• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Moje zimovanje na Jahorini

Started by skipjack, 20 January, 2008, 22:10:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


supra

Sla¾em se, na stranu Hotel Board u kojem nisam bio, ja bi ipak dao 3+ pa èak -4 za (trud), gostopristvo, dobru hranu ....

split ski team

mozda malo subjektivno ali ocjena dobra 4-tvorka. Nije jahorina za svakoga

vip-jahorina

ma prijatelju hotel Board je super, u hotelu ima 30 soba, i do sada stotine prezadovoljnih gostiju, tako da tvoju kritiku ne prihavtamo.
sto se tice Jahorine, nije niko niti rekao da je super moderni ski centar, nego savrsena bivsa YU planina, a kao sto rece splico, "nije Jahorina za svakoga" bujrum ti u sloveniji, nasi gosti ovdje sto dolaze su zadovoljni, kao gosti primljeni, kao prijatelji idu kuci.

kritike u redu, ali glupüa ponavljanja - hvala, ne treba nam. Niti imamo topove, niti krijemeo da ih nemamo, niti imamo najmodernije zicare, ali zato imamo super staze, savrsene ljude, gostoprimstvo .... frustracije nekih gostije niti razumijem niti zelim razumjeti.


vip-jahorina

sve to stoji, ali imam i ja pravo da kazem da nesto negiram?
Jel forum ili nije?


vip-jahorina

da je do nas vec bi oni odavnoi bili kupljeni, napravljeni, postavljeni. Instalacije i "jezero" za vodu.
ali OC odlucuje, a oni ocigledno nece ili ne zele. bar jedan dio staza.
znaci, nista novo po tom pitanju.


Zoza

Poslednji put sam bila 2006. u martu na jahorini u htl. Bistrica. A prvi put sam bila pre Olimpijade. Jeste da se od tada pa do "danas" malo toga promenilo. Mogu reci da je posle Olimpijade Jahorina bila za tadasnje prilike u YU savrseno sredjena u svakom pogledu. Naravno usledilo je ono sto svi znamo.

Meni je Jahorina uvek nesto posebno i uvek nakako drugacija, iz godine u godinu. Jeste da je infrastruktura poboljsana (ponuda hotela pre svega)
, ali ima ti jos mnogo posla. Naravno samo treba uloziti gomilu para.

Ono sto, za moj pojam, izdvaja Jahorinu od npr. Kopaonika su ljudi. Na Kopu nikada necete doziveti da vam kelner u kaficu kaze " ma platices sutra" ukojiko nema da ti vrati kusur, a ti nemas sitan novac. I ono sto mi se dopada je da, posto si vec na odmoru i hoces da uzivas bez frke, zurbe, stresa, to na Jahorini svakako mozes, jer je celokupna atmosfera totalna opustencija. Mozda je to moj subjektivni dozivljaj, ali mislim da ce se vecina sloziti.

I kao sto neko ovde rece "nije Jahorina za svakoga", Obelezena je nista bolje ili losije od drugih ski centara u regionu. I upravo je u tome car da te ne ogranicava u izboru spustanja i odabiri pravca kretanja.

Ono sto me najvise brine je ova situacija sa deficitom snega u poslednjih nekoliko zima. Nije da ga nema, ali ga ima prekratko. Zima se skratila. Otoplilo je svugde.

Zelim svima koji odu na Jahorinu da pre svega uzivaju u divnoj, jedinstvenoj prirodi, u cistom vazduhu, a ostalo dodje samo od sebe.  ;)

Ko rece da je hrana losa, taj ne zna sta je hrana u Bosni!!!!  :o

Srecno spustanje svima i 2m snega do aprila!!!!! :D

vip-jahorina

ZOZA, strasan kometar...

Malo sale i razmisljanja vezanih za hranu i sve oko toga, vezano za kritike koje je uputio "skipjack":
da u Slo ili Aus cete dobit super hranu (govorim o hotelima u kojima sam ja bio, a nije to mali broj, uvijek 4 *), meso "iz konzerve" nije bukvalno, ali je vec u industriskoj proizvodnji, isjeceno i dodato malo sastojaka kojima je prosao rok trajanja (vidi skandale u zadnjih godinu dana u Njem i Aua), porcionirano i zaledjeno, pa stoji tako par mjeseci i onda doje u hotel. Veoma se lijepo tranzira (dekoracija) i hopa, misli nas "skipjack" - jest ovaj zapad nesto posebno.

Kod nas kupi hotel meso od seljaka, sa sela, od teleta koje je paslo zdravu hranu sa romanije, bez iti jedne fabrike ili drugog zagadjivaca, onako ga malo ukrivo odsjece (kakav primitivizam, hmmmm) pa ti ga onoako zdravog (hmm ta bosna i balkan) servira bez nekog posebnog uljepsavanje (jer toboze ne stoji mjesecima u zamrizivacu, pa ne se sta sakriti) sa krompiricima koji su rucno izrezani, domacim kajmakom (primitivini napravak sa ovih prostora), a skipjack kaze: ja cu drugi put u SLO na GALOFAK, tamo mi je sve ukusnije a bogomai je ko da nikad nije bila JUGA.
A moj odgovor ti je: samo ti idi, vrata su ti otvorena, mozda se nekad sjetis da su ti korjeni sa ovih prostora, pa pocnes cijenit neke istinske stvari.


Zoza

Tek sad vidim sta sam napisala za hranu i koji sam smajli stavila. GRESKA!!!!! Sorrrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyyyyy!

Ma ne, na Jahorini je strava, odnosno nikad bolja. Pocev od dorucka u htl. Bistrica koji je carski sve ove godine se kvalitet i ponuda nisu menjale, pa tek na stazi sta sve nema.  ::) kad napravis pauzu sav sledjen i promrzo i navalis na peceni krompir sa kajmakom ili podvarkom i uz to odpuhujes vrelu paru iz case vruce rakije....joooooooj (evo krenula mi voda u ustima), hehehe. ;D i nakraju zasladis sa po nekom tufahijom ili baklavom, uf umorih se nabrajajuci! ;D

Bar je hrana i ponuda hrane ostala ista, ako ne i jos bolja, npr. htl. Termag itd.

Naravno sve u paketu sa ljudima koji su totalna opustencija.



zum

evo, slovenci mogu pored svih svojih terena doci (i dalaze u velikom broju) kod nas, ali ovi sto su inace rodjeni na trulom zapadu( :P) kazu, da im je lose ovdje. Sva sreca pa je "skipjack" stvarno u manjini sa takvim razmisljanjem, jer puno njegovih sunarodnjaka su odusevljeni sa ovim mentalitetom i uslugom.
A i mi samim tim.

Cuj ovo: "Staze praktièki pa uopæe nisu markirane, mo¾ete skijat po cijeloj planini."
Fala Bogu da mozemo po cijeloj planini skijati, bez ogranicenje, a opasna mjesta su obeiljezena.

sanjaaa

Meni licno je na Jahorini bilo fenomenalno!!! Bila sam sa drustvom 7 dana, skijali smo sve dane, upoznali simpaticne ljude, gostoprimstvo na zavidnom nivou. Da li sam imala srece ili je to inace tako na Jahorini, ali vrijedi provjeriti! Odsjela sam u vikendici Avlijas i ovim putem se zahvaljujem domacinima na svemu.