• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - 3 dio

Started by Onill, 28 January, 2007, 17:26:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mrme

I na kraju koliko pade snega juce i u toku noci?Ona kamera jos uvek neradi.

mrme

Proradio cam.Pa napadalo bogami snega,nije lose.Al jos uvek izgleda prilicno gadno,kao da ce jos da pada.

zedhus

AJDE VIP-OVCI DANAS NAM TREBATE!!!
SVI NA JAHORINU,TASTATURE U RUKE,PA NAS PROSVJETLITE!!!
Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

vip-jahorina

opis vremena je na http://www.jahorina.org/vrijeme.php
izvjestavamo vas kad mozemo. a da vam pisem svakih sat: magla je, vjetar, snijeg propaduje, nece bitno promijenitin stvar.
cim se nesto relevantno promjeni, imace te informacije. zasada,ima novog snijega, staze su dobre (sa novim i navucenim snijegom).
zice rade (osim ogorijelice 2 - nema potrebe, te skocina).

zedhus

©ta znaèi "snijeg propaduje"?Ima li to veze sa propadanjem ili sa padanjem???

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

vip-jahorina

http://www.jahorina.org/vrijeme.php


izvjestaj sa staza:
vrijeme nije bas bajno, magla koje se dize i spusta kvari ugodjaj,
staze su dobre, mjesta na kojima je "progledala" staza, prekrivena su jucerasnjim snijegom (15-20 cm novog snijega),
tako da su staze dobre za skijanje.

sve u svemu "OK"

mrme

Juce pisalo 30 cm snega,u toku noci palo 15-20 cm novog,a danas na izvestaju 35 cm visina snega.Nije mi bas najjasnije.

vip-jahorina

nemam volje vam objasnjavati sve do u detalje, vec sam o tome pisao, jos cu jednom, zadnji put:
snijeg koji pandne se slegne. slegne se i postojeci snijg pod pritiskom, tako da nastaje nova slika, tj. visina snijega. ako se razumijes u logaritme ili decibele, mozda ti bude jasno, a ako ne, onda prihvati tako kako jest.

primejr: 2005 je bili preko 3 m snijega, a palo ga je preko 9,5 m!!!
kad se slegne onda su 3 metra.
OK?

neca

Quote from: vip-jahorina on 14 February, 2007, 12:54:39
nemam volje vam objasnjavati sve do u detalje, vec sam o tome pisao, jos cu jednom, zadnji put:
snijeg koji pandne se slegne. slegne se i postojeci snijg pod pritiskom, tako da nastaje nova slika, tj. visina snijega. ako se razumijes u logaritme ili decibele, mozda ti bude jasno, a ako ne, onda prihvati tako kako jest.

primejr: 2005 je bili preko 3 m snijega, a palo ga je preko 9,5 m!!!
kad se slegne onda su 3 metra.
OK?

ok je mnogi bas i neznaju sta se desava po pritiskom sa snijegom pa zato pitajau ok treba postovati ,al kakve veze imaju logoritmii decibeli s svim tim   ???

ne lupjate gluposte jer mozda ljudi (a ako si iole skolovani) znaju sta je decibel i logoritam,al ne znaju sta se desava sa snijgom mozda ga neki prvi put u zivotu i vide.




vip-jahorina

nevena,

kao sto rekoh, vec sam par puta odgovorio na to pitanje.
ne treba bas puno nauke da se shavti da se snijeg pod tezinom slijeze,
a za one sto znaju sta je decibel ili logaritam, bice im jasno.

thief

ma valjda ce da padne jos snijega, a by the way web cam vam ne dira

pozdrav

vip-jahorina

nego sta ce nego padati, nego tempetraure ne padaju duboko ispod nule. to je veci problem

sasav

skijanje danas pristojno staza prekrivena novim snijegom ponegdje ledene plohe vrijeme dobro ocjena  3


dirty_sanchez

asteriks i ti si gore od subote?molicemo se da nam Nebesa podare jos snijega....... ;)