• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 6.dio

Started by vip-jahorina, 12 February, 2009, 23:19:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina

hehe, svasta :D
ne znam sta bi s njima, ali u svakom slucaju su debelo platili ratrak.

U savkom slucaju, upravo sam dobio SNJEZNI ALARM za naredna 3 dana.....

Bojan NS


vip-jahorina

ne znam zasto u oc-u nisu aktualizirali podatke. nije nikakva patka, tu su negdje vrijednosti

01xxx01

e cao ljudi - evo me skijam 3 dana bez prestanka i super je!
sinoc je napadalo snijega pa pokrilo ono sto je plus juce otopio, tako da smo sad na istom opet - dobre staze!
poljice su oduvane na vrhu ali su odlicne nakon prvih recimo 20 metara - skijali smo danas i na Ogorjelici i Olimpiku koji je bio najbolji opet, zajedno sa donjim Poljicama!
ukopali smo se u Vucka, jos veceras i sutra ostajemo, pa nas raduje ovaj najavljeni snijeg - jos kad bi samo sunce izvirilo bar malo! i kad bi Praca misteriozno proradila..............
:-)
nemam neke posebne slike da ubacim - bilo je oblacno!
:-)

djecak

Zna li neko kakva ce situacija biti u naredna 3 dana sa snijegom i stazama? Cuo sam da je danas i kisa padala, pa ne znam da li se isplati dolaziti. A sto je najgore, dao sam kaparu za apartman  :(

dasa

Quote from: vip-jahorina on 01 March, 2009, 10:27:55
ovo zadnje tri slike su s gole jahorine. inace jahorina se prostire na podrucju od oko 20 km² !!!!
zamislite kakve su tu mogucnosti!!! bice i to jednoga dana

drago mi je da je 01xxx01 se iskijala, savrseno uboden termin

@dasa:
jugo vuce snijeg sa sobom. jos cemo vidjeti sta ce se desiti tamo u cetvrtak-petak
Jel moze samo jedno objasnjenje, u vezi ovog gore napomenutog teksta, sto seti ce gole jahorine!
sta mu dodje gola Jahorina i ovo sup2?!

zum

Quote from: djecak on 02 March, 2009, 21:00:32
Zna li neko kakva ce situacija biti u naredna 3 dana sa snijegom i stazama? Cuo sam da je danas i kisa padala, pa ne znam da li se isplati dolaziti. A sto je najgore, dao sam kaparu za apartman  :(
ma pogledaj prognozu prijatelju. imas tu negdje na sajtu. a ima metar snijega

vip-jahorina

Quote from: dasa on 02 March, 2009, 21:02:14
Jel moze samo jedno objasnjenje, u vezi ovog gore napomenutog teksta, sto seti ce gole jahorine!
sta mu dodje gola Jahorina i ovo sup2?!

gola jahorina je na vrhu jahorine (izlaz sa ogorijelice 1,2  ili sa dvosjeda poljice). zasto gola: zato sto je gola  :bravo::(, a gola je jer vjetar u 99% uvijek puse i nosi sve. zato i kad ima 3 metra snijega, na prevojima na goloj jahorini ga nema.
a ovo sup2, to je trebalo da znaci: 20 kvadratnih kilometara prostora. na tom prostoru se proteze jahorina. znaci niej samo skijaski centar = jahorina

vip-jahorina

veceras su se smijenjivale padavine na jahorini.
u donjem dijelu - poljica je padala kisa, snijezna kisa, pa snijeg, pa onda opet nista, dok je u gornjim dijelovima padao snijeg, ali relativno mokar.
na kraju je prilicno stislo (oko -2 do -4).

zum

na jahorini pada snijeg. tmurno, oblacno, temeratura u plusu.

vip-jahorina

da, osim toga, rade sve zice osim prace i ogorijelice 2.
stvarno je danas mracno na jahorini.
ali prognozna je snijezna .... pogotovo za cetvrtak/petak  ludzatobom:((

brera


zburkos

Raja evo direktno iz Rajskih vrata se javljam, tu pored kamina pije se kruska i jedu ustipci, a snjeg napolju samo sipa...
Skijanje fenomenalno, malo je vise vlazniji snjeg ali je odlicno za skijanje, ko moze nek dolazi sto prije...

ThunderBird

Blago tebi, moj bord je suv do petka na¾alost...

U¾ivaj...  cr:)

01xxx01

evo ja sam upravo sisla sa Jahoine, gotov produzeni vikend!
danas je bila magla iz horror filmova - evo zakacicu i jednu sliku da ilustrujem!
ujutro smo poranili da iskoristimoo friske staze ali nas je sredio onaj mokri snijeg samo tako. onda se spustila sva ona silna magla! uprkos magli, mi smo otisli na Olimpik i super se iskijali - staza je bila idealna! smrznuo se malo onaj mokri snijeg pa je bilo odlicno! srecom nas je bilo ukupno jedno 5-6 na stazi pa nije bilo sudaranja, he he he - da je bilo vise ljudi garant bi i tog bilo!
:-)

VIP - hvala, bas sam se iskijala!
:-)
by the way, iako nije bitno - one zadnje 3 slike su sa vrha Olimpika, cim se sidje sa tanjira pa prema stazi, gdje je ona drvena ograda - divota, isto druga planeta!