• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Moje zimovanje na Jahorini

Started by skipjack, 20 January, 2008, 22:10:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina

mi se dicimo nasim gostoprimstvom, tako da mozes slobodno provjeravati i dalje :) :)


mrme


Pedja

Pozdrav od Pedje iz Bara. Svaka cast na korektnosti ljudima iz Vip-jahorine iako nismo koristili njihove usluge (ski skola, smijestaj) sem interneta. Pohvale za instruktore sa Jahorine.Uglavnom na jahorini je sve skupo kao uostalom i u svim turistickim centrima bilo ljetnjim ili zimskim. Vlasnici moraju uloziti mnogo vise truda i novca u sredjenje vikendica i apartmana. Ove godine smo bili 14 dana, a vec sada smo odlucili da cemo iduce godine biti 21 dan. Vidimo se u januaru 2009. godine.

vip-jahorina

hvala pedja na pohvalama, nadam se da cemo imati priliku vas ugostiti, javite se na vrijeme.




vip-jahorina

stvarno zasluzujes odgovor, kad si se ovoliko potrudio da nam opises sve te cari nase rugobe.

malo mi je tesko ti objasniti a da ne ispadne najavijacki, u svakom slucaju nemam namjeru. u tvom textu ima dosta stvari koje stoje, ali koja ja djelomicno, recimo kao europski covjek smatram prednostima.
kao prvo, rece po osijeku se prica samo najbolje o jahorini (ja ti mogu reci da mi imamo strasno puno osjecana), znaci svi su oni budale, slijepi i slovenije nisu vidjeli?
mi imamo toliko gostiju iz hrvatske i slovenije kojima su skijalista malo bliza negoi tebi, pa dolaze ovamo. i oni su sigurno svi ludi i slijepi i budalasti.
treca stvar: poredjenje krvavec od 12.12. do 15.12 i jahorine je s druge strane u terminu nove godine ili udarne dvije sedmice poslije opet nerealno i suludo.
Dnevna na Krvavecu kosta 28 eura a na jahorini 17,5 eura. znaci i cijene usluge necomo usporedjivati, jer se radi o dva vremenska doba, mislim da nije vise potrebno objasnjavati.

dalje, uplatio si na crno preko privatnog oglasa i nesto se bunis? sta treba da jadni vlasnik apartmana napravi agenciju u osijeku da bi ti mogao sigurno uplatiti?. zato imaju agencije, pa izvoli. a na kraju krajeva, jel te neko prevario slucajno? nije
dalje, vidim da nisi bio nas gost, jer bi bio prilicno informisan gdje je i sta se gdje nalazi. uprkos tome, mi smo svima stavili na raspolaganje sve moguce i postojece informaije o jahorini na nasim stranicama, tako da si sam kriv sto si cekao vrh poljica da bi se poceo inforimisati.
i taj radnik na vrhu, sta ti njega imas pitat gdje su zelene (uosatalom to je rijedak izraz), mislio si crne, plave i crvene staze (sve ti to pise na nasim stranicama), sam si kriv sto se nisi informisao. da je greska OC sto nisu dobro oznacili staze, stoji, ali vjeruj mi da ce se to promjeniti.

isto tako, ako si malo pratio forum, vidjet ces da su u planu u proljece 2 savremene zice sa po 6 sjedista, i otvoreni su snjezni topovi.

opet se vratim na onog radnika: na tim zicama se nije dogodio incident dugo, vjerujm mi, ne sjecam se da je neko povrijedjen (govorim o samim zicama), a momci sto rade tu su vrhunski, i ne daj boze da ti je stvarno trebalo pomoci, vidio bi kako se pomaze i kakvi su to vrhunski radnici. i ne daj boze da ti ta pomoc zatreba negdje drugo, ispunjavo bi formulare ili ti ili tvoje kceri da te prime u neku bolnicu, pa bi te mozda i primili... znaci, pusti te levatske price.

uostalom, ja placam cevape 8 km, kafa je 1,5, pizza 8-12 marak (vjerovatno je 16 ona sa duplim sirom, prsutom, maslinama, sunkom, glivama itd ili je u nekom Hotelu sa 4 zvjedice)
e da ti ja nesto sad kazem, za razliku od tebe, koji si vjerovatno skijao samo na krvavecu i sad na jahorini, znas ja otprilke svakih 10 dana idem u austriju, franscusku i shvizu (takav mi posao ;D) pa se malo iskijam, malo vise se iskijam,  i nebi dao ove nase jahe, taman morao potpisati da nikad nece promijeniti ove stare grunfove dvosjede (imam ih usput receno sve), jeli ti jasno zbog cega: dosao si na crno, nisi se raspitao, ko krije da imamo stare zice?, i prije svega nisi osjetio ovaj nas dobri duh, kojima su svi ocarani.

ja bi te rado pozvao da budes moj gost, ali nemam vremena da ti pokazem i drugu stranu (od Poljica do ciljne kuce - ne zna sni sta je to - ima 5 km, a onda jos do olimpijskog spusta ...) pa dole nekih 3,5 km staze.... stata, ali mozad je i bolje tako


vip-jahorina

nisam niti ljut niti bijesan. nego ne dozvoljavam nepravdu na nasoj planini.
da, Granzov je skup, ali je hotel direktno uz stazu.
kao sto ti rekoh, cijene su razlicite. u pizeriji eskimo jedes pizu za 7-8 KM
nasi osjecani nama dolaze vec godinima, ne samo oni, nego iz regiona slavonije strasno puno.

bosanski mentalitet je poznat po onome, lako cemo, ali mi to i odradimo a i poznat je i cijenjen kod svih po nasem gostoprimstvu.

znaci molim te, ipak su to tvoje frustracije, jednog od 1000. samim tim, nama nisu relevantne.
ovime smatram polemike zatvorenom....

salbe

i ja....ako se odlucim vratiti a to ce svakako biti kad se uvjeti malkoc poprave, nadam se da cemo se sresti...priroda je preljepa, bit ce i drugo ok....lijepi pozdrav :)

vip-jahorina

nadam se.... a dovoljno ti je da citas sta nasi gosti pisu o jahorini koji su tamo i koji su se upravo vratili:
http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=593.msg15299#msg15299

greeny

Ja sam skijao u periodu od 31.12-12.1 (a nije mi za nevolju jer mi je jahorina pod nosom iu mogu skijati citave sezone) i bilo je prelijepo, svaki dan od 9-16 casova. Nemam nesto puno love i pored svoje kuce sam jeo na jahorini bar dva puta dnevno jer su cijene totalno normalne.

E nemojte me kritikovati al` bih stvarno volio da se neki gosti nikada ne vrate na jahorinu!