• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - pred otvaranje sezone 2014-2015

Started by vip-jahorina, 03 December, 2014, 21:02:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vranex

Po slikama sa kamera, topovi, tj zirafe jos uvijek prase! to je rekord ja mislim, osim ako ih ne gase nocu :D




Korisnik

Pršti pršti bela staza....rade žirafe!!! Svaka čast za trud bilo ne bilo skijanja. A kontam da bi trebalo da bude, temperature će do subote da se spuštaju po noći dovoljno za još prskanja.  ole

serzinjo

Divno je vidjeti bijelu Jahorinu. Jedva èekam januar I skijanje.  ole

vip-jahorina

Topovi su direktno prikljuceni na posebni vodovod, a voda im je obezbjedjena.
Zato mogu duze nego inace raditi.
Trenutno topovi rade.
Sad su mi rekli da sinoc ratraci nisu izlazili na staze.

bokirus

Topovi rade,sve izgleda sjajno na kamerama ali je stvarnost veoma drugacija radi najavljenih temperatura koje æe biti u debelom plusu za ovo doba godine.. Sve u svemu ni malo optimistiène prognoze,ali kada bolje razmislimo nismo ni zasluzili po svim linijama bahatog ponasanja odgovornih... Srecno


krank1509

Po ovoj prognozi trebalo bi 27.12 pasti 40 cm :))) jeste da je dugorocno i nepouzdano ali moramo se nadati ...(snow) (snow) (snow)
http://www.accuweather.com/hr/ba/jahorina/35411/daily-weather-forecast/35411?day=18

vranex

Mislim da zasad ne mozemo kritikovati novu administraciju OC.

Naprotiv, vidio sam stvarno dosta pohvalnih poteza i signale da napokon OC ide naprijed :
1) topovi RADE i ima ih vise
2) uveden popust za radne dane, sto smo vise puta trazili i na forumu. Tako se siri skijaska kultura i pomaze se lokalcima, pogotovo djeci (a samim tim i buducnosti OC-a), a trosak akcije je nula jer bi se zice tim danima svejedno vrtile prazne. Znaci cista zarada! Jeste da je to prosto kao pasulj, ali napokon neko da to i uradi. Sjecam se Koromana i njegovih cipelica i sakrivanja iza "zakona" i iza sekretarice.. ipak je po meni ovo pomak!
3) postavljena signalizacija
4) dodata staza na Pracu
5) odvodi za vodu, nasipi za lakse "hvatanje lifta" itd.. sitnice koje covjek uoci kad ih nema a koje se podrazumijevaju na normalnom skijalistu

Za gondolu ne mogu reci da je plus jer je po meni to jos uvijek na daleke staze i malo nebulozno..

Naravno nije sve kako bi mi htjeli, nece nikad ni biti ali nase je da trazimo bolje i ukazujemo na greske, a OC-ovo da procjeni validnost zahtjeva i preispita da li je to njima u interesu i da li je ekonomski opravdano.

Imam malu sugestiju, a to je mali snowpark negdje.. Saradjivao sam u izgradnji nekoliko istih u Italiji , i radi se o smijesnoj investiciji reda 2000 do 5000 eura ovisno o velicini, plus 2 part time plate za shapere i po sat vremena dnevno ratraka. Mislim da nije puno i da ce se isplatiti u roku od odmah jer dosta bordera bira samo skijalista koja imaju park.
Ima super momaka i cura, bordera i instruktora sa Pala koji bi se sigurno odmah latili posla i mogli posvetiti parku..

Ako nas bar malo posluzi nebo, nadam se odlicnoj sezoni.

HeAd

da su angazovaniji nego ovi prije - jesu (mada stvarno nije bilo tesko biti angazovaniji nego ovi prije (:smijeh:), sad cemo vidjeti kako ce biti dalje...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


Milos CTS


feki

Bolji su puno bolji i svaka im cast.
Ako neko uradi dobro treba pohvaliti.
Jos da dobiju one pare sto im  je obecano .
OC samo naprijed.
Zasluzili ste pohvale samo ne od onih koji su stajali do sada.

(snow)

brera