• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 4. dio

Started by vip-jahorina, 05 January, 2009, 12:47:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

alfa

Quote from: cos on 23 January, 2009, 21:52:19
nepomazu topovi kad jugo duva . topovi imaju efekta tek na - 4 C
na Kupresu je katastrofa a imaju topove

Tacno je da topovi ne mogu praviti sneg na jugovini i +4 stepena ali isto tako da su topovi postojali i pravili sneg na onim minusima sada jugovina ne bi unistila 15-20 centimetara za dva dana vec bi zahvaljujuci radnicima gore i predhodno pripremljenim stazama bilo jos uvek skijanja a na stazama dovoljno snega...

slav

Covjek pravo govori..

VIP vidim palo 2-3 cm na rajskoj .
Mirise li na padavine.



vip-jahorina

Quote from: slav on 24 January, 2009, 10:20:56
Covjek pravo govori..

VIP vidim palo 2-3 cm na rajskoj .
Mirise li na padavine.

od jutros pada snijeg, napadalo ga je oko 5-10 cm. rade i poljice....


Quote from: joza1801 on 24 January, 2009, 10:21:57
evo malo informacija i iz hrvatske, ovdje je sve toplije i ni s od snijega, iduæi vikend bi trebao sa dru¹tvom na Jahorinu i mogu
se samo nadati da æe iduæi tjedan pasti ne¹to.
Bilo bi dobro da se javi netko tko je ovaj vikend tamo p da ka¾e kakva je stvarna situacija i da li ima uopæe snijega dovoljno da se ne uni¹ti oprema !!


za tvoju informaciju - sinoc ce iznad rijeke sve do vrata jadrana sipao snijeg. rekose mi i u gorskom kotaru je padao, ali ne provjereno.
mislim da bi se moglo polako govoriti o snijegu. neki dan prekrivene sve "fleke" i staze uradjene. danas ce vjerovatno novi snijeg donjeti puno bolje staze. osim toga snjezni alarm je za utorak sa obilnim padavinama.....


vip-jahorina

rade: olimpik, zeljo, zica poljice i lift poljice

tomy

Danas bi trebali nas sedmorica doci na Jahorinu, ali situacija bas nije najpovoljnija - za dobro skijanje je dosta premalo snjega a da ga cijeli tjedan cekamo, onda bi trebali vise dopusta. Ako ces se dobro naskijat nesmijes gledati oko sebe i paziti na svaki kamen, a da unistim nove skije (650 EUR) bila bi steta iako sam vlastiti serviser.
Idemo mi radije ove godine na Vogel pa onda ako bude bolje, dolazimo sljedece godine kod vas u Bosnu.
Sve koji se hocete dobro naskijat, vabljeni ste u Sloveniju. :)

Saljem vam jos nekoliko ovogodisnjih snimaka sa Vogla, na kojih se stvarno vidi, da toliko snjega jos dugo nije bilo... :P

Ljep pozdrav svim skijasima na Jahorini iz Slovenije. 8)
T

Nerve

Vidim da je palo nesto snijega i da rade neke zice.
Moze li mi neko, ko je danas bio na stazi, objektivno reci kakva je staza, posto planiram sutra doci.

Haj, kolika je Jahorina planina...

vip-jahorina

ja sam sad sa instruktorima pricao:
skijali su na stazi poljice. prilicno je dobra, nema kamenja, nije zaledjena.
u gornjem dijelu ima prilicno snijega, dole malo manje.

tako mi rekose, sta ce biti sutra, ne znam, zavisi od temperature danas i nocas, te naravno da li ce sta zapadati

vip-jahorina

jos jedan izvjestaj od prijatelja koji skija trenutno:
stvarno se moze lijepo skijati, sve je prekriveno snijegom. rajska je super i kao uvijek najbolja. praca skroz u redu.
kamenja nema, osim na ustaljenim mjestima, ko je bio bar jednom gore, zna o cemu pricam .....

Xplode

bio sam jucer i skijao sam na olimpiku, a na poljicama je vode bilo na pola staze i nisu radili.. eto me sutra nadam se da ce raditi zica i da nece biti guzve uhh :D
>Xplode<


Croazy

Nadam se da æe se obstiniti najave i da æe biti snijega  ;) Bio sam gore od 1.1. - 4.1 i bilo je èudo dobro a 31. nas dolazi 10 u kuæu. Samo da napada i izdr¾i ;D

cos

gore sam i kome treba informacija nek pita ali evo neke slike a slika sve govori.
znaci ko je odusto da dodje na Jahorinu 24 do 31 taj se zajebo.
Danas je radio dvosjed Poljice i lift poljice. Donji dio poljica je bio losiji ali daleko od tog da se nemoze skijati , snijega ima ali je bio bljuzgav na par mjesta.
A od pegija do vrha Poljica je extra ima utabanog snijega od 20 do 50 cm.
Trenutno snijeg pada!


Poljice srednji dio staze 50 cm utabanog snijega


kod Pegija


Poljice donji dio staze to je jedino malo losiji dio staze


gornji dio Poljica

to sam ja

digitron

cos nemash pojma kako si nas obradovao :)