• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sarajevo 1984

Da se osvrnem na tvrdnje direktora da se na Jahorini skijalo 50-ak dana u sezoni.

Prosle godine sezona je trajala od 17.12.2016., a zavrsila 01.04.2017. utrkom veterana. Medjutim, ni to nije bio kraj, jer smo skijali 22. i 23.4.'17.
Doduse ova dva dana bila su komercijalna (20KM za ski lift Poljice).
Ukupno skijalo se 107 dana, ja licno preko 40 dana, a kolega iz "ekipe" blizu 70. 

Moraju napraviti nesto hitno po pitanju snizenja cijene, jer evo kako pratim stanje, konkurencija ce vratiti cijene na proslogodisnje i predsezonske (i ovako su cijene u korist konkurencije: Bjelasnica 740KM, a Jahorina 900 ili 810KM - nije zvanicno).
Danas javno obznanjeno da ce Kanton SA u sezoni 18/19 pokriti eventualni minus Bjelasnice iz ove sezone.

Zar stvarno misle u OC-u  da ce ljudi iz Sarajeva, Lukavice, Vojkovica,... (jednaka udaljenost planina) skijati za 810 ili 900 KM, a nece na Bjelasnici za 350KM?

 

Carving tri

Sarajevo 1984 je potpuno u pravu. Nikada sezona na Jahorini nije trajala 50 dana. Apsolutna neistina. Neka Ljevanic dokaze da taj podatak u pravu. Kao sto nije u pravu  kada tvrdi da su u toku najveci radovi na Jahorini nakon OI. Nije istina. Radovi na izgradnji 3 sesterosjeda sa garazama i pokrivanjem sa vjestackim snijegim Prace i i dijelom Ogorjelice su mnogo veci radovi od ovih koji se sada izvode. A posto se on voli predstavljati u medijima, neka proslavi prvi od najavljenih 120 skijaskih dana u sezoni, jer je danas pocetak rada ski centra a palo je potrebnih 20 cm snijega, kako on tvrdi da ce biti dovoljno.

smislo

Po meni ono sto se zaboravlja je nepovezanost Sarajeva (najblizi aerodrom) sa gradovima Evrope. Recimo ja bih vrlo rado dosao na Jahorinu na produzeni vikend ali ako moram iskesati oko 400-500€ za avio kartu Copenhagen-Sarajevo, ne isplati se... Znaci, trebalo bi se potruditi da se dovede malo vise nizebudzetnih kompanija koje lete prema Sarajevu...iz Malmö (Svedska) za Tuzlu se moze letjeti ispod 100€, T/R...e sad doci iz Tuzle na Jahorinu trazi vremena i haman isto toliko para koliko aviokarta do Tuzle...Koliko naseg naroda bi rado doslo na skijanje na Jahorinu ali zbog nepovezanosti se odustaje...p.s od zadnjih 5 godina sam 3 godine bio po 10 dana na Jahorini, ove dvije preskocio zbog nedostatka snijega...


vranex

ovo skijaliste se nalazi u italiji, centralni apeninski dio

visina planine je 2165 a skijalista do 1976m.

ima 50 km staza i 32 razlicita vertikalna transporta (gondole, osmorosjedi, sesosjedi, cetverosjedi i jos dosta toga)

gravitira izmedju 5 gradova (Firenca, Bologna, Modena, Pisa, Livorno), na razdaljini od 40 do 120 minuta voznje

tu je ucio skijati i Alberto Tomba i to je njegova domaca planina

cijena u PRETPRODAJI za lokalne je 380 € a za ove sto dolaze izvana tih 8 opstina koje tu gravitiraju je 460 €

sva djeca do 8 besplatno, veliki popusti od 8 do 14 godina

https://www.cimonesci.it/skipass-stagionale/

kako mogu ovi ovdje opravdati istu cijenu kad znamo da za 32 vertikalna transporta i 50 km osnjezenih staza treba bar 2 puta vise radnika nego sto OC trenutno zaposljava (bez ugostiteljstva :D) ?
I to italijanskih radnika koje za taj posao placas (i to redovno :D ) bar 1800 eura bruto u prosjeku?




