• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2015 - 1.dio

Started by vip-jahorina, 24 December, 2014, 15:18:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina

Ovo su dani kad Praca dolazi u prvu plan.

bnbg

Quote from: HeAd on 29 December, 2014, 10:04:31
realno ja ne pamtim kad ga je za Novu godinu na Jahorini ovoliko i bilo...
Bilo je 2011 na 2012  70cm ja bio ali posle 3 dana tada ojuzilo i bio kacamak. Valjda ce sada ovi minusi dobro drzati ovaj sneg. Ja sam sutra uvece gore pa cu, onima sto nisu preneti utiske.

Radiohead


Radiohead

Vipe, imas li kakvih detalja za nocno skijanje?

Sarmagedon

Quote from: bnbg on 29 December, 2014, 10:21:36
Quote from: HeAd on 29 December, 2014, 10:04:31
realno ja ne pamtim kad ga je za Novu godinu na Jahorini ovoliko i bilo...
Bilo je 2011 na 2012  70cm ja bio ali posle 3 dana tada ojuzilo i bio kacamak. Valjda ce sada ovi minusi dobro drzati ovaj sneg. Ja sam sutra uvece gore pa cu, onima sto nisu preneti utiske.
Da, pa je nakon toga u januaru palo metar i po snijega,kao i na kopaniku, decembar i nije bitan, bitan je januar-mart, a ovo je odlicna podloga u svakom slucaju,.. (snow)


nikola85

Zdravo drugari,

gde se moze videti stanje na putevima? dolazim iz Beograda 31. 12 kasno uvece pa se plasim kakav ce put biti, posto  nisam ranije nikad dolazio na Jahorinu autom. Koji put preporucujete?

Pozdrav!

p.s. jel pada i dalje? :))


vip-jahorina

@nikola
kako god, Romanija te 'fata  (:smijeh:

Salu na stranu. Romanijaputevi obavlja vec godinama posao na nivou i vjerujem da je sve manje vise u dobrom stanju.
bijeljina - zvornik - rogatica- preko romanije - pale - jahorina

krank1509

Quote from: nikola85 on 29 December, 2014, 11:51:50
Zdravo drugari,

gde se moze videti stanje na putevima? dolazim iz Beograda 31. 12 kasno uvece pa se plasim kakav ce put biti, posto  nisam ranije nikad dolazio na Jahorinu autom. Koji put preporucujete?

Pozdrav!

p.s. jel pada i dalje? :))

Ja sutra krecem iz Beograda na Jahorinu pa cu ti napisati kako je bilo na putu. Ja idem na Sabac, Loznicu , prelazim granicu u Malom Zvorniku, Milici , Han Pijesak , Sokolac, Pale , Jahorina.
To je najkraci put.

bnbg

Quote from: nikola85 on 29 December, 2014, 11:51:50
Zdravo drugari,

gde se moze videti stanje na putevima? dolazim iz Beograda 31. 12 kasno uvece pa se plasim kakav ce put biti, posto  nisam ranije nikad dolazio na Jahorinu autom. Koji put preporucujete?

Pozdrav! Ja dolazim sutra iz BG do srede ce biti sve cisto, ciste puteve stalno. Idi na Mali Zvornik pa Milici, Vlasenica, Han Pijesak, Sokolac , Pale pa na Jahorinu

p.s. jel pada i dalje? :))


vip-jahorina

nece, u cjenovniku smo isto to objavili

vucko1

Quote from: vip-jahorina on 29 December, 2014, 12:16:46
@nikola
kako god, Romanija te 'fata  (:smijeh:

Salu na stranu. Romanijaputevi obavlja vec godinama posao na nivou i vjerujem da je sve manje vise u dobrom stanju.
bijeljina - zvornik - rogatica- preko romanije - pale - jahorina

ne ides preko Roatice. Verovatno je VIP mislio na Sokolac?

Bgd - Sabac - Loznica - Zvornik - Vlasenica - Sokolac - Pale - Jahorina
To je put kojim ja idem.
Imas dva prelaza: prvi na koji nailazis zove se Sepak, a drugi Zvornik. Izmedju ta dva prelaza oba puta idu paralelno samo jedan uz levu obalu Drine (kroz Bosnu), a drugi uz desnu (kroz Srbiju).
Bolji je put kroz Bosnu, ali imas i vise mesta pa se vozi laganije (ima i policije).

Ja isto krecem 31. ali ranije...

Ima i drugi put - preko Zupanje (HR), pa na Doboj, Zenicu do Sarajeva. To je duzi put ali imas i duze deonice auto putem (Bgd-Zupanja i Zenica-Sarajevo). Taj put kroz cenralnu Bosnu je i opterecenji ali nema velikih planinskih prevoja.

dugokontov

Ja sam upravo sa Jahorine. Put je solidno ociscen. Mi smo isli preko Pala. Sa zimskim gumama se moze bez problema doci gore.

Bordali smo samo na Praci. Rekose nam da je na Ogorjelici I -40 na vrhu i da je jak vjetar, tako da nismo zeljeli ni isprobavati. Nije bilo guzve, bilo je cjelca kao u prici. Bas je fino napadalo. Odlican pocetak sezone (: