• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 4. dio

Started by vip-jahorina, 05 January, 2009, 12:47:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.


zidoo

Vrijeme i dalje katastrofa. +1, sve se topi, i sinoc kisa padala. Staze ne postoje. Jutros je i magla napala.
Ne znam za liftove kak ce raditi al staze nema. Ja sam juce uvatio 1 zicu (vidim ljudi stoje na poljicama pa reko aj da vidim), na jednom djelu staze sam moro skinuti dasku i hodat, kasnje sam dasku u kadi prao od blata. Snjeg ko na +, prepun vode, tezak, mora se ic polako...

sve u svemu, uzas :(

jurcajis

Pozdrav forumasima. Uplatili smo za 17 ali kada sam video stanje i prognozu ozbiljno razmisljam vredi li krenuti u subotu. 2006   :bravo::( 2007  :( 2008  >:( 2009  :o

tanana

kakvo je stanje jutros, postoje li ikakve sanse za snijeg???   :-\ :-\ :-\


alfa

Dobro jutro svima...

evo ja sam celo jutro po raznim sajtovima i na zalost nigde u skorije vreme ne najavljuju neke ozbiljnije padavine bar ne za januar a one dugorocnije nisu pouzdane.Mozemo se samo nadati dobrom februaru ali na zalost obistinjuju one prognoze o sve manjim padavinama svakom sledecom godinom.
Juce su izasli clanci u Blicu i Press-u o Jahorini i tekucoj sezoni sa osvrtom na vremensko stanje i broj gostiju.Napisali su da je ove godine manji broj turista i da trenutno u spicu sezone ima slobodnih mesta u hotelima i privatnom smestaju(sto nije bilo slucaj predhodnih sezona)ali da je jos rano davati ocenu o tekucoj sezoni.U svakom slucaju i oni stavljaju akcenat na neophodnost resavanja pitanja vestackog snega jer ce sve manje ljudi biti spremno da daje pare i ode gore da gleda blato.
Nadam se sto skorijem snegu i Vip-ovim najavama ulaganja u zice i topove.Veliki pozdrav svima....

Nerve

Znaci da okacimo daske o klin zasad?  3:( 3:(

Ja se sve nesto potajno nadam da ce nas snijeg iznenaditi, pratim 3 razlicite prognoze i ni na jednoj nisu predvidjanja ista.
Neke najavljuju snijeg za ponedeljak i utorak. Ko zna...

:(

Ma pasce, garant. Mora pasti...
Haj, kolika je Jahorina planina...

tanana

U Sloveniji je pao snijeg (tako kazu), pa se mozemo nadati da ce te padavine stici i kod nas u skorije vrijeme:) :bravo::(

alfa

U potpunosti se slazem sa vama.Ne bih da se vracam na predhodne moje postove ali sam uglavnom rekao da ono sto vredi ce i imati cenu i svoje musterije(i sa sajta a i od ljudi koji su koristili vas smestaj sam cuo samo reci hvale) a problem nastaje kada se napucaju cene smestaja koji nije ni blizu vredan para koje treba izdvojiti.Ako tome dodamo da je sve manje padavina onda ljudi jednostavno ne zele da daju velike pare za sedenje u losim uslovima i gledanje blata kroz prozor.Zato se i desava da je dosta toga prazno a ljudi se sve vise odlucuju samo za vikende i to kada su sigurni da ce biti snega i skijanja.
Svoju teoriju sam potrkepio sa slucajem Crne Gore koji su poceli da divljaju sa cenama od smestaja do svih vrsta usluga da bi im se sve to razbilo o glavu prosle sezone u kojoj je bilo duplo manje turista mada su oni davali izvestaje o istom broju turista kao i u predhodnom periodu.Sada je opet tesko povratiti izgubljene goste koji su nasli povoljniju i verovatno bolju destinaciju.
Svi se mi nadamo tim topovima jer vecina ljudi ide prvo zbog skijanja a onda zbog svega ostalog i nije svejedno ako se dobro skija ili ako je samo moguce da se skija.Zelim vam mnogo srece u vasim naporima da se sve sto je zamisljeno sto pre realizuje....


anyanya23

ne verujem shta chitam  :o
pa do pre 3 dana sam pratla stanje i sve je bilo ok, a sad.. :((((((((((((((((((((
17. i mi stizemo, al sam se sad bash smorila... :((((
javljajte se vi koji ste na planini kakvo je stanje kad god stignete...
pozdrav svima!

Simiki

Nemojte toliko kukati za vjestackim snijegom.
Nije ni to spas, pogotovo ako ga postave na "male" staze.

Evo na Kopaoniku uzas

mayday

Ne mogu vjerovat da je takvo stanje ,a do prije par godina po 2 metra snijega! :(


mayday

Kako god da se ta pojava zove nadamo se da neæe dugo potrajat!!!!!!!! ;D