Radiohead

Dzaba sve to...Uvijek mogu reci ''A gdje je pecat na tom cjenovniku''


Burli

Ti si ne¹to drugo, ti 'armonikom lijeèi¹ bol na estradi sve je la¾no, na estradi sve je fol...

raca

https://www.youtube.com/watch?v=ELgBoAQaY4U
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

vranex

oni ladno izjavljuju da smo mi koji se bunimo protiv poskupljenja od 125% vodjeni licnim interesima i da smo neprijatelji jahorine.
i to kaze lik kog nikad niko prije gore nije vidio?
sve vise i vise se uvaljuju u svoje klupko lazi i obmane.
postaje ocito da su ovdje drugi interesi, izgleda da je istina sto je neko govorio da su ovi tu da sruse planinu i uniste je pa kupe za male pare.
svi potezi ukazuju na to. na nama je ili da se pomirimo sa tim ili da im pokazemo da nece moci.

gogo6309



DarkoN

Quote from: vranex on 16 November, 2017, 09:00:28
oni ladno izjavljuju da smo mi koji se bunimo protiv poskupljenja od 125% vodjeni licnim interesima i da smo neprijatelji jahorine.
i to kaze lik kog nikad niko prije gore nije vidio?
sve vise i vise se uvaljuju u svoje klupko lazi i obmane.
postaje ocito da su ovdje drugi interesi, izgleda da je istina sto je neko govorio da su ovi tu da sruse planinu i uniste je pa kupe za male pare.
svi potezi ukazuju na to. na nama je ili da se pomirimo sa tim ili da im pokazemo da nece moci.
Ja sam to govorio. Kada sam to napisao rekli su mi da se bavim teorijama zavjere.
Clan upravnog odbora kaze javno na televiziji da ce pokretacu peticije dati besplatnu kartu... ja stvarno na takvo bahato i kafansko ponasanje nemam komentar.
To je je vrijedjanje svih ljudi koji imaju bar malo zdravog razuma. Ali ocigledno to prolazi, posto vidim da ima dosta ovih koji opravdavaju poskupljenje. Mozda sam ja lud. Ali od svih najava koje su dali u obrazlozenju povecanja cijena koliko vidim nijedna nije realizovana do kraja.
A vrijeme ce pokazati sta im je bio cilj.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

kuli1961


vranex

druze ovi sto podrzavaju nove cijene su botovi i jahorine vidili nisu

niko ali niko koga znam ovdje a da redovno skija se ne slaze sa ovim

plus,  vidi se da je ovim "silnicima" prisjeo bunt, cim se cupaju ,pravdaju, petljaju, lazu, a pogotovo onih 10% popusta iz nicega su dokaz da su se preracunali DEBELO!

najzalosnije je sto ce ako nastave ovako propasti sezona, a oni ce svoje debele pausale opet u dzep i nikom nista.

zato ce bar da se crvene kad zacuju BUUUU sa svih strana na otvaranju, svih nas koji stvarno vole ovu planinu

spremamo razne akcije protesta, da vide da nije ovo njihova prcija nego nasa. nasi roditelji a i neki od skijasa su od plate za Jahorinu izdvajali kad su bile olimpijske igre.

i da sada jedan Ljevnajic, jedan gospodin NIKO koji je naucio da tudjim (budzetskim) dodje i kaze da mi nismo prijatelji jahorine? meni se taj covjek sve vise gadi, i on i njegove lazi.

sad mi je zao sto nismo ozbiljno shvatili onaj apel sa pocetka sezone od radnika OC. sve ove radove koje rade bez tendera, regulacionog plana i bilo kakve dozvole ce prije ili poslije morati opravdati nekome.

a ako misle da je Dodik iza njih, vidicemo sta ce da se desi kad sazna koliko je ljudi kivno na njih i kako ce izgubiti podrsku na lokalnom nivou zbog par nasilnika sa kojima se slikavao.


Eno Konakovicu je pravo malo trebalo da skonta i da pokrene otkaze tim bajnim "menaDJerima".

Meni je ispod casti da mi u RS budemo poslusne ovce dok su u Federaciji to ljudi rijesili u cas posla. Svi mi isto volimo nase planine i red je da se isto i izborimo za nasa PRAVA!