• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - pripreme za sezonu 2015-16

Started by vip-jahorina, 08 September, 2015, 13:59:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

HeAd

A gornje pale ski ravna gora. Kako vidim na slikama topovi tuku uveliko. Ima li ko info neki?
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4



vip-jahorina

Ski centar Gornje Pale je dio MAJNEX projekta gondole. Kako vec 6 godina sve ide po planu (samo sto niko ne daje pare za vec gotov projekt i spremnu gondolu koju jos samo treba platiti, kao i more drugih stvari), MAJ je prosle godine odlucio da postavi jedan lift na dijlu staze.

Prethodne sezone je imao srece sa snijegom, a ove ne prepusta nista slucaju. Te je nabavio topove.
Oragnizacije je tamo skroz OK, vidi se da je privatno. Cijene su povoljne, ali za pravo skijanje meni nije bas nesto, ma nije ni blizu. Moze se koji lift napraviti, kafana i ajmo kuci.

vip-jahorina

#########   DUGOROCNA PROGNOZA JAHORINA    ##############

Na stolu imamo razlicite okvire dugorocnih prognoza koje vec uspjesno godinama koritimo i manje vise nam daje okvirne parametre kava bi sezona mogla da bude. Manje vise sve nam govore isto.
Prvo tome se zahvaljujemo prijateljima VIP Jahorine i zaljubljenicima u skijanje koji su vrhunski meteorolizi u svjetskim Meteo centrima  :bravo::(

Kao sto ste u novinama mogli procitati, najavljuju se velike zime od sredine decembra, upozorenja i sl. Bas tako nece biti, ali ce biti padavina, minusi umjereni, za ostatak drzave uglavnom za podnijeti. Nama na Jahorini naravno uvijek je malo minusa i malo snijega  puf:)
U svakom slucaju druga polovina decembra bi trebala biti sa snijegom moglo bi se fino skijati.

Imamo i prognoze kako ce biti u januaru i februaru. Prvi nagovjestaji kazu: zima i snijeg, mi zakljucujemo da bi sezona mogla biti samim tim veoma dobra sa kvalitetnim skijanjem.
Ja se nadam da ce se ove prognoze ostvariti i da necemo razmisljati o snijegu, tako da momci iz OC-a mogu mirno tabati staze a gledati da li ce biti magla ili sunce.


U svakom slucaju do cetvrtka cemo imati ovakvu sliku na terenu:



dugokontov

Dugorocne vremenske prognoze su nepouzdane, ali svejedno se iskreno nadam da ce biti ovako kako si napisao (:

vip-jahorina

ove informacije sto dobijam uglavnom, kazem uglavnom drze pravac. prosle zime smo imali skoro 90% tacnost. U stvari jedino odstupanje je znalo biti par dana tamo-vamo.
Zato se i ja nadam da bi moglo biti dobro skijanje


no_nick

Uf kad bi se bar upola ponovila prosla sezona... Ja uvek idem pocetkom januara i uvek je taj period neizvestan  ole ole ole ole

Nesogajic

Ja zam zvao Olimpiski centar i pitao da li æe biti skijanja u petak i za vikend, ka¾u da æe vjerovatno raditi Praèa a ako bude sreæe i Poljice. Zbog niskih temperatura topovi æe biti u funkciji :) Nadam se da se vidimo na stazi  :)) :)) :)) :)) :)) :)) anan


Filipino

Daj Boze da se ne radujete dzabe.
Mislim da su sanse da za vikend nesto otvore minimalne


HeAd

Sanjkanja ce biti sigurno, a i rakijanja. Pametnom dosta  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

JAHORINA13

Skijaliste Ravna Planina ce sigurno raditi bar ja mislim evo gledam sa prozora staza osvjetljena sto znaci da ce nocno skijanje biti sigurno, a i topovi rade punom parom (Y)