• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 4. dio

Started by vip-jahorina, 05 January, 2009, 12:47:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dasas

i ja se iskreno nadam. medjutim upravo sam bio na accu weather.com, i po njima uopste nema snjeznih padavina u narednih 15 dana, ima samo kisa i ledena kisa. iskreno se nadam da nece biti tako i da ce nas snijeg ipak uskoro obradovati...

HeAd

accu weather ti nije pouzdan sajt za gledanje snjeznih padavina jer svaki drugi dan izbaci prognozu drugaciju...cinjenica je da se treba organizovati ko god moze i kad god moze naravno kad ima snijega stalno piciti skijati ko to naravno voli ne cekati neke termine u glavi koji su zacrtani...opet kazem sve zavisi od finansiskih mogucnosti i slobodnog vremena...evo ja n.p.r. do sada sam imao oko 7 dana kvalitetnog skijanja, a jos fakticki nisam otisao na skijanje u komadu...al ono ubodes vikend neki  slobodan dan i iskijas se jer znam da u BiH u zadnjih par godina vremenske prilike ne idu na ruku skijasima zato treba iskoristiti sve snjezne dane pa makar presao danas i 200-300 kilometara radi skijanja jer tako nam je kako nam je do god ne dodju snjezni topovi koji bi obezbedili pokrivenost staza snijegom bez obzira na padavine....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

silvo

ovde svi nekaj pricaju ima snjega, nema snjega, bude snjega nebu.., da se skijat, neda se skijat... mislim  3:(

ajd ti vip budi covek pa pokazi friske slike i stvar rijesena, a ne da slusamo ta natezanja kaj bude kaj nebu!

ja dolazim 24og bez obzira na vreme, al bilo bi u redu da znam sta me ceka jel!!!

hvala.., pozdraf!!!

vip-jahorina

nemam "svjeze" slike silvo... nemam vremena da odahnem a kamoli na skijanje....
ali je situacija takva da se moze i ne moze skijati. kako ko. - to ti je ono: poluprazna casa ili skoro puna casa, a istina je kako ko vidi i sta ko ocekuje.
danas je sitaucija ok vjerovatno ce biti i sutra mozda i u ponedjeljak, ali me brine narednih par dana.

lena

VIP Jahorina Woman Team

vip-jahorina

sigurne ne glacaju blato  :o, ali za one nevjernike.  cr:)
naravno i veceras ce se navlaciti snijeg na ogoljelim mjestima.

zidoo





Srijeda prosla. Eto ko moze skijati po ovome nek skija... od tada nije pao snjeg nego je ovo sve poledilo tako da se sad mozete klizati (mi smo vozili kanu :)). Ne zelim ja da tjeram ljude da ne dolaze, samo zelim da ima prenesem situaciju da ljudi znaju, jel cim pane snjeg ja ode opet :)

Ponedljek, dan prije kise:

vip-jahorina

da to stoji, ali ajmo sad analizirati:
1. slika je u poljicama kad je kisa padala. nemam sad sliku tu, ali ako si pratio nasu drugu kameru vidjet ces da to izgleda danas drugacije. ne mora snijeg pastiu da bi se staze popravile
2. slika: OGORIJELICA - staze su vec par dana tamo zatvorene, hmmmm
3. slika: toga imamo na pretek na jahorini.

zidoo

Moze analzia.

1. dan poslje kise kad su ljudi """skijali""". Sad je tamo led, ekipa iz bl (kontigent studenata) je reko da je pogibija.
2. zatvorene staze .... hmmmm ... to bas smeka ko skijanje
3. da bar imate ja neb bio u smogastoj banjaluci, ali bice bice :):):)

reger


vip-jahorina

Quote from: zidoo on 17 January, 2009, 18:40:43
Moze analzia.

1. dan poslje kise kad su ljudi """skijali""". Sad je tamo led, ekipa iz bl (kontigent studenata) je reko da je pogibija.
2. zatvorene staze .... hmmmm ... to bas smeka ko skijanje
3. da bar imate ja neb bio u smogastoj banjaluci, ali bice bice :):):)

da led, sta je moglo biti par dana nakon sto je kisa padala pa onda asmrzlo na -7?
preko toga se navlaci snijeg, ali zbog velikog opterecenja staze, naravno da se u toku dana zgule.
ako su staze zatvorene, onda nema smisla ih predstavljati kao lose, jer jednostavno nisu u funkciji.

otici su sutra ako stignem (i ne bude magle), makzus do staza (ne samo dijela) koje su dobre da koju slike napravim

fregata

sve pohvale za ljude koji rade na odrzavanju staza ali bojin se da nece jos dugo izdrzat jedina stvar koja im ide na ruku je temparatura koja je u minusu pa se kako tako staze drze ali ako snijeg ne padne brzo bojim se da nema nista od skijanja  ???

zum

Quote from: fregata on 17 January, 2009, 19:33:51
sve pohvale za ljude koji rade na odrzavanju staza ali bojin se da nece jos dugo izdrzat jedina stvar koja im ide na ruku je temparatura koja je u minusu pa se kako tako staze drze ali ako snijeg ne padne brzo bojim se da nema nista od skijanja ???

uh, valjda ce pasti nesto

Simiki

Sutra pada,  garant :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(

Ne vrijedi se nervirati, ako ce da padne, pasti ce...

Pozdrav, mojoj omiljenoj planini a i forumasima na najboljem "planinskom" sajtu ludzatobom:((

tasa

Po ovoj prognozi  od 20-og krece susnezica