• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2008 - 4.dio

Started by vip-jahorina, 25 January, 2008, 14:15:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Ogi

Ali i dalje nikakve informacije o toj strasnoj "sneznoj oluji" o kojoj je pricao Ziponja. Izgleda da je on to nesto sanjao.  ;D

Nego, mene zanima gde to vetar "oduva" sneg" ? Znaci, po vama vetar duva uvek tako da ga oduva sa staze, tako nekako duva da ga oduva i levo i desno sa staze a onaj sneg pored staze nikako nece da oduva na stazu? Taj neki rad?  :P

mrme

Nije on to sanjao,palo je snega nocas,al je dosta kratko trajalo.Kazu oko 10cm da je palo.

supra

Quote from: Ogi on 03 February, 2008, 12:48:50
Nego, mene zanima gde to vetar "oduva" sneg" ? Znaci, po vama vetar duva uvek tako da ga oduva sa staze, tako nekako duva da ga oduva i levo i desno sa staze a onaj sneg pored staze nikako nece da oduva na stazu? Taj neki rad?  :P
Ne prestavlja vijeter toliki problem srednjem i donjem dijelu staze, ali kad poène da duva na vrhu planine J :o J...  bogami malo je falilo da oduva i mene, a te¾aki sam 110KG.

Ogi

Quote from: mrme on 03 February, 2008, 12:51:49
Nije on to sanjao,palo je snega nocas,al je dosta kratko trajalo.Kazu oko 10cm da je palo.

Pa kakva je to MECAVA kada za vreme iste napada citavih 10cm ? Jos je rekao PRAVA mecava i da je trajala SAT vremena dok on nije krenuo negde i da je onda I DALJE trajala.  ::) Ja sam ocekivao jedno pola metra snega.  ;D


mrme

Quote from: Ogi on 03 February, 2008, 13:06:27
Quote from: mrme on 03 February, 2008, 12:51:49
Nije on to sanjao,palo je snega nocas,al je dosta kratko trajalo.Kazu oko 10cm da je palo.

Pa kakva je to MECAVA kada za vreme iste napada citavih 10cm ? Jos je rekao PRAVA mecava i da je trajala SAT vremena dok on nije krenuo negde i da je onda I DALJE trajala.  ::) Ja sam ocekivao jedno pola metra snega.  ;D
Ocekivao sam ja i metar snega,al jbg kad je tako,i mecave zabusavaju,oce na godisnji odmor  :D

alfa

Quote from: Ogi on 03 February, 2008, 12:48:50
Ali i dalje nikakve informacije o toj strasnoj "sneznoj oluji" o kojoj je pricao Ziponja. Izgleda da je on to nesto sanjao.  ;D

Nego, mene zanima gde to vetar "oduva" sneg" ? Znaci, po vama vetar duva uvek tako da ga oduva sa staze, tako nekako duva da ga oduva i levo i desno sa staze a onaj sneg pored staze nikako nece da oduva na stazu? Taj neki rad?  :P
Gornji deo staze,znaci vrh,je skroz go i kada vetar pocne da duva odnese sav sneg i ostane samo ono sto je utabano.Sreca pa su staze stvarno jako dobro odrzavane i sredjene pa trpe sve ovo.Snega nema vise od 15cm ako nisu neke zavetrine i nanosi(ponesi neki metar pa ces se uveriti i sam) ali kako sam naveo bitno je da ga ima na stazama i da se one dobro odrzavaju.Zato ima leda ali i skijanja....

ps Ove informacije palo 10-15-20cm je visina kruske u boci ;D

Ogi

Nego, zasto stvarno nema vise prognoze na sajtu?  ??? A live cam bolje da nisam ni video, staze su blago zute, kao upisane...

supra

Quote from: Ogi on 03 February, 2008, 13:39:20
Nego, zasto stvarno nema vise prognoze na sajtu?  ??? A live cam bolje da nisam ni video, staze su blago zute, kao upisane...
Ogi sam si sebi postavio pitanje i na njega isto tako sam sebi dao odgovor... nije mi jasno ko koga vise zajebaje, ti ziponju ili on tebe  ???

Ogi

Ne razumem te, kakve to ima veze sa nestankom prognoze sa sajta? Dok sam nju gledao barem sam se tripovao da ce biti nesto, ovako sam digao ruke.  :-\

alfa

Samo malo da se osvrnem i na gorsku sluzbu spasavanja jer sam u cetvrtak imao priliku da se uverim kada smo ih zvali,jedan decko na bordu je pao i stradala je kljucna kost ili je iskocilo rame,su se pojavili za nepuna dva minuta.To sto je neko pao mi je jako zao ali to se desava na skijanju.U inostranstvu je obavezna uplata osiguranja i zato i uvode one radare i slicne stvari,ne zbog sigurnosti skijasa vec da se zastite osiguravajuca drustva koja sve ovo mnogo kosta.Svi smo vidjali sulude voznje na skijalistima i onda krivimo nekoga drugog ako se povredimo a da svako pazi na sebe i svoju voznju ovakve stvari bi bila retkost.Jos jednom da ponovim da mi je jako zao ove devojke,gore je cak prostrujala informacija da je podlegla povredama,i da joj samo mogu pozeleti sto brzi oporavak


alfa

Quote from: Ogi on 03 February, 2008, 13:48:26
Ne razumem te, kakve to ima veze sa nestankom prognoze sa sajta? Dok sam nju gledao barem sam se tripovao da ce biti nesto, ovako sam digao ruke.  :-\
Kad ima sta da se prognozira tada se i pise a kada nema onda umesto tripa uzmi i odgledaj VLAK U SNEGU ;D


Ogi