• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Carving tri

Ljevanic ce od Jahorine napraviti drugi Kopaonik. Bice to parada dzipova i skupe skijaske opreme. Jahorina ce prestati biti Jahorina.


IggyPop

Jah stvarno nije mi jasno ko ce platiti ovakvu sumu za nocno skijanje koje je odron (makar proslih godina bilo). Znaci Ravna sa gondolom ce imati daleko najbolje nocno skijanje a onda i bjelasnica koja ima fantasticne reflektore.

Spock

Quote from: Sarajevo 1984 on 08 November, 2017, 21:57:42
Pozdrav!

Iako tek prvi put pisem, posjecivao sam kao gost ovaj forum godinama.

Kao i druge na forumu i mene je naljutio cjenovnik OC-a. Prvenstveno mislim na sezonske karte. Boli macehinski odnos prema domacem stanovnistvu koje je izgradilo Jahorinu, ali to covjek koji je dosao sa strane jednostavno ne razumije. Ne razumije da je Jahorina planina druzenja, da se kroz drustva i klubove (Zeljo, SSK, Romanija,...)  izgradila i opstala.

Ekipa s kojom skijam (ima nas 7) ove godine , teska srca, reci ce "ne" skijanju uz ovakve cijene.  Ravna i Bjelasnica prave bolju pricu, a najvjerovatnije i puno jeftiniju.

Obrazlozenje:
Nekoliko puta sam obilazio staze na Jahorini, Bjelasnici i Ravnoj. Znam koliko je i gdje sta uradjeno. Imam tonu fotografija.

Kada je rijec o Jahorini mogu slobodno reci da ce za skijanje biti gore nego prethodnih godina. Staze su kamenjar + blato (posebno s vrha na sestosjedu Poljice). Sanaciju je sada nemoguce uciniti. Ljudi moji, to nisu kamencici, to su stjencuge. Ono sto su radile masine treba obuseniti. Po meni, pozitivno sto je uradjeno je prelaz sa Ogorjelice na Poljice, kao i pad ispod Lavine.
Dusa me boli kada vidim sta su uradili sa Olimpijskim veleslalomom (Praca). Sada vise lici na plazaliste za civile i delegate. Heeej, Olimpijska staza! :(  Staze koje su imale prirodne oblike postale su sve iste, unificirane, monotone,... Smeta im oblik lijevka, a npr. na Ogorjelici on je davao poseban stimung. Takodjer, nema vise ni popularne kompresije prema Ostroj Glavici.

Kada je rijec o "vjestaku", njega sigurno nema ove godine. Zamazivanje ociju jezerom je upravo samo to, zamazivanje. U nedjelju sam bio na Bjelasnici i popeo se na vrh. Tamo je u zavrsnoj fazi postavljanje folije na jezeru. Kada se zna da je to jezero na 1750 mnv, onda pada u vodu prica da se nije moglo uraditi na Jahorini. Tamo je zavrsen i cjevovod, postavljeni topovi, cime je Bjelasnica dobila duplo vise pokrivenosti staza vjestakom nego Jahorina. Ravna isprobala nove topove,  a staza duzine Prace. Cijene necu da pominjem. Na Ravnoj obecavaju blago povecanje cijena i besplatan parking, a iako se govorilo da ce i Bjelasnica povecati cijene to se izgleda nece desiti. Svi oni skijasi iz grada koji vole Jahorinu zbog cijene, ali realno i bolje ponude, okrenut ce se Bjelasnici.

Na osnovu svega, za sta onda da platimo 900KM? 900-360 (prosle sezone) =540 KM razlike u cijeni za nista tj. za staze sa kamenjem.

Parking da ne spominjem!

I jos jedna vesela odluka, upravo za one koji su izgradjivali Jahorinu tj. starije skijase izbad 67 godina. Necete vise imati nagradno skijanje, nego cete sa vasom ogromnom penzijom placati kartu. Diiivno! 😥

I Tarzo osta' bez karte, a trebali bi i Vucka protjerati! 😯😦


Odlièno napisano!  (Y) (Y) (Y)

vip-jahorina



HeAd

Ako su ovo cijene sa vjestakom i zatravnjenim stazama, a moze i rakijom, onda OK WTF
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Skijas5

Dosao lik sa strane i otjerao domace. Svaka cast!!!
Cekamo cijene na Bjelasnici i Majnexu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

gogo6309

Sezonska u Austriji Skia Amade 560 eur za  25 skijalisa i 760 km staza. dnevna 50 eur.
samo tour ski na Jahorini od sada


Ime



Ovo je na nivou onoga "Koljem po kuæama"

Ime

Osnovne razlike cijena ski karte na Jahorini i Bjelasnici:

                                                    Jahorina:          Bjelasnica:
Dnevna karta u visokoj sezoni:.......45 KM..............40 KM
Poludnevna karta u visokoj sezoni:..40 KM............. (nema je u cjenovniku)  (head)
Djeèija dnevna karta:....................35 KM..............30 KM
Poludnevna djeèija karta:...............30 KM..............(nema je u cjenovniku) (head)
Sezonska karta za odrasle:............ 900 KM............740 KM
Sezonska karta za djecu:...............450 KM............390 KM
Noæno skijanje:.............................38 KM..............35 KM

dugokontov

Eto i na Bjelasnici otvorenje sezone 15.novembar... bas sve prepisuju (:

i da... dnevna 40KM... pet u sezoni 200KM... bas me interesuje ko je to racunao i koliko ce biti tih prodanih (: (: