• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 5. dio

Started by vip-jahorina, 25 January, 2009, 21:28:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Ivan Bgd

Quote from: zedhus on 29 January, 2009, 16:03:16
Quote from: Ivan Bgd on 29 January, 2009, 15:31:14
Quote from: Ivan Bgd on 29 January, 2009, 15:29:30
Quote from: neca on 29 January, 2009, 15:16:38
Quote from: skofild on 29 January, 2009, 14:01:00
Vip Jahorina, interesuje me zasto i danas 3 zicare ne rade?
Ima li neki problem?
nema problema!!!!!!!!!

Pa zasto onda nisu radile Ogorelica2 i Praca ?  ??? ???

Da nije opet stara pesma '' nema previse skijasa, ajd da pristedimo'' ?   >:(  3:(

Pozdrav

Momak,ako ti ne odgovaraju ove zice sto rade, brzo u red za vizu, natrpaj dzepove eurima (ili evrima) i pravac Austrija ili Italiji ili sta god...


Momce, naravno da odgovaraju ali zasto da ne rade i te dve ako su ispravne i ima snega ?
Oni sto se sad skijaju ili bordaju su platili 100% ski pass , a ne 70% !


Cao

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

skofild

Mene odgovaraju, samo sam pitao ako ima 7 zicara onda zasto ne redi svi. ako pitam imformaciju od onih koji su tamo, to vec odma mora da se znaci da me ne odgovara Jahorina? NE, to ne znaci da ne odgovara. Nisam bio u italiji skijati ni u austriji ali to znam da tako jeftinije nije tamo. Mi koji smo tu na forumu samo informiramo is kako i Cos daje nam imformacije.
Pozdra

skofild

Dobro ako je cos rekao da su sve radile ondaj je sve u redu. samo na websajt pise da nisu radile i zato sam pitao. afrocool:(

Ime

Koliko ja znam, samo kod nas u BiH vrijedi pravilo "koliko skijasa, toliko liftova/zica". A vani vrijedi pravilo da moze biti i 10 skijasa, ali ce raditi svi liftovi/zice. Ako sam platio kartu, ocekujem da svi liftovi/zice rade, a mene ne zanima koliko je ljudi na stazama. Ako je vani tako, zasto mi onda prihvatamo olako da kod nas nije tako!?

HeAd

a koliko para toliko muzike...birno je da ima snijega i da je zimska idila onda je sve ok...malo jahorine u februaru 7 dana pa malo italija u martu extra kombinacija:)))
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Quote from: skofild on 29 January, 2009, 16:27:48
Mene odgovaraju, samo sam pitao ako ima 7 zicara onda zasto ne redi svi. ako pitam imformaciju od onih koji su tamo, to vec odma mora da se znaci da me ne odgovara Jahorina? NE, to ne znaci da ne odgovara. Nisam bio u italiji skijati ni u austriji ali to znam da tako jeftinije nije tamo. Mi koji smo tu na forumu samo informiramo is kako i Cos daje nam imformacije.
Pozdra


jebiga stari, ovdje je balkan.
i mi logicno ovdje razmisljamo. a vjeruj mi da su ogorijelica 1 i 2 potpuno iste, sluze samo da bi rasteretila jedna drugu.
znaci ako ima ukupno 100 skijasa na stazi, stvarno je nepotrebno da rade obje.


Quote from: skofild on 29 January, 2009, 16:29:21
Dobro ako je cos rekao da su sve radile ondaj je sve u redu. samo na websajt pise da nisu radile i zato sam pitao. afrocool:(

na stranici http://www.jahorina.org/vrijeme.php su informacije od 8-9h ujutro, a vrijeme se moze nekada u roku od 10 minuta promijeniti.
zapuse vjetar i ode sve u pm!
zato se nekad donose odluke cijeli dan, koja ce i dalje raditi a koja ne.

HeAd

ma ok je to ...ako nema dovoljno skijasa nema potrebe da rade obe....maltene su iste staze....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Quote from: head on 29 January, 2009, 16:31:30
a koliko para toliko muzike...birno je da ima snijega i da je zimska idila onda je sve ok...malo jahorine u februaru 7 dana pa malo italija u martu extra kombinacija:)))

ja u valdiseru placam dnevni 43 eura, sto jest, ne znam gdje bi skijao ali ionako ne mogu na sve strane od jednom, tako da izaberem 2-3 staze i tu se vozam.
isto uradim i na jahi i platim 18 eura (doduse imam sezonski)

Ivan Bgd

Quote from: vip-jahorina on 29 January, 2009, 16:32:41
Quote from: skofild on 29 January, 2009, 16:27:48
Mene odgovaraju, samo sam pitao ako ima 7 zicara onda zasto ne redi svi. ako pitam imformaciju od onih koji su tamo, to vec odma mora da se znaci da me ne odgovara Jahorina? NE, to ne znaci da ne odgovara. Nisam bio u italiji skijati ni u austriji ali to znam da tako jeftinije nije tamo. Mi koji smo tu na forumu samo informiramo is kako i Cos daje nam imformacije.
Pozdra


jebiga stari, ovdje je balkan.
i mi logicno ovdje razmisljamo. a vjeruj mi da su ogorijelica 1 i 2 potpuno iste, sluze samo da bi rasteretila jedna drugu.
znaci ako ima ukupno 100 skijasa na stazi, stvarno je nepotrebno da rade obje.


Quote from: skofild on 29 January, 2009, 16:29:21
Dobro ako je cos rekao da su sve radile ondaj je sve u redu. samo na websajt pise da nisu radile i zato sam pitao. afrocool:(

na stranici http://www.jahorina.org/vrijeme.php su informacije od 8-9h ujutro, a vrijeme se moze nekada u roku od 10 minuta promijeniti.
zapuse vjetar i ode sve u pm!
zato se nekad donose odluke cijeli dan, koja ce i dalje raditi a koja ne.


Ajd OK sa Og.1 i 2 , ali koja to zica rastereti Pracu pa Praca nije radila danas ?

Dobro je da nas dolazi puno prekosutra ujutru pa ce valjda da puste zice.  ;)

Pozdrav

Ivan Bgd

Quote from: vip-jahorina on 29 January, 2009, 16:39:33
Quote from: head on 29 January, 2009, 16:31:30
a koliko para toliko muzike...birno je da ima snijega i da je zimska idila onda je sve ok...malo jahorine u februaru 7 dana pa malo italija u martu extra kombinacija:)))

ja u valdiseru placam dnevni 43 eura, sto jest, ne znam gdje bi skijao ali ionako ne mogu na sve strane od jednom, tako da izaberem 2-3 staze i tu se vozam.
isto uradim i na jahi i platim 18 eura (doduse imam sezonski)


ali sigurno im rade sve zice i ako nema ni 3 skijasa po zici ?

a ti biras gde ces da skijas a ne oni !  ako sam te dobro razumeo.

cao

zedhus

Dajte urgirajte da se Ivanu upale Skochine, ko Boga vas molim!
Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

dadot

radice i praca u sub i ned jer nas iz Banja Luke stize 12 8)    kao i mnogo novih skijasa posto je smjena. Bez brige narode, snijega im asto je najbitnije, jos da ne bude magle i to je to.
A racunajte na to da je i politika uprave (nepisano pravilo) da jedan dio staza sacuva za vikendase, posto tada najvise ljudi dolazi.
Iako to nije po meni nimalo korektno

wjeko

Posto imam osjecaj da ce ovde poceti izjasnjavanje o ovoj temi rada svih liftova (mada smo prilicno off topic), ja dijelim Ivanovo misljenje. Dakle, ako smo platili punu cijenu pass-a treba da rade sve zice (ukoliko je to objektivno moguce). Inace, ako neka zica ne radi bez nekog razloga (nema dovoljno skijasa nije nikakav razlog), bilo bi fer da pass za taj dan nema punu cijenu vec naku umanjenu.
Sve ovo je naravno uz pretpostavku da neko ko vodi OC zeli da Jahorina polako postane renomirano skijaliste.
Problem je naravno sto se masa stvari, pa i ova, 'pravda' floskulom 'ovo je Balkan'.

cos

moje misljenje o ovom sto raspravljate:
Ogorjelica 2 nije radila iz vise razloga a to su :magla, kolicina skijasa i zbog tog sto se sa Ogorjelice 1 mozes doci na 95% staza Ogorjelice 2.
Praca nije radila zato sto u donjem djelu staze visina snijega je mala , malo je bila vec progledala juce(zadnjih 100m).Pa mom misljenju je cuvaju za moje Banjalucane za subotu i nedelju.salim se cuvaju je za vikend posto se ocekuje velika kolicina skijasa.

A da je bilo vrijeme idealno-suncano vjerujem da bi ko uvjek pustili sve zice ako za to postoji dovoljna visina snijega.