• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Predlozi za pobolj¹anje usluga na Jahorini naredne sezone

Started by sasav, 11 October, 2007, 20:32:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina


gabrijelos

svakako topovi
bio sam na sljemenu jucer bilo je 9 C, a 2 dana i noci prije nije se spustalo ispod 5 C

a snijega su napravili par dana prije evo i dokaza da se skijalo i to dosta solidno

[prilog je obrisao administrator]

vip-jahorina

super fotka, hvala.
znamo - topovi, topovi,topovi - bice i to, cak veoma brzo...

sb pride

©iroki Brijeg free raid T.

ikostic

Zdravo. Eto mene na Jahorinu dva mjeseca ove zime. I ja sam jedan od onih "zlocastih" bordera.

Ja mislim da prvo i prije svega treba napraviti pravi sajt jer je bruka da su sve privatni sajtovi.

Snowpark je mislim lako y jeftino.

budite dobri

vip-jahorina

Ovo je sajt koji podrzava olimpijski centar Jahorine, kao i turisticka zajednica grada I. Sarajevo.
Mali Snow-Park postoji.
Ako vec dolazis toliko na Jahorinu, onda bi trebao znati o tome malo vise.



vip-jahorina

uh, stvarno si puno napisala.
Probacu ukratko da ti odgovorim.

Vecina stvari na Jahorini zavisi od drzave i OC-a kao npr topovi. Oni znaju to veoma dobro i o tome smo 100 puta u forumu pricali. Isto tako o zicama, dotrajalosti itd. Politika, OC....
S obzirom da je manjak snijega, staze na jahorinu su u izvarednom stanju.
Zabrane: ima tu nesto drugo, kad ta djeca sa svojim roditeljima odu negdje na zapad, ne pada im napamet da tako nesto rade. ovdje kod nas misle da mogu pa pozuri da sto vise kretenizma se napravi. Mora biti i malo kulture ponasanja, jer bi smo u protivnom mogli stotine policajaca i redara imati na stazama i govoriti "ovo se ne smije, to ne mozes itd." Ja redovno vidjam kako pojedinci bacaju smece sa korpi na zicama, pivske boce, a djecu puste da skakucu gdje hoce. A imamo ski vrtice, skole, igraone. ali se normalno to sve mora platiti, pa je bolje ovako.

Putokazi su postavljeni, naravno da ih je malo, ali sta cemo kad nam je direktor OC neskijas, nije svijestan sta znaci oznaciti staze. Ja sam ga samo bar jednom u zadnijh par mjeseci upozorio na oznake na stazama kao i na mreze. Prica se da je na kraju sezone njegova smjena spremna.

Borderima ne mozemo zabraniti, opet dolazi do do onoga da bi mozda jos 20 policajaca trebalo biti tu. Borderima se moze ponuditi posebna staza, a na njima je da li ce je koristiti ili ne.

U svakom slucaju cu tvoj kompletan post otprintati i poslati kao kritiku u TZ grada.





Filipino

Prodavaci slatkisa,cigareta i pica pred ulazom na zicare (Poljice i Praca) pruzaju odlicne usluge skijasima koji se zele osvjeziti,a ne zele gubiti vrijeme sjedeci u kaficu(bar ne dok zice rade).Za skijase je usluga brza i jeftina.Problem je u prvenstveno u skijasima koji izgleda nemaju osnovnu kulturu,pa cim nesto pojedu ili popiju pakovanje i ambalazu bacaju sa zicare u snijeg.Smatram da trgovci solidno zarade prodajom i kad bi dnevno izdvojili samo po 1KM(300KM mjesecno) mogao bi se platiti jedan radnik koji bi imao 2-3 sata posla dnevno da pred kraj rada zica ili ujutro krene sa vrha i pokupi smece ispod zicare.