• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2009 - 2. dio

Started by supra, 26 November, 2008, 18:09:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.


Simiki


anapicic

Nije mi jasno sto ste toliko navalili na vip,  ::) ipak je sezona tek krenula, ako nisu promjenili visinu cm u toku tjedna ocito su zato imali razloga, uostalom samo malo bacite djir na forum i naci cete, svi stalno izvjestavaju o visini snjega,pitajte i odgovorit ce vam se.. i neznam cemu tolika prica, 3:(  vip se stvarno trudi uvijek odgovoriti na sva pitanja i dati podrobne informacije.. a sto je najgore od svega samo je vrijeme to koje moze utjecati na sve promjene..
evo primjera,prije dva tjedna su sve prognoze bile dobre, svi su rado najavljivali skijanje za vikend, staze se bile sredjene i zabiljezeno je na slikama kako ratraci pice gore dole,i skijalo se i cetvrtak i petak,i bilo im je super,i kad se sva raja odsvakle uputila gore napadala usrana kisa u petak noc i nisu zice imale zasto raditi.. i sad kakve koristi da je vip reko radit ce 100% ? NIKAKVE!!
Lijepo surfajte netom i informirajte se i o vremenu u hr i u bih,vidite ide li juzina ili bura,sta je s temperaturom i na forumu pitajte i dobit cete svi odgovore od ljudi koji idu gore.. :bravo::(

hammer

Quote from: anapicic on 10 December, 2008, 13:14:43
Nije mi jasno sto ste toliko navalili na vip,  ::) ipak je sezona tek krenula, ako nisu promjenili visinu cm u toku tjedna ocito su zato imali razloga, uostalom samo malo bacite djir na forum i naci cete, svi stalno izvjestavaju o visini snjega,pitajte i odgovorit ce vam se.. i neznam cemu tolika prica, 3:(  vip se stvarno trudi uvijek odgovoriti na sva pitanja i dati podrobne informacije.. a sto je najgore od svega samo je vrijeme to koje moze utjecati na sve promjene..
evo primjera,prije dva tjedna su sve prognoze bile dobre, svi su rado najavljivali skijanje za vikend, staze se bile sredjene i zabiljezeno je na slikama kako ratraci pice gore dole,i skijalo se i cetvrtak i petak,i bilo im je super,i kad se sva raja odsvakle uputila gore napadala usrana kisa u petak noc i nisu zice imale zasto raditi.. i sad kakve koristi da je vip reko radit ce 100% ? NIKAKVE!!
Lijepo surfajte netom i informirajte se i o vremenu u hr i u bih,vidite ide li juzina ili bura,sta je s temperaturom i na forumu pitajte i dobit cete svi odgovore od ljudi koji idu gore.. :bravo::(

BRAVO, BRAVO, BRAVO  :bravo::( :bravo::( :bravo::(

zedhus

Sad kad nemamo kontrole nad "prognozom" i "vlasnicima" Jahorine, ajde da se malo mi gloðemo...Valjda æe u meðuvremenu i da zavalja...
Ajde ko æe prvi?
(:smijeh:
Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

Nedim

Ima li neko da je sada na Jahorini ko bi mogao reci kolika je trenutna temperatura gore?

goch

E jedva cekam da budem gore i da skijam!
Blago onom koji nema ¹ta da ka¾e,a ipak æuti!

vip-jahorina

prvo, hvala ani za lijepe rijeci  hug:(.......
drugo, vrijeme je danas, suprotno od prognoza bili suncano, relativno hladno, snijaga ima dosta, varira od 40-80 cm, zavisno gdje ga mjerite.
sad je poceo puhati prilicno jak vijetar, hladan, znaci nije jugo, ali moze lako okrenuti na jugo. po informacijama koje imam, moglo bi se skijati preko vikenda ako budo mogusnosti. jos je vrijeme nestabilno, snijeg se nije jos tako nabijen, zato treba bar u pocetku cestih padavina i smjena juga i sjeverca da bi se to primilo kako treba.

znaci, ostaje otvoreno za vikend, ako prebaci na jak jugo tesko ce biti skijanja, ali ja mislim da bi se moglo nesto odrzati bar u subotu/nedjelju.....

ziponja

Meni se sve cini da nije samo vrijeme u pitanju.  3:( 3:( 3:( 3:(

vip-jahorina

a ne vjerujem da oc koci, mada treba imati na umu da sezona oficijelno tek 15 pocinje (odnosno za nadolazeci vikend). da moraju - nije tako, ali i kosta cijela masinerija pa se onda istopi brzo

thief

Evo kako u HR izgleda prognoza za Sarajevo: http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=ISE&code=14654

ziponja

Quote from: thief on 10 December, 2008, 22:20:23
Evo kako u HR izgleda prognoza za Sarajevo: http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=ISE&code=14654
Da to bi bilo to, samo sto je u Sa kisa na ovim temperaturama, to je gore snijeg

vip-jahorina

neko rece da bi se trebalo gledati kako stvari stoje u dalmaciji i gore prema lici i zagrebu. iskustvo pokazuje da to relativno tako i ako je gore hladno, kod nas dodje snijeg za 1-2 dana a ako je jugo u dalmaciji mi imamo onda vlazno i juzno vrijeme.
za to ima i jedno obrazlozenje. jahorina lezi na medji mediteranske i kontinentalne klime. jahorina je prilicno otvorena ka jugu, negdje na potezu dubrovnik-split a kontinetalni uticaj dolazi sa alpa, znaci preko slo i hr.
zato jahorina ima vise snijeznih padavina nego alpe, ali i vise juznih dana nego alpe.

tobi_boi

e cao svima divno da sam pronasao ovaj forum. znaci koliko vidim postoji sansa da skijanje bude u subotu (13og) i nedelju. a posle, da li ima sansa da rade zicare i u ponedeljak/utorak ili samo se radi vikendom u ovom periodu? ja sam planirao da dodjem na 4-5 dana skijanja, i samo za vikend nije mi lako da se cimam, zivim daleko od jahorine...

i drugo pitanje je koliko bi zicara/ski liftova radilo u subotu u najboljem slucaju i koliko je staza pokriveno njima?

poz

vip-jahorina

dobrodosao ..... ;D
jahorina ima +/- 20 km staza. koliko ce biti pripremljeno, ne znam a jos manje je moguce dati odgovor sta ce raditi. pregledaj malo poruke od danas, pa ces malo vise saznati kakva je situacija, i da je ne moguce predvidjeti situaciju