• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

BORDERI

Started by bosanka, 30 January, 2007, 11:15:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

supra


Stipe16


supra


supra

Savjet SnowBorder pocetnicima:

•  Ljudi ispred vas imaju prednost
•  Kada se zaustavljate, stanite sa strane staze, za vasu sigurnost i drugih skijasa
•  Okrecite se cesce i gledajte na gore, pogotovu pre kretanja niz sazu
•  Koristite pomagala za sprijeèavanje da vam oprema ne odleti niz stazu 
•  Gledajte znakove i upozorenja na stazi
•  Koristite dasku koja odgovara vasoj tezini-visini i broju board cizama
•  Obavezno koristite ski/snowboard kacigu
•  Zalijepite StompPad oslonjac i koristite Vez boarda za nogu
•  Kontrolisite cesce vesove i zategnite dobro svaki saraf
•  Ne koristite audio sisteme, bolje za vas cuti skijasa koji je u vasoj blizini
•  Koristiti zicare na siguran nacin, idite na dvosjed i pazite pri sjedanju (na Jahorini se ne usporava)



[prilog je obrisao administrator]

nenobl

pa sto da nekom smetaju boarderi?! nema razloga! isto deremo stazu i mi skijasi i boarderi! jos je cak i bolje prilikom sudara , sa nekim ultra high napucanim boarderom koji pici 100 000 km/h odozgo , nema opasnosti da ti njegov stap ili skija iskopa neko oko..izvali zubic.. a i ne moras skupljati njegovu opremu po stazi.. nece mu spasti a tvoje skije nece daleko.. tako da... neka ih... a ovako kad pokupisk nekog skijasa/sicu onda.. lete skije, stapovi, rukavice.. na sve strane..pa sve to moras da skupljas...  :) pozz svima! i boarderima i skijasima! samo nek se djeca druze!  ;)

Onill

ma ne i nederete stazu...gulite je ko bananu...nekidan gledam bordera nikako da pusti vec ide mic po mic a za njim zemljani trag...kao da je plug zakacio...e takvi vas je 90%...i nemoze me niko ubjedit da nisam u pravu.

Stipe16

Quote from: supra on 26 December, 2007, 15:27:57
Za onog koji zna da borduje, za pocetnike ne.
Pocetnicima se preporucuje da uce slalom odnosno da prave polu osmice, tako odmarate noge i izbjegavate grceve, sve sto vise kocite sve se vise umarate!
Ucite da idete na lijevu i na desnu nogu, znaci DuckFoot stil, podesite vezove 0° 6°, 0° -6°, to je najbolji nacin za Freestyle, dobro dodje kas se naucite.

Nekuzim...
Jel ovo od 0-6 stupnjeva??? Ili???

Evo boarda sam dvi godine na Vlasicu i nikad se nisam sudaria...

A sto je sa  ovim sedeznicama???
Nekuzim...

supra

Quote from: Onill on 26 December, 2007, 18:05:17
ma ne i nederete stazu...gulite je ko bananu...nekidan gledam bordera nikako da pusti vec ide mic po mic a za njim zemljani trag...kao da je plug zakacio...e takvi vas je 90%...i nemoze me niko ubjedit da nisam u pravu.
Onill grantujem ti da kada bi bilo snijega i kada bi se staze pripremale toku noci, da snijeg ima vremena da se stegne u rano jutro, nema tih bordera koji bi u roku 6 sati odrali stazu (20/30cm dobre podloge), odnosno ogulili je kao bananu... i nisu Borderi krivi kad u tome igraju ulogu i vremenski uslovi, odro bi i ja 30cm podloge sa skijama na +14°

Stipe16

Tocno tako...
Temp. priko 0,i onda ko boarderi krivi... ::)

Onill

ma dobro ja cu vjerovati vama, a ne svojim ocima...

supra

Quote from: Stipe16 on 26 December, 2007, 18:17:03
Quote from: supra on 26 December, 2007, 15:27:57
Za onog koji zna da borduje, za pocetnike ne.
Pocetnicima se preporucuje da uce slalom odnosno da prave polu osmice, tako odmarate noge i izbjegavate grceve, sve sto vise kocite sve se vise umarate!
Ucite da idete na lijevu i na desnu nogu, znaci DuckFoot stil, podesite vezove 0° 6°, 0° -6°, to je najbolji nacin za Freestyle, dobro dodje kas se naucite.

Nekuzim...
Jel ovo od 0-6 stupnjeva??? Ili???

