• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Topovi za pravljenje vje¹taèkog snijega na Jahorini

Started by ski_kzd, 21 January, 2008, 20:27:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Onill

topovi su neophodni i na skijalistima sa vecom nadmorskom visinom jer se pravi kvalitet staze za skijanje moze postici samo kombinaciom vjestackog i prirodnog snijega....a ovo da ne govorim da na pojedinim dijelovima bi trebali da non stop rade bez obzira na visinu snijega...


direktorica

treba definitivno.... a to nek financira onaj tko ima koristi od turista... ko je tu ko, ja ne znam. samo znam da se malo radi na stazama.
ona trojica s ratrazima/grtalicama/kakolisezovu vozaju preko 10% staza, i umjesto da nanose sa strana snijeg, samo obradjuju ono sto je na tom tlu.  :-\

direktorica

daj mi dovoljno veliku lopatu i drage volje cu nabacat snijeg na kriticnim mjestima.
ako me se plati :D
osim toga, mogu dovest cilu ekipu u pomoc :D

pokrenite radne akcije hahaha :P :P


direktorica

meni je IQ koliki i sobna temperatura. normalno je da lupam gluposti

edit: mislim da ipak ima MANJE zadovoljnih skijasa nego onih koji nisu. a vjeruj mi, tjerate goste... jer sam na jahorini bila 6 god uzastopno, NISTA se ne mijenja na bolje.


ziponja

Jahorina moze da bude najbolja.  Ali naravno ceka se privatizacija OC.
Kad se to rijesi ima sve da krene naprijed. Medjutim slazem se sa nekim ( izvinjavam se ne mogu sad da trazim citat ) da ce i sve drugo tada da bude drugacije.



ziponja

Ja se jos sjecam Cvijanove zice, na kojoj sam picio gore , a kamoli da se necemo sjecati ovoga sad .
Cini mi se tada je bilo najbolje . Jedino nije bilo ratraka. Sami morali stampati staze.

greeny

Znam da je off topic ali mozda i nije. Kao sto neko rece zalicemo mi za ovom Jahorinom! Ljudi ja sam se sokirala. Bili smo nekidan u prolazu i svratili smo do Bjelasice. Zao mi je sto nisam slikala cjenovnik a izgleda ovako: limunada 5 evra, kafa 2 evra, dnevni ski pas 30 evra, individualni cas 30 evra, itd!!! :o Ej, na Bjelasici!!!.

Nikola_CC

Pozdrav svima. Mislim da je ideja da se stave topovi na pojedine delove staze odlicna, a sto se tice finansiranja tog projekta to i nije toliki problem, urade emisiju munincipalnih obveznica, postoje investirori koji ce da kupe te obveznice, i kasnije kako bude dolazila zarada tako se isplacuje novac, jer ipak bi to na neki nacin i povecalo zaradu. Vazno je da kljucni ljudi uvide da je to heophodno.