• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bjela¹nica - sezona 2017/18

Started by Spock, 22 December, 2017, 23:21:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maliq53

Evo i ja danas oprobao tu neku novu Bjelasnicu, nisam bio nekih 5 godina. Sestosjed je brz ako nista,  iako se osjeti nedostatak vjetrobrana. Danas dan bio je fin do negdje 13h kada se je malo naoblacilo i vjetar poceo puhati ali nista pretjerano tako da sam prilicno zadovoljan.
Ne znam za vas , ali ja nisam bio ocaran stazama,   :DD...Koliko sam mogao vidjeti jutros nisu nikako ratraci prosli, na stazi 1 se tacno vidi da stoji cjelac sa tragovima skija od nekih 5-10cm koji je padao nekad u ponoc kad vec...Ujutro u 9 sve staze zaledjene ali se moglo probrati opet. Kasnije su se napravili hangovi a ispod se otrkila zaledjena podloga... Mozda je i do dana jer je puhao vjetar pa je sve zaledilo ali misljena sam da su staze svakako mogle jos dotjerat' obzirom da ste govorili da i danom znaju sa ratracima proci par puta... Danas krenuli sa 4 ratraka uredjivati stazu do vrha i to oko 15h, pa ostaje da se vidi hoce li pustati.




mrjasmin

Stigla dva ovakva:




https://www.pistenbully.com/deu/en/vehicles/alpine/600-polar-scr.html


dugokontov

Danas solidno... ujutro su staze bile dobro upeglane, ali vec oko 11h su se poceli pojavljivati hangovi. Jugo je krenulo puhati i zbog toga su i staze dosta mekse nego prije dva dana.


mrjasmin

Sta mislite hoce li se moci skijati u srijedu ako ovako nastavi? Hoceli ostati sta snijega?

Vidim po prognozi najavljuju preokret u cetvrtak.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

maliq53

Ostace ga mozda od pola ka vrhu a dole vec postaje kriticno u Babinom dolu, da nema jos vjestackog vjerovatno bi vec sad bilo neuslovno za skijanja ali eto drzi se jos...

Danas su sastavili nove ratrake pa eto makar jedna dobra vijest  ;D

murga

Zna li ko u kakvom je stanju staza na Igmanu?

Spock

Quote from: mrjasmin on 06 January, 2018, 17:25:33
Sta mislite hoce li se moci skijati u srijedu ako ovako nastavi? Hoceli ostati sta snijega?

Vidim po prognozi najavljuju preokret u cetvrtak.

Mislim da bez makar 20cm novog snijega i kakvih minusa, nista od skijanja!
Prelomi su veæ progledali i mozda ce moæi biti nekakvog paæenja do podne, ako upale Heli da se vrtis gore, ali daleko od toga da æe biti dobrog skijanja.
Dole, ko sto rece HeAd, mozemo jedino zaplivati i kaæuna nabrati (:smijeh:
Meni se èini da je bolje negdje pivu popiti i suncati se, dok ne proðu ove elementarne nepogode  :)) (PIVA)




mijat

Quote from: Spock on 07 January, 2018, 01:08:18
Meni se èini da je bolje negdje pivu popiti i suncati se ... (PIVA)

vrlo dobar post, za svaku pohvalu  ole vazda bi samo skijali  (:smijeh:

Sarajevo 1984

Igman jucer i danas vrlo dobar.
Na dva mjesta treba pripaziti koji su progledali, ali su ostali dijelovi staze dobro drzali.
Dvosjed brz da osijedite do vrha.  :DD
Parking pun i solidan broj skijasa.

Dobro je!  (Y)