• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

marina

VIP Jahorina Woman Team

Vlado28

Je li ko vido ©ahbaza...  :<)

marina

U OC-u su nam jutros rekli da formiranje cjenovnika za ski passove zavisi od dinamike radova sestosjeda, ali da ce ga najvjerovatnije formirati poslije novosadskog sajma, znaci negdje izmedju 10 i 15.10.2009.
VIP Jahorina Woman Team


twid

bravo limeni!
mislim da ce se problemi oko "preko reda" rijesiti sa ovim novim setosjedima. koliko sam nacuo radi se o ogrmnom kapazitetu (3-4.000 skijasa na sat).

ostaje jos pitanje ski passa i najboljeg rijesenja oko sezonskih

vip-jahorina

evo par informacija o buducim sestosjedima:
imaju dvije vrste sestosjeda. ne znam za koju se odlucila firma Letner i nas OC, ali ajmo redom:

Kapacitet:  do 3000 osoba/h
Brzina:     do 3 m/s
Sjedala:   do 6 osoba






Druga, modernija varijanta je sa sestosjedima koji imaju modernu polaznu stanicu koja usporava korpe tako da se moze sjesti bez problema:
Kapacitet:  do 4000 osoba/h
Brzina:     do 5,6 m/s
Sjedala:   do 6 osoba





znaci sa dva dvosjeda bi imali oko 14.000 skijasa na sat sto je vise nego fenomenalno. da podsjetim, u najudarnijm vikendima ima oko desetak i do dvanast hiljada gostiju na jahorini. i ne skijaju svi. tako da bi se guzve mogle izbjeci, naravno, ako ne dodje do prevelike koncentracije na jednom dijelu jahorine.
onda 8 liftova koji ce biti postavljeni za narednu sezonu imaju kapacitet po 1500 skijasa po satu (8x1500=12.000). Mislim da bi time postali absolutno vodeci centar u regiji, jer po prirodnim predispozicija jesmo to.

brera

VIP-e hvala za slike. Limeni oko prenosivih ski pasa i cijena. U SLO: Rogla+Krvavec sezonski ski pas 380-450€(obavezna slika), prenosiva 1150-1350€ u sezoni 2008/2009. Golte ponuda za 2009/2010 sezonski 416€(obavezna slika), prenosivi 1300€. Sezonske se proveravaju i oduzimaju, ne poma¾e kaciga i te fore. Na Krvavcu na donjoj postaji slika na big-screenu.

Bojan NS


vip-jahorina

ja sam jednom taj argument iznio svom dobrom prijatelju koji je tada imao dosta vlasti. znas sta mi je odgovorio?
svugdje domaci imaju bar neke prednosti, i na more kad odes dalmos ili crnogorac ne placa ulaz u disko, na plazu i slicno.
dubrovcani su prije par godina uveli "dubrovacku licnu" s kojom si imao povlastice. kasnije su morali zbg EU ukinuti, ali vjerovatno i ti imas u Novom Sadu ili brera u Sl neke povlastice.

po meni nije to problem, nego kad je guzva, radi samo lift poljice (vjerovatno su vecina vas to dozivjeli) i onda se, tek onako skijaju par domacih. umjesto da bas tad kazu ajmo, velika je guzva, sutra cemo ponovo, oni pokusavaju sto vise zica napraviti. taj probkem je velikim dijelom i rijesen u protekle dvije godine, ali ima ih jos....

brera


vip-jahorina

znam, nisam mislio na "svercovanje" nege na neke povlastice koje nisu bitne u ovom kontekstu, ali sam vam htio prenjeti nacin razmisljanja nekih ljudi.
kartu mora svako kupiti ili dobiti ili sta vec...

anjaaaaa

VIP stvarno svaka cast za informacije... ali i pored divne vesti o sestosedima,postoji jos jedan problem...14000 skijasa na sat je extra jer nece biti guzve na zicarama,ali ce na stazama biti previse ljudi...
Nemojte se iznenaditi: skijanje je neka vrsta poezije. Pravo je skijanje lepota, lakoæa, razigranost i raspojasanost. Usavr¹avanje i uve¾bavanje tehnike nije samo sebi cilj, veæ samo put do tog cilja.

HeAd

pa nece svi skijati na jednoj stazi:) razvodnit ce se :bravo::(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

i do sada ih je isto toliko bilo, samo sto su vecina stajala u redovima na zicama.

a ima na jahorini oko 20 km staza. samo treba da se urdjuje sve. po potrebi mozemo veoma lako jos 5-6 km napraviti a u planu su dodatnih 20-30 km sa druge strane jahorine (za par godina  :P).

Big_DANE

42. meðunarodni sajam turizma  ( 6 - 10. oktobar 2009.) Posle kako kaze Marina dobicete cene SKI PASS-a pa onda gnjavite! :P
Zar nije divno kad dodjete na JAHU u JAN. - FEBR.... DA VIDITE OVAJ LEPI MODERNI SESTOSJED???????????????
OVAJ DRUGI IZGLEDA PERVERZNO  ;D ludzatobom:((  cr:) :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Jedino sto su trebali nekako za ovu sezonu da SREDE STAZE i MALO PROSIRE I NAPRAVE NOVE(BAR TIH 5-6km)!!!! ideea:(
Al dobro 2010/11 ce biti sve sredjeno kako kazu nasi dragi VIP-ovci  ;D :bravo::( :bravo::(
ZoooP