• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini izmedju dvije sezone 2014-2015

Started by vip-jahorina, 24 May, 2014, 18:03:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Pirca kruzi po Jahorini da se novi direktor trudi, da je non stop na terenu.

Cinjenica je da OC nema para. Zasto ih nemaju, trbaju pitati Branka Koromana koji je imao na raspolaganju preko 40 milion KM. Ot toga je napravio 3 6sjeda i par onih prskalica koji bi mogli mozda moju bastu ispred kuce osnjeziti, ali stazu Poljice nikako. Medjutim, taj isti Koroman i danas sjedi u OC-u i blokira svojim javaslukom i bezobrazlukom rad cjelog OC-a. Tako da novi direktor vodi i borbu na vise frontova: besparica, Koroman i njogovi jataci, infrastruktura...

Samim tim Lazarevic (o.a. direktor OC-a) nema bas puno mogucnosti. I ovo sa sezonskim kartama do kraja sept. je bilo da se dodje do kesa jer ih OC nema. (uzgred receno ja sam je kupio :-) i nadam se jednom zaposlenom omogucio dio plate bar za ovaj mjesec.

Pisali smo ovdje da je OC isao u vladu i molili za 2.5 miliona KM. Koliko znam su za sada odbijeni. Da li ce se nesto promjeniti, tesko je reci. Izbori su pred nosom, sve je moguce. Ali bez neke finansijske pