• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

hotel bistrica ???

Started by snoopy, 03 February, 2006, 16:44:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

snoopy

je li OK? izgleda mi kao od onih 'sindikalnih' hotela iz soc perioda?
al' povoljno je i daju 50% popust na ski pas.
ima zenba!

pa se mislim ???

je li blizu staza?

jel' se osecca zaprshka ;D

zum

nekad je bio stvarno dobar objekt, veoma moderan, sa bazenom, razlicita ponuda, ali sve je to bilo moderno nekad, davne 84.

kome ne smeta taj "soc" smjestaj je ok. ko i malo drzi do kvaliteta smjestaja, izabrati ce nesto drugo.
skipas kosta ionako 130-140 km (sedmicni!!!), tako da tih 50% i neznaci mnogo.
konobari u odori kao nekad, ljubaznost u fazonu "plati pa idi".

to su moja neka iskustva, a vi kako hocete.

od staze je udaljen ca. 500 metara i to uzbrdo/nizbrdo. >:(

snoopy

uf
to i nije neka preporuka  :(

thanks anyway



;)

Ana


aka

Pozdrav!

Ja sam ove godine bila u hotelu Bistrica sa porodicom i bilo mi je super.Sobe,tj. namjestaj u njima nije moderan ali su udobne.Svaki dan se ciste,mjenjaju se peskiri,toplo je,ima tv.Hrana im je vise nego odlicna.Cak i oni koji su obisli svijeta kazu da nigdje nisu bolje jeli.Pretpostavljam da na Jahornu dolazis zbog skijanja a ne zbog modernog namjestaja i vjeruj da je hotel Bistrica super.Imas dosta sadrzaja,bazen,skijarnicu,a osoblje je zaista susretljivo i ljubazno.Da nije tako ne bih ti ovo pisala jer ipak sam ja  tamo isla sa malom bebom i bio mi je itekako bitan dobar smjestaj.

snoopy


tanja

Ja sam se upravo vratila sa Jahorine,svi koji su bili u Bistrici su prezadovoljni ,posebno hvale hranu,koja je odlicna.

zedhus

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

tati


Popokatapetl


marija


Onill


stara


Onill

prosle godine sam jeo u bistrici..i hrana nije neka kao sto svi pricaju...mislim ok je ali nije nesto sada da se moze reci ludilo....a hotel ko hotel ...kad se privatizuje onda ce biti nesto...ovako je ok..svedno gore se  ide radi skijanja....

lucy(dna)

Eh, ovako, da osvjezim malo ovu temu... Stizu svjezi komentari!
Procitala sam prijasnje komentare, moj nece biti bitno drugaciji, ALI: (uvijek taj ali...)


Hotel 'Bistrica' vodi se kao hotel sa 4 zvjezdice (****), ali rekla bih da su to vise 4 crne rupe. Nismo ocekivali neku ekskluzivu, da jesmo, definitivno ne bismo skijali na Jahorini, ali smo bili iznenadjeni smjestajem. Istina, hotel ima bazen, saunu, teretanu, igraonicu za djecu, TV salu i internet cafe sa 7 kompjutera, ali to je cista socijala.
Samo smo cekali da nam Vucko iskoci iz ormara! Na tim kompjuterima djeca vise po cijele dane i  sretan je  onaj koji moze doci na red kako bi provjerio postu ili pogledao najnovije vijesti na netu. Djeca su u najmanju ruku neugodna (citaju vam preko ramena sto i kome pisete, deru se, komentiraju i svadjaju), a sat vremena placa se 4 KM. Ne postoji nacin na koji biste 'rezervirali' kompjuter barem na pola sata, morate zaprijetiti osobi koja je zaduzena za rad na racunalima kako biste barem na pola sata obavili sto trebate. Ovo je roditeljima jeftin nacin da se rijese djece na nekoliko sati. Samo ih puste na kompjutere i oni fino umrezeni igraju igrice. :/


Na bazenu nikada nije guzva, cist je i uredan, ali je - HLADAN! Zato, ocito, ljudi vrlo rijetko odlucuju relaksirati se malo u 18- metarskom bazenu. Voda nije cak ni mlaka, vec je hladna, a na bazenu ne postoji osoba koja je zaduzena za sigurnost plivaca. Iako je skakanje u vodu zabranjeno, svi skacu kad god im padne na pamet.

Parking hotela se placa!! Gosti hotela nisu povlasteni, svi placaju punu cijenu. Za 7 dana cijena je 10 KM. (Sto i nije tako puno, ali vazno je napomenuti!)
Slazem se sa svima koji kazu da je hrana odlicna, a sobe i vise nego uredne i ciste.
Za dorucak i veceru ima mali milijun jela! Meso, kolaci, salata, juhe, pite, sarme, prsut, razni prilozi... Vecere su VRLO obilne i zasigurno nitko nece ostati gladan!
Dorucak se sastoji od svih mogucih vrsta namaza, salama, sireva, jaja (kuhana i pecena), hrenovki, kobasica... Caj, kava, sok, mlijeko, kakao, topla peciva.
Ma, da bih rijec rekla! :)
Zadnji dan bila je 'Jahorinska vecera' na kojoj se sviralo i plesalo (folklorno drustvo u narodnim nosnjama), bilo je sto vrsta pravih domacih jela i kolaca, atmosfera je bila odlicna!


E sad...sobe.... Ciste su i tople, svaki dan se mijenjaju rucnici, kreveti su poslozeni odmah nakon povratka sa dorucka. Ipak, sobarice bi trebale biti tihe i diskretne,no sobarice na Jahorini su prica za sebe. One vam bez pardona ulaze u sobu bez kucanja, deru se po hodnicima i kucaju na vrata pet puta ako ste kojim slucajem ostali spavati u sobi jer ste bolesni ili taj dan necete skijati, sa komentarima: ''Pa, sta ovi jos spavaju?'' ili ''Ma, probudit cemo mi njih, sto je previse, previse je...''
Udaljenost hotela od staze je prilicna, uzme li se u obzir da je hotel na brdu, a na stazu se morate spustiti. Ako ima dovoljno snijega, mozete direktno iz hotela na skijama doci na stazu, ali povratak uz brijeg svaki dan zna biti naporan. Skije na ledja i pici uzbrdo!Bilo nam je lijepo i zadovoljni smo, ali nas Jahorina vise nece vidjeti... Za ovoliko para, treba i malo vise muzike!!! ;D[/color]