• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2015 - 1.dio

Started by vip-jahorina, 24 December, 2014, 15:18:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Elvir

Ej ljudi, evo uzivo s Jahorine. Skijanje na Praci danas je fantasticno. Staza odlicna. Ceste su ociscene. Ja sam jutros iz Sarajeva bez problema izasao bez lanaca (ako su gume dobre) ... Ko moze neka dodje obavezno.

Ime

Elvire, jesi li isao na vrh, kakva je situacija tamo? Malo je puno 33 KM samo za Pracu.

cikajowa

Ajde neka neko javi ako zna, da li se moze do naselja  Sator bez lanaca i mene zanima  ole

HeAd

Nije puno 33KM samo za pracu i nemojte vise spominjati cijene jer pojma nemate koliko novca treba da se spremi staza, a da ne govorim u kakvoj je dubiozi OC Jahorina i svaki put kad placas ski kartu sjeti se kako je bilo voziti se na dvosjedu, a kako je sada na sestosjedu (i da podsjetim da to sve ide na struju koja se placa) - nista nije s neba palo sem snijega  8))
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Quote from: cikajowa on 30 December, 2014, 12:06:30
Ajde neka neko javi ako zna, da li se moze do naselja  Sator bez lanaca i mene zanima  ole

Ako imas dobre zimske gume i bio si vec u Satoru, onda znas gdje su kriticni momenti. Ovaj snijeg na cestama prema satoru je tvrd a kako je temp u debelom minusu, nije klizav kao kad je temp oko nule.
Zato milsim da bi mogao bez lanaca gore. Ako se sigurnije osjecas sa lancima, onda ih bar pripremi. Ja nisam nikad u zivotu stavio lance na svoj auto. A ne sjecam se da nisam mogao izaci do Satora.

@haed
:bravo::(

Ime

Znam koliko treba novca da se spremi staza, no to nije moja briga, moja briga je da li je meni puno ili ne i da li za ulozeno dobijam protuvrjiednost. Zakoni ponude i potraznje vrijede i kod skijanja, ne humanitarno-socijalni principi.  Zalosno je da su plate zaposlenih u OC mizerne, da je nafta skupa, da je struja skupa, da ljudi rade na -20, ali nista od toga mene previse ne zanima kada vadim VLASTITI teskom mukom zaradjeni novac.

ma

Skijanje je luksuz nije za svakoga


HeAd

Quote from: Ime on 30 December, 2014, 12:18:50
Znam koliko treba novca da se spremi staza, no to nije moja briga, moja briga je da li je meni puno ili ne i da li za ulozeno dobijam protuvrjiednost. Zakoni ponude i potraznje vrijede i kod skijanja, ne humanitarno-socijalni principi.  Zalosno je da su plate zaposlenih u OC mizerne, da je nafta skupa, da je struja skupa, da ljudi rade na -20, ali nista od toga mene previse ne zanima kada vadim VLASTITI teskom mukom zaradjeni novac.

Izvini, ali onda biraj jeftiniji sport...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

kamera na Rajskim vratima opet je online :-)

HeAd

e nek si je pustio u pogon...kao da si me maljem po glavi opalio za kancelarijskim stolom  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Ime

Head, mislim da citas ono sto ja nisam napisao. Ja nisam rekao da ne mogu da priustim skijanje, samo sam rekao da je moje pravo da odredim da li je nesto vrijedno mog novca. Na srecu (ili nesrecu), imam priliku skijati vani, pa mi nije nikakav problem dati recimo 53 EUR za dnevni dolomiti ski pass, zato sto za te pare dobijem jos vecu vrijednost.  Ali je zaista deplasirano govoriti nekome da govori, misli, radi kako neko drugi misli da treba. 33 KM je previse za stazu od 1,5 kilometara, i tacka. Druga je stvar sto to nije krivica OC-a, jer se oni ne mogu boriti protiv vremena.  Sa ovim zavrsavam izlaganje na ovu temu, mislim da je o ovome bilo i previse price ranije  devil:(

vip-jahorina

topovi rade iako je puna jahorina snijega  :bravo::(










HeAd

Iskreno ja smatram da 53EUR-a za ski pass je puno dati i Austrijancu i da 53 EUR-a vrijedi jedino ako ti dadnu i neku starletu da te grije, oko cijene ski pasa se ovdje konstantno povlaci polemika ali niko nece da kaze pa to je radi toga toga toga, pa ko voli nek izvoli, ostaje jedino da to prihvatis ili ne prihvatis.  rr

SVAKA CAST ZA TOPOVE konacno sluze svrsi!
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

sta li je sa ovim Elvirom? Mozda je otisao na vrh  (:smijeh: