• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Moje zimovanje na Jahorini

Started by skipjack, 20 January, 2008, 22:10:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tanana

Jedno treba da nam bude jasno, Jahorina je za ljude koji zele dobru zabavu, koji su opusteni i znaju da uzivaju u onome sto ona nudi. :D
Jahorina ima svoje nedostatke, ali nebi bilo drazi da je sve savrseno.
Oni koji ocekuju luksuz i "vjestacku" uredjenost staza, na Jahorinu ne treba ni da dolaze, jer to sve nudi "hladni i vjestacki" zapad, po "neznatno" visim cijenama  devil:(
Ko razumije shvatice ;)

alfa

Evo da i ja napisem koju.... ;D ;D ;D
mislim da ima preterivanja i sa jedne i sa druge strane.Kao prvo,svaka destinacija pa i one skoro savrsene imaju svoje kriticare i ljude kojima uvek nesto smeta i za sve imaju zamerke.Nema kod nas tek tako poslovica da se od komarca napravi medvedpa tako cete uvek imati ljudi koji ce zbog sitnica prigovarati i negodovati.Ima naravno i onih koji ukazuju na nedostatke ali su uglavnom dobronamerni jer zele da se neke stvari poprave da bi u buducnosti bilo jos bolje.Dosta ljudi i svojom greskom dodju u neprilike(rezervacija smestaja za koji nisu culi,neinformisanost o stazama,restoranima i sl) pa im je onda uvek neko drugi kriv....

Sa druge strane imate domacine i ljude koji zive od skijasa i turizma i naravno da ce i oni malo ulepsati stvari da izgledaju daleko bolje nego kakve su u stvari.To su one informacije tipa apartman je od mora udaljen 150 metara a kada dodjes ono 500 metara i to vazdusne linije e isto tako i gore se kaze skijanja ima i to je tacno ali su staze u ocajnom stanju i to se malo precuti...ima tako jos sitnica koje se prikazu boljim nego sto jese ali generalno svako sa prosecnom inteligencijom moze naci neku sredinu i sam zakljuciti kakvo je stanje,sta se nudi,koliko sta kosta i na osnovu toga odluciti da li ici na zimovanje gore ili ne.Isto vazi i za sve druge destinacije....

Mslim da na sajtu ima sasvim dovoljno informacija i nema potrebe kriviti bilo koga za bilo sta osim samoga sebe.Pozdrav svima...

vip-jahorina

alfu je skoro svaka na mjestu. cr:)

mada ja licno ne volim da optuzujem druge za neke moje greske, tako isto mislim da ne treba optuzivati nekoga zato sto se nije detaljno informisao sta i kako, a sve mu je pri ruci. znate li da ljudi koji dolaze prvi put na jahorinu su napamet naucili kartu, cijene ski passa, rentala i ski skole, znaju gdje je koja vikendica....

a naravno, kad skontas da nesto nije u redu da ces se pozaliti,  i sto da ne u forumu, ali pozivanje na bojkot - nema smisla.

alfa

Pa to sam u principu i napisao....ja ne idem nigde a da se pre toga ne raspitam i proverim kako nesto izgleda,koliko kosta i sta mogu da ocekujem od odredjene destinacije.Ako me neko i zajebe,kriv sam ja sto sam poverovao ili se nisam raspitao.Hiljadu ljudi hiljadu cudi....
Bar danas se osnovne informacije mogu naci na netu(ski pass,smestaj,cene hrane) a vreme je nepredvidiva stvar i to ti niko ne moze garantovati.Ovde je mnogo pisano o nedostatku topova i hitnosti resavanja ovog pitanja ali isto tako je puno napisano o fenomenalnom radu ljudi koji odrzavaju staze i njihovom  madjionicarskom poslu da uspeju od nicega da stvore kakve takve uslove za skijanje...
Naravno da se slazem da je pozivanje ljudi da ne dolaze gore pomalo bezobrazno a navescu i svoj primer.Ja dolazim gore vec zadnjih sedam godina+dve godine pre rata.Zadnje dve godine sam se dosta mucio sa snegom(iako nisam fanatik za skijanje i vise vremena provedem u kafani nego na stazi) i odlucio sam ove godine otici vani na skijanje.Uplatio sam first minut ponudu jos u septembru i za 249 eura dobio smestaj i ski pass ali mi nije padalo napamet da pozivam na bojkot ili da govorim ljudima da ne idu gore.Odlucio sam ove godine gore na Jahorini da provodim vikende pa sam bio na otvaranju sezone i evo planiram jos koji vikend u februaru...
Kritika je uvek dobro dosla a sve preko toga nema nikakvog smisla.....

Aleks

svako prema svojim moguænostima...ali ruzno je od pojedinaca sto svojim frustracijama pokusavaju da mraèe okolinu...jer to prvo nije fer prema ljudima koji se zaista trude, zbog divnih domaæina...i na kraju krajeva zbog mnogobrojnih postovalaca jahorine i svih onih koji broje dane kada æe doæi na planinu...pozdrav

vip-jahorina

Quote from: Aleks on 19 January, 2009, 12:17:12
svako prema svojim moguænostima...ali ruzno je od pojedinaca sto svojim frustracijama pokusavaju da mraèe okolinu...jer to prvo nije fer prema ljudima koji se zaista trude, zbog divnih domaæina...i na kraju krajeva zbog mnogobrojnih postovalaca jahorine i svih onih koji broje dane kada æe doæi na planinu...pozdrav

ma normalno, najlakse je pljunuti na nekoga. mi jos trazimo od gostiju da nam pricaju sta im se nije svidjelo, sto ovako privatno sto po mnogobrojnim rubrikama u forumu, i na svaku primjedbu smo se malte ne zahvalili. ali frustracija je nesto drugo.

@alfa
normalno da treba i ici i na druga mjesta, mislim ako ne vidis nesto drugo, i ne znas sta je dobro a sta nije.


blondie

Budi uvijek nezadovoljan onime ¹to jesi
ako ¾eli¹ postati ono ¹to jo¹ nisi;
jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo æe¹ i ostati.

vip-jahorina

po informacijama koje imam, ne vjerujem da ce skociti cijene. mozda nesto minimalno, ali isto kao i svake godine ....

salbe

pozdrav svima . bit ce da sam malo prvise dao gasa u svom opisu i evo ovim putem ispricavam se Vipu i domacinima. Ljudi su zaista susretljivi.ono sto sam htio ukazati je samo da se stanje bitno uljepsava vise nego je, al na bojkot nisam pozivao.nek svatko ide kud zeli..al ako na siteu pise 50 cm snijega npr, onda nek ga bar ima 30 :) ako netko uleti s topovima i opemom uz ljude koji se trude, tu ste u pravu bit ce to prava stvar.

shaolin_master

 

  Cene smestaja u apartmanima i vikendicama ne bi smele nikako da idu gore jer su vec na evropskom nivou.
  A o cenama smestaja u socrealisticnim hotelima iz osamdesetih ne treba ni trositi reci, brate prevelike su za ono sto nude ( zbog dobre klope i tradicionalnog gostoprimstva nabili cenu a u sam hotel se nije ulagalo godinamaa i nece kako mi se cini dok su jos drzavni ako se ne varam).
  Cene u privatnim hotelima su vec na nivou evropskih za ono sto nude.

   Ovo sto sam napisao je najboljoj nameri da se vlasnici smestaja ne povampire i pocnu da dizu cene smestaja sa poboljsanjem infrastrukture same planine ( sestosedi, vestacki sneg ) .

  Pozdrav sa nadom u novi sneg.

Zadranka

Ma ljudi moji. Jahorina je ZAKON!  cr:)