Evo boarda sam dvi godine na Vlasicu i nikad se nisam sudaria...

A sto je sa  ovim sedeznicama???
Nekuzim...
Da u stupnjevima. Znaci Lijeva 0° 6° Desna 0° -6°, to bi bilo pocetno podesavanje, mjere se podesavaju po stilu i ugodnosti, mjere mogu da dostignu i 21°  -18°  Primer "JP Solberg" Burton Team, one se postepeno podesavaju dok se ne nedje licni setup.
A ko je vec poceo kao Regular ili Goofy (Lijeva Desna) bice mu mnogo teze da se navikne na Duckfoot setup.

Kojim sedeznicama?

Stipe16

Pa da,ja vozim goofy... :)

A to za dvosjede...
Nikad nisam bia na boardu na dvosjedima...

supra

Quote from: Stipe16 on 26 December, 2007, 19:24:00
Pa da,ja vozim goofy... :)

A to za dvosjede...
Nikad nisam bia na boardu na dvosjedima...

Goofy :) znaci desna noga, probaj da ides i na lijevu stranu, vrati lijevi disk na 3° ( sada je nekih -6°?) isprobaj, ispadaj se malo.
A sto se tice dvosjede¾nice, trudi se u momentu kada budes sjedao da su ti noge okrenute poprijeko, hocu reci vertikalno (kao kod skijasa) a ne da okrenes samo lijevu nogu (desna je vezana na bordu) udarice te dvosjed, vjeruj da boli, jer u momentu sjedanja ne usporava. Mada na Jahorini mozes da ga skines i poneses sa sobom u rukama ili da ga zakacis za dvosjed, nevjerovatno.

Stipe16

Quote from: supra on 26 December, 2007, 20:08:00
Quote from: Stipe16 on 26 December, 2007, 19:24:00
Pa da,ja vozim goofy... :)

A to za dvosjede...
Nikad nisam bia na boardu na dvosjedima...

Goofy :) znaci desna noga, probaj da ides i na lijevu stranu, vrati lijevi disk na 3° ( sada je nekih -6°?) isprobaj, ispadaj se malo.
A sto se tice dvosjede¾nice, trudi se u momentu kada budes sjedala da su ti noge okrenute poprijeko, hocu reci vertikalno (kao kod skijasa) a ne da okrenes samo lijevu nogu (desna je vezana na bordu) udarice te dvosjed, vjeruj da boli, jer u momentu sjedanja ne usporava. Mada na Jahorini mozes da ga skines i poneses sa sobom u rukama ili da ga zakacis za dvosjed, nevjerovatno.

Kod nas u Hrvatskoj Stipe je musko ime... :P
Ma neznam koji su kutevi bili na boardu,sad kad kupim svoj,onda cu ga namistat kako mi odgovara... :)
PA da,mozda bi bilo najbolje da skines board i u ruci ga drzis... ;)

supra

Quote from: Stipe16 on 26 December, 2007, 20:12:01
Quote from: supra on 26 December, 2007, 20:08:00
Quote from: Stipe16 on 26 December, 2007, 19:24:00
Pa da,ja vozim goofy... :)

A to za dvosjede...
Nikad nisam bia na boardu na dvosjedima...

Goofy :) znaci desna noga, probaj da ides i na lijevu stranu, vrati lijevi disk na 3° ( sada je nekih -6°?) isprobaj, ispadaj se malo.
A sto se tice dvosjede¾nice, trudi se u momentu kada budes sjedala da su ti noge okrenute poprijeko, hocu reci vertikalno (kao kod skijasa) a ne da okrenes samo lijevu nogu (desna je vezana na bordu) udarice te dvosjed, vjeruj da boli, jer u momentu sjedanja ne usporava. Mada na Jahorini mozes da ga skines i poneses sa sobom u rukama ili da ga zakacis za dvosjed, nevjerovatno.

Kod nas u Hrvatskoj Stipe je musko ime... :P
Ma neznam koji su kutevi bili na boardu,sad kad kupim svoj,onda cu ga namistat kako mi odgovara... :)
PA da,mozda bi bilo najbolje da skines board i u ruci ga drzis... ;)
Izvini na lapsusu, greska ispravjena. Citao sam sta je pisala diretkorka pa sam se malo zaneo.
Jeste lakse nositi snow sa sobom, ali sta kada se bude otkacio ili iskliznuo, pa ubije nekog? Na Jahorini se ceka da se desi tako nesto pa da bi se nesto promjenilo kao i sa motornim sankama!