• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Kafana - Zatvorena - Closed - Fermé - Chiusa - Geschlossen

Started by supra, 24 January, 2008, 20:48:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Onill

http://www.freemeteo.com/default.asp?pid=156&la=1&gid=3196915

gledajte ovo majke ti prognoza za kupres....e brdo obicno..ima vece indexe padavina nego jahorina....pa sta se ovo desava...



alfa

Dobro jutro svima ;D
evo vratio se ziv i zdrav i prav i nasmejan i sve ostalo.Kao sto sam obecao evo ukratko kako je to bilo...

25.01. sam uvece stigao kod prijatelja u Sarajevo i nakon dve rakijice do grada.U gradu dosta zivo i bas dobrih mesta za izaci i tako negde po pivu do 4 ujutro.
26.01 ustao u sedam,upalio auto i pravac gore.Ceka me divan suncan dan i gazda sa kruskom pa samo polako nastavismo gde smo stali.Ostatak ekipe se prikljucuje oko 11 sati,oblacenje opreme pa prva zica.Dok se penjem uzivam u pogledu a pljoskica se polako prazni.Spustanje,spustanje,spustanje...
27.01 dan jos lepsi od predhodnog.Nema velike guzve,staze sredjene do maksimuma(od onoliko snega sto ga je bilo) i uzivanje je maximalno.Zadnja zica i sedamo u Dvore na Zlatiborsku platu i krusku.Pije se a konobar Aco se prepucava sa dve zene koje tu rade i mi umiremo od smeha.Vec dobro nakruskirani nismo ni primetili da je mrak vec uveliko pao a onda na skije i polako do vikendice.malo dosli sebi pa to vece u Lavinu na doradu...
28.01 e ovo je vec savrsen dan.Na stazama nema 100-tinjak skijasa,suncano,red ne postoji i skijanje traje citav dan uz povremeno zaustavljanje u boxovima radi dolivanja goriva.Uvece smo stavili kotlic ispred vikendice i nakon pola sata nam se prikljucuju ljudi iz tri susedne vikendice i pocinje zurka.To vece nas je tu bilo sigurno 30(vecina slucajno naisla i ostala) i bilo je mnogo dobro.
29.01. uprkos teskom stanju ekipe,desetkovani,sa silnim povredama i ranjavanjima od predhodne noci izlazimo na stazu jer je dan savrsen.Lekovitim kuvanim vinom polako se popravljamo i uspevamo da uzivamo u jos jednom savrsenom danu...
30.01. ustajem i ne mogu da verujem.Jos jedan savrsen dan i ovakav niz lepog vremena za sedam godina Jahorine ne pamtim.Uprkos ledu na stazi skija se dosta dobro.Rajska vrata su baza taj dan i kruske uz prsut i ustipke sa kajmakom protice vise nego dobro.Uvece smo obisli sve sto je radilo tu noc
31.01 nakon nocne oluje jutro pocinje sa ogromnim pahuljicama.Pada dosta intezivno ali nema vetra pa skijanje je ponovo savrseno.Rupe koje su se pojavile kao rezultat divnog i suncanog vremena se polako prekrivaju.Popodne odlazimo kod ljudi iz Zadra koje smo upoznali a oni su kupili zivotinju na raznju i kod njih u vikendici pravimo zurku.Tu se malo vise druzim sa jednom prijateljicom iako mislim na direktorku ali kruska ucini svoje
01.02
jutro,mamurluk ali odlazimo na stazu.Jak vetar ne moze nista da pokvari jer nas je vreme posluzilo predhodnih dana.Skijanje,kruska,skijanje,kruska.....Dok se pozdravis sa svima i popijes po jednu.... ;D

02.02.Ustajanje i pakovanje.Jaka oluja odnese sav sneg sto je napadao i pomalo mi zao ljudi koje vidim da dolaze gore.Ja puna srca a bogami i stomaka odlazim polako niz planinu...

Sta jos dodati,bilo je vise nego savrseno.Bilo je malih sitnica koje su kvarile potpuno savrsenstvo ali o njima kasnije da ne kvarim ovaj prvi izvestaj. ;D

mrme


mrme



alfa

 ;D ;D ;D
jedno vece smo i dosli do zakljucka da bi trebalo poseci one borove i jele i posaditi krusku

alfa

Napisacu ja izvestaj i na Stanje na Jahorini ali rekoh da je red prvo da se javim u kafani prijateljima a onda ostalim ;D




supra