 100% spreman u protivnom je ljuta borba da se ne padne...

bananananan

Pa dobro...bitno je da ima snega...a hupsere cjemo lako...kaze VIP Jahorina da ratraci rade punom parom...tako da bicje nesto, sledecje godine nek kupe neke sto idu na benzin ili pak dizel, kontam ovi parni su zastareli zato se i lome noge... :P
jbg..

1234

ajmo gdje su slike,kakvo je aktualno stanje,ceste,staze!

bananananan

Aktuelno stanje je da se ljudi tusiraju posle staze...i da si nestrpljiv...malo iskuliraj...i za sat dva bicje po koja slika i po koja rech o svemu...tako da cemu zurba  puf:)
jbg..

fenix

Nemojte me demoralisati pa ja stizem s kodicijom postignutoj na stolici,a pride vodim jednog neskijasa i jednog totalnog neskijasa sa zeljom da to postane.Moze li neki prijedlog staza za ovu malu ekipu?Inace ranije sam iskljucivo skijala na Poljicama i jako sam nezadovoljna u smislu onih djelova na kojima se moras odgurivati.Par puta sam se spustila onom sto se ide trosjedom s Poljica pa desno i spusta ispod Bistrice ni to mi se ne svidja a jos manje je za njih.Cula sam za staze Zeljo i Praca al nikad se ne usudih da ih potrazim zbog loseg vremena(magle) i vec ranije pomenutih neobiljezenih staza.Kako se dolazi do njih,i gdje da se parkiramo u odnosu Bistricu posto sam kolima dolazila samo dotle nikad dalje,a cini mi se da ima jos nelki put dalje.Eto dotle sezu moja saznanja o ovoj planini molim za prijedlog sta sam propustila.Hvala

bananananan

Quote from: fenix on 15 February, 2009, 17:35:17
Nemojte me demoralisati pa ja stizem s kodicijom postignutoj na stolici,a pride vodim jednog neskijasa i jednog totalnog neskijasa sa zeljom da to postane.Moze li neki prijedlog staza za ovu malu ekipu?Inace ranije sam iskljucivo skijala na Poljicama i jako sam nezadovoljna u smislu onih djelova na kojima se moras odgurivati.Par puta sam se spustila onom sto se ide trosjedom s Poljica pa desno i spusta ispod Bistrice ni to mi se ne svidja a jos manje je za njih.Cula sam za staze Zeljo i Praca al nikad se ne usudih da ih potrazim zbog loseg vremena(magle) i vec ranije pomenutih neobiljezenih staza.Kako se dolazi do njih,i gdje da se parkiramo u odnosu Bistricu posto sam kolima dolazila samo dotle nikad dalje,a cini mi se da ima jos nelki put dalje.Eto dotle sezu moja saznanja o ovoj planini molim za prijedlog sta sam propustila.Hvala

Prosle godine i ja sam imao slicnu ekipu na grbachi, ja sam moje mohikance (za skijanje) ucio kod pegija par dana, a ondak smo vezbali tako sto nismo se direktno spustali od pegija (valjda se tako zove onaj kaficj na Poljicama) ka ski liftu vecj kroz onu shumicu desno gde je i staza bila blaza (mislim, josh uvek jeste) nekoliko dana kasnije smo isli i na direktan spust cisto da osete strminu i ubrzanje (to je bilo poprilicno veselo)...njih dvojica su koristili naravno tanjirachu do pegija...pa tako u krug, sve u svemu nakon devetog dana sam ih popeo gore i nekako su se spustili...a do kraja (druge nedelje) su bili vecj kao neki skijashi...
Ne znam...probaj tu moju shemu od prosle godine na Poljicama...u svakom slucaju bolji savet cje ti dati neko od zitelja Jahorine...pa...srecno ;D
jbg..

fenix

more odvescu ih odmah na vrh da se prestrave pa da ostatak mogu ko covjek da se iskijam a oni nek skijaju po sankovima obliznjih kafica  >:D!!! Hvala na informacijama i odoh da se pakujem-nikako da pocnem jer po cijeli dan prelistavam postove sa ovog foruma ;D

kri¾aj

Dosli juce sa jahorine, sneg skroz pada ali ko hoce da skija moze da skija(slabom k... svaka dlaka smeta)......bolje 100 puta ovako da sneg pada nego da ga nema. Super je bilo!!!


IgorP

Evo i ja sam juce dosao i danas prvi put na stazi.. Kao sto kazu i ostali, snega ima, staze su malo slabije sredjene al to nije neki problem.. Gore je magla i jako duva, pa je tesko pogoditi stazu kad se hoce sa jedne na drugu :)

Praca radi i tu je onako guzva ali zato sto je vikend, dok stojim u redu vidim da vecina ima dnevni ski pass tj. dosli na vikend.. Al zato nema magle i vetra na njoj..

Stao je sneg i sutra javljaju vedrije vreme, znaci bice pravi raj za skijanje :)

vip-jahorina


MarijaBB

Po slikama vidm da su staze na Jahorini pune hupsera i da ima neutabanog snijega. A citam da stalno pada pa se pitam jel to mozda od velikih padavina ili su takve staze na Jahorini i inace? Ko zna, bilo bi krasno, da mi kaze koji je razlog tome.

Gore sam u petak pa da znam, ovih sedam dana da treniram samo koljena :). Za hupsere je to od krucijalnog znacaja.