• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2018/19

Started by vip-jahorina, 24 April, 2018, 17:49:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Dezinformacije su cudo   :X

Stari sistem na Praci je odradio onomad onaj junak koji sve sto se moglo uraditi pogresno, tako i uradio.
Zirafe su bile slabe (uporedi to sa autom od 35 konja) i u paketu sa kadom za vodu nisu mogli realno proizvoditi snijeg.
Ovaj danasnji sistem je postavljen od trenutno najbolje firme u svijetu koja se bavi osnjezavanjem. Da li ce im voda biti problem, ne znam. Ja imam uvjeravanja sa svih strana da je obezbjedjeno (iz vodovoda, OC, odgovornih ljudi)

Otvaranje sistema je zakazano za vikend i ne kontam zasto moraju svi topovi odmah na prvom minusu max raditi da bi narod bio uvjeren da nije prevara?
Topovi se testiraju od septembra i stalno ih pale i gase.

Ime

Quote from: vip-jahorina on 28 November, 2018, 14:14:49
Otvaranje sistema je zakazano za vikend i ne kontam zasto moraju svi topovi odmah na prvom minusu max raditi da bi narod bio uvjeren da nije prevara?
Topovi se testiraju od septembra i stalno ih pale i gase.
Mozda je do mene, jer ja gledam kamere iz Slovenije, Italije, Austrije, a tamo svi topovi gdje temperatura to dozvoljava rade 24 sata i za 5-6 dana rada su vec napravile hrpe snijega od 3-4 metra koje nabijaju u 30 cm staze koja se nece otopiti ni na +20. Samo kod nas se kalkulise sa topovima i temperaturama za 5 ili 10 dana.





vip-jahorina

To sto pricas nema veze s vezom. Kakve kalkulacije?
Mozda nagadjanja, ali kalkulacije izgledaju drugacije.

Svi ti centri imaju vec dugo sisteme za osnjezavanja. Mi tek od ove zime.
Ovo rukovodstvo je doslo sa kopaonika. ako si pratio njihov rad, onda mozes povuci paralelu s nama ovdje. Na Kopu se sezona duza od nase i kad upale topove, vise ih ne gase.
Isto tako ce biti i ovdje.

Moraju se neku resetirati malo sa svojim stavovima. Jahorina ide polako u drugu dimenziju.

Ime

Kalkulacije kao sto su mozda ce se snijeg otopiti iduce sedmice ili da zele osposobiti samo Poljice. Poenta je ovo - zasto svi topovi ne rade u punom kapacitetu kada temperatura to dozvoljava? Sta se ceka i zasto evropska skijalista, na koja se Jahorina navodno ugleda, ne ceka to sto se ceka na Jahorini?

vip-jahorina

Na Poljicama se pripremaju kao da je pred pocetak samog otvorenja.
Postavljaju se ograde, navlaci se snijeg, prave prilazni putevi.

Postoji mogucnost da nasto bude za vikend :-)

Carving tri

Idealni vremenski uslovi za proizvodnju vjestackog snijega su u cetvrtak, petak i subotu. Od ponedeljka temperature u plusu. Ako je sistem osposobljen mora da radi. Kao sto radi na Kopaoniku.


Carving tri

http://www.palelive.com/sokolovic-skijase-na-jahorini-ceka-40-kilometara-uredjenih-staza/

Carving tri

Zvanicna izjava, sa jednim punjenjem jezera moze se napraviti 30 cm snijega na planini.
Toliko o kapacitetu jezera.

ninodragoljub

Polako ljudi tek je 28.novembar. Dajte im priliku pa ako zaka¾u onda opletite po njima.

Ime

Vec je 28. novembar, a ne tek. Ako sva skijalista u Evropi prave snijeg, zasto i na Jahorini ne bi to radili ako za to postoje uslovi? Poenta je da ni ove godine sistem za vjestacki snijeg nije u punoj funkciji. Drugi par rukava je sto je i ovo napredak u odnosu na ranije i to stoji.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

S Kojotovski

Hajd' narode malo pozitive, kako stvari stoje na skije stajemo poèetkom decembra, meni za sada dovoljno  :skijas:

brera

Quote from: S Kojotovski on 29 November, 2018, 08:41:42
Hajd' narode malo pozitive, kako stvari stoje na skije stajemo poèetkom decembra, meni za sada dovoljno  :skijas:

ole :bravo::( ???



Ime

Super je pozitiva, ali nijedan top vise ne radi. Za razliku od majnexa, gdje rade bez prestanka vise od 24 sata.