• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini sezona 2015-2016 1. dio

Started by vip-jahorina, 13 December, 2015, 22:31:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

sulicar

Mene zanima ko je sve pruge se umjetno zasnjegujejo oziroma koje to umuguèajo?Jer kod nas pri ovakvih temp. rade nonstop...

feki

Bolje bi bilo da na nekom jeziku napises recimo Engleskom ,jer je tesko shvatiti pitanje.

Mene zanima koje sve staze (na jahorini)se umjetno osnjezavaju ........toliko je shvaceno.
Postoje tkzv zirafe koje su fiksne i topovi koji su pokretni.4 kom.Zbog vode i bazena se najvise osnjezava Praca,centralna staza.Ima i bagera lopata  ima svega.
Postoje tri staze na praci.Za rad topova potrebna je temperatura od -5 °
Kod vas u Sloveniji mozda postoje topovi koji rade na +6,ovdje topovi rade na -5 do -25.Taka hava.
I nema ih puno,jer ljudi iz OSC (olimpijski komitet)nece da povise cijene ski karata iz poznatog razloga ekomske situacije u BiH.da skijamo i mi,da nam vise ne  solite pamet  O skijanju,da i mi naucimo nesto.
Tako da prijedlog da domaci sa licnom kartom imaju jedne cijene a drugi druge odpada,kod nas bosanaca.Jer bi  onda  svi skocili na OSC,zbog deskriminacije.i ne bi nam dali u Evropu.A mi sve primamo sa strane ,izmedju sebe se bijemo a goste docekujemo sa Velcome.
I placamo im pica, pomazemo mladim, guramo im auta,na razne nacine a  ne naplacujemo.
Tako da je za sada vako.
Lijep pozdrav Slovencima i uzivajte jer skijanje nije samo skijanje.

Prijetno bivanje v Jahorini.



vip-jahorina

Na jahorinu vole svi dolaziti a posebno slovenci!
Zato dobrodosli nam

Mirza82

Danas je jedan od onih dana - sunce i skijanje. Ko moze zavidim mu...

sulicar

Quote from: vip-jahorina on 08 January, 2016, 07:44:34
Na jahorinu vole svi dolaziti a posebno slovenci!
Zato dobrodosli nam

Doðemo 16.01.2016 u vikendicu M&M..vi samo pravite snijeg,pa da bude sunce i  (PIVA) ??? ....



vip-jahorina

Moj danasnji izvjestaj sa skijanja :-)

Staze za ovu visinu snijega vrlo dobre. Kamenice su manji problem, one su uvijek na istim prelomima, i prilicno ih je malo.
Led je malo veci problem ali i led je samo na par mjesta, tako da vecina staza predstavlja pravi uzitak. Odskijao sam sve staze i nemam nekih vecih primjedbi, odnosno ne vidim kako bi eventualne greske se mogle ispraviti.
Veca briga mi je prognoza koja rijetko grijesi  puf:)

Slijede slike...


mihaelsb

 ole u potpunosti se slazem s Vipom,danas je bilo Odlicno s obzirom na kolicine snjega!


MiKuLa


vip-jahorina

Veceras nocno skijanje.. Sve je spremno:-)