• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2008 - 6.dio

Started by vip-jahorina, 20 February, 2008, 18:38:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Onill


vip-jahorina

sad ce berze turizma u Splitu, Zagrebu pa onda u Bg-u i NS-u.
Najavljeni su predtstavnici Jahorine koji su nasli neke djelove tijela, navodno dobro ocuvane iz perioda "neandertala" :P

Tema: Stanje na Jahoirni.....

maq

stize u srijedu stize stize...spremajte se... 8)

ziponja

Quote from: ziponja on 23 February, 2008, 20:11:24
Quote from: gabrijelos on 23 February, 2008, 19:58:28
Quote from: gabrijelos on 22 February, 2008, 14:33:30
izgleda da ce tek potkraj iduceg tjedna malo zahladiti i da ce padati nadam se snijeg ako dovoljno zahladi

Od cetvrtka definitvno 4-5 dana padavina i nizih temperatura nadam se dovoljno niskih da bude snijeg i eto nam marta ;)
Moguce da ce tako biti. I jedan "jahorinski meteorolog" ( iskusni indijanac :D :D :D :D :D :D ) prognozira u narednih sedam dana dobre padavine i ponovo nakon sedam dana. Dakle on predvidja skijanje do aprila.
E sad ?????? ;D ;) ;) ;) :D :D :D :D :P :P :P ::) ::) ::) :'( :'( :'( :'( :-* :-* :-*

Vidite da treba slusati indijance !!!!!! ::) ::) ::) ::) ::) ::)

vip-jahorina

da smo njih slusali, nebi sad ionako imali problema sa snijegom. (doduse, ne bi ni znali sta znaci skijanje  ???)

ziponja

Quote from: vip-jahorina on 28 February, 2008, 17:46:24
da smo njih slusali, nebi sad ionako imali problema sa snijegom. (doduse, ne bi ni znali sta znaci skijanje  ???)
Tacno

ziponja

Quote from: borderka on 28 February, 2008, 14:18:58
kakve su staze??? ne mogu da vjerujem da opet sunce sija pa danas su najavili kisu u gradu... ja sam kontala da to znaci snijeg gore   :(
Zlato, na zalost danas nije padao, ali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jos koji dan i eto snijega za martovsko skijanje  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

borderka

juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu evo sad sam vidjela ludnica... mora se nazdraviti moraaaaaaaaaaa

gabrijelos

Quote from: ziponja on 28 February, 2008, 17:43:11
Quote from: ziponja on 23 February, 2008, 20:11:24
Quote from: gabrijelos on 23 February, 2008, 19:58:28
Quote from: gabrijelos on 22 February, 2008, 14:33:30
izgleda da ce tek potkraj iduceg tjedna malo zahladiti i da ce padati nadam se snijeg ako dovoljno zahladi

Od cetvrtka definitvno 4-5 dana padavina i nizih temperatura nadam se dovoljno niskih da bude snijeg i eto nam marta ;)
Moguce da ce tako biti. I jedan "jahorinski meteorolog" ( iskusni indijanac :D :D :D :D :D :D ) prognozira u narednih sedam dana dobre padavine i ponovo nakon sedam dana. Dakle on predvidja skijanje do aprila.
E sad ?????? ;D ;) ;) ;) :D :D :D :D :P :P :P ::) ::) ::) :'( :'( :'( :'( :-* :-* :-*

Moja me prognoza nije izdala cak je stigla i ranije
Jos jutros je bilo za utorak jaka kisa sad je to jak snijeg a sutra jos kad pokazu i srijedu samo pahulje
*************
*************
************* ;)

Vidite da treba slusati indijance !!!!!! ::) ::) ::) ::) ::) ::)

vip-jahorina

ratraci navlace snijeg kod satora

[prilog je obrisao administrator]

dzony

Ako je ova prognoza tacna(daj boze da jeste) onda ce bas da gruva u utorak i sredu.Taman za odlicno martovsko skijanje. :D :D :D 8) 8) 8)

vip-jahorina

ljepote na jahorini, sunce, nije bas tako toplo, oko 4 stepena, ljepota.
ocekujemo vecaras zahladjenje.... a tomo od ponedj-utorka velike padavine...

Cyklon

Dolazim sutra na jahorinu,kakvo je stanje za skijanje? 8)

vip-jahorina

osim mjesta koja su progledali, stanje je ok.
gdje su gola mjesta:
- lijevak pri vrhu zice poljice, da se izbjeci sa lijeve strane od zice, ali samo za bolje skijase, inace uz lijevak ima dosta mjesta za izbjegavanje
- dno i zadnji dio kod ogorijelice 1, da se sa malo truda izbjeci. gornji dio je zato savrsen
- zadnji lijevak kod ogorijelice 2. moze se bez problema izbjeci.

inace treba pripaziti na mjestima gdje se staza lomi, tu su uvijek losa mjesta, uglavnom vec prije istrugana, pa po toplom vremenu prva odu.

Cyklon

Ma extra,meni se samo bitno da se moze spustiti niz stazu,ili ti da je uopste moguce skijati......  eto me sutra ;D