• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

HeAd

asasa....leitner ima licencu, a explatacija zemljista od interesa za drzavu ide po kratkom postupku jer je tako po zakonu, a onda na sudu se ganjaju...tako da ova prica oko zemljista je smjesna....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

DarkoN

Quote from: HeAd on 03 February, 2010, 09:22:12
asasa....leitner ima licencu, a explatacija zemljista od interesa za drzavu ide po kratkom postupku jer je tako po zakonu, a onda na sudu se ganjaju...tako da ova prica oko zemljista je smjesna....
head apsolutno se slazem , na tom mjestu je bio jednosjed od 84-te i za njega nije bilo problema a za sestosjed ima.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Bojan NS


DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

raca

Quote from: skydiver on 01 February, 2010, 11:27:43
Mislim da je problem sto te betonske podloge nisu radili gradjevinci
nego "UGRADJEVINCI"

Odlican skec
http://www.youtube.com/watch?v=AO0IJIaXfxo
:))))
Kakvi nadrealisti, surova realnost
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

cvijanovicnikola

ma ljudi, na kraju ce reci da to sve tako treba da ide i da je to normalna procedura a da problema nije ni bilo  :bravo::(

vip-jahorina


celavins

Jasno je da problema nije ni bilo ali samo da skijamo i sto pre na vrh
celavins

DarkoN

ma nije to ljudi. svi smo zaboravili da oc ima svoj kalendar, ni julijanski ni gregorijanski. po njihovom kalendaru sestosjed ce da proradi na vrijeme. (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Big_DANE

Quote from: DarkoN on 03 February, 2010, 12:33:13
ma nije to ljudi. svo smo zaboravili da oc ima svoj kalendar, ni julijanski ni gregorijanski. po njihovom kalendaru sestosjed ce da proradi na vrijeme. (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
JOJ JESI BLESAV!!! AL PRAVO ZBORIS!!!! (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

Bojan NS


vip-jahorina

Quote from: DarkoN on 03 February, 2010, 12:33:13
ma nije to ljudi. svo smo zaboravili da oc ima svoj kalendar, ni julijanski ni gregorijanski. po njihovom kalendaru sestosjed ce da proradi na vrijeme. (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
ovo je za vic rubriku  (:smijeh: (:smijeh:



ja nemam volje vise da se nerviram i da se rapitujem oko 6sjeda.
cinjenica je da trenutno  niko ne zna kad ce se pustiti u rad. doduse, svako ima neku svoju informaciju i svoju verziju kad bi 6sjed trebao biti u pogon pusten.

mogu vam reci da dolazi premijer u narednih par dana i mi imamo sastanak sa njim te se nadamo da cemo mu moci objasniti kakva je situacija na terenu, i nadamo se njegovoj munjevitoj reakciji. poznavujuci ga, mislim da ce covjek poludit kad vidi sta se dogodilo sa "njegovom lovom"

vip-jahorina


01xxx01

Quote from: Dane_NS_LuDjaK on 03 February, 2010, 12:36:46
Quote from: DarkoN on 03 February, 2010, 12:33:13
ma nije to ljudi. svo smo zaboravili da oc ima svoj kalendar, ni julijanski ni gregorijanski. po njihovom kalendaru sestosjed ce da proradi na vrijeme. (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
JOJ JESI BLESAV!!! AL PRAVO ZBORIS!!!! (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

e stvarno si funny, he he he  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

vip-jahorina

par novih tehnickih informacija vezanih ove 6sjede.
Leitner ima certifikate za opermu (neprovjereno, ali sto mi znamo), ali ne za izvodjenje radova. u ugovoru stoji da leitner je izvodjac radova. zato se tu pojavljuje firma majnex sa pala.
e sad, zasto je leitner dobio na tenderu?
mi na jahorini kad smo pricali o tome ko bi trebao da dobije, svi smo bili miljenja da samo ne treba da budu talijani, jer ce oni uvijek nesto izpetljati. meni je favorit bila POMA (njihovi liftvi jos uvijek stoje i rade ko sat na Jahorini - nakon 30 godina).
Dopplemayer pokriva vecinski ski centre ovog dijela europe. a bio je na tenderu oko 1 Mio KM skuplji.

Ali: doppelmayer ima skroz drugu tehniku od leitnera. Naime, oni rade na 180 kwh i imaju struju ugradneju u sistemu polazne stanice, dok leitner radi na oko 500 kwh i treba im za to posebna trafostanica. izgradnje jednje trafostanice sa svim vodovima kosta po infomacijama koje imamo oko 300-400.000 KM. Na Jahorini su sagradjene 2 trafostanice. O potrosnji struje, da ne govorimo.
Osim toga, dopplemayerovi sistemi imaju svoj agregat u polaznoj stanici i prilikom nestanka struju, mogu sve skijase koje sjede izvuci na vrh.
E sad vi skontajte koja je ponuda bila adekvatnija. Zasto se uzela jedna a ne druga firma ostaje nam da nagadjamo.

Ja se nadam da ce se gospoda koja su ovo zakuhala na neki nacin nam omoguciti da se vozimo na 6sjedima. Ko ce i dali ce neko odgovarati ,ne znam, ali po svemu sudeci trebalo za ovakve fule nesto da se desi.

U prilogu su certifikati koje je prilozio leitner.