• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 4. dio

Started by vip-jahorina, 05 January, 2009, 12:47:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

neca

Quote from: Sanel on 16 January, 2009, 00:11:34
Quote from: sambi on 15 January, 2009, 22:51:57
a jel mi moze ko rec sta sa bjelasnicom jel rade ti topovi tamo jel se isplati otic tamo

na Bijeloj ti je skroz kritièno, ne isplati ti se doæi dok ne padne snijeg barem pola metra novog
juce sam bila gore(bjelasnica) nije se isplatilo vaditi skije iz auta,na igmanu je stanje jos gore ....... ipak jahorina je za sada u najboljem stanju i moze se dobro skijat (olimpk i zeljo )

tiki_Pg

Moze li mi neko, ali iskreno reci kakvo je sad stanje na jahorini? Treba sjutra da krenem ali ako nema snijega ne vidim zasto bih! Molim vas, pomozite mi :)

reger

najbolje stanje juzno od alpa, ukratko receno. nije bajno, ali su staze prilicno dobre u rajskoj.
znaci moze se skijati.

neca je nasa "stara" skijasica kojoj se moze vjerovati

vip-jahorina

Quote from: anyanya23 on 16 January, 2009, 08:47:16
ma ja sutra krecem iz beograda pa shta bude neka bude...
opremu sam spremla, nadam se da cu je i koristiti..  ;) shteta bi bilo da ne..

imas pice u peggy-ju od mene.

anyanya23

Quote from: vip-jahorina on 16 January, 2009, 11:07:17
Quote from: anyanya23 on 16 January, 2009, 08:47:16
ma ja sutra krecem iz beograda pa shta bude neka bude...
opremu sam spremla, nadam se da cu je i koristiti..  ;) shteta bi bilo da ne..

imas pice u peggy-ju od mene.

drzim vas za rech..  ;)
pa mislim ozbiljno, dechko i ja vec mesecima jedva chekamo taj dan da krenemo na jahorinu,
ne pada nam na pamet da otkazujemo aranzman..
mi ionako ove godine uchimo bord da vozimo, pa nam je dosta i neki brezuljak sa snegom   8)


vip-jahorina

stalno ponavljam: rajska je idealna za skijanje, ogorijelica je u banani, poljice samo desna strana je dobra, ali je ona za bolje skijase (opasna krivina)
ne mogu ti reci kakve su prognoze jer se stalno mijenjaju. cim budemo imali konkretne prognoze, naravno dacemo obavjestiti.
u svakom slucaju ce dobro zahladiti u narednih par dana, a onda mogu ratraci navlaciti snijeg iz sume (sto je uobicajeno na jahi), pa se nadam da ce i poljice biti u boljem stanju.

reger

upravo sam se vratio sa skijanja, i stvarno se moze skijati i to dobro. ne vidim razloga za panikom. stvarno se moze skijati, poljice, rajska idelana. temperatura je spala.
znaci nema razloga za panikom i ne dolazenjem. sad cu to i vipu prenjeti.



kosta

To majstori, kukamo veæ dva dana po forumu i evo tek danas ohrabrujuæe informacije! Vidimo se sutra uz puno pozdrava iz sunèanog Splita!  cr:)

vip-jahorina

upravo sam razgovarao i sa nasim ski uciteljima koji su na stazama po cijeloj jahorini, staze su ok i nema razloga za opstrukcijama.....
naravno da ima mjesta koja su progledala, ali ko jednom prodje jahorinu zna ih zaobici bez problema ....
nastavljamo dalje sa izvjestajima sa staza i sa jahorina ....

vip-jahorina

sad sam pricao sa tehnickom sluzbom odrzavanja staza.
rekose mi da se temperatura dobro spustila te stisla staze a da ce u toki noci navlaciti snijeg na ogoljela mjesta.

MladenMitric

hvala vam svima na ohrabrujucim vijestima! nisam mogao spavati od razmisljanja da li da idem ili ne! vip, hvala na vijestima i postuj sta god imas od informacija vezanih za staze!


da mi je vidjeti jos i tu prognozu vremensku za naredne dane!

vip-jahorina

nisu samo ohrabrujuce. naravno da nije idealno stanje za skijanje i da je jahorina bila u boljem svijetlu. ali kad pogledate da se jos samo djelomicno moze na bjelasnici skijati, opet se jahorina kao najsigurnija pokazuje. a i momci rade i cine ono sto mogu.
naravno da je bolje skijati na metra snijega, ali kad ga je 30 cm, i ima ga u sumi, te se da navuci, zasto da ne.
imamo srecu da je stislo i to dobro, nadam se da ce tako hladno do novog snijega ostati ....


jurcajis

Hvala na informacijama. I mi smo se odlucili ipak sutra krenuti iz Apatina. Znamo mi i po blatu skijati.

IgorP

Ja sam ipak odustao.. Nismo morali nista kaparisati, tako da nije problem otkazati, a cekacemo da padne sneg pa onda gore.. Necemo da unistavamo stazu onima kojima je ovo jedini termin da se ode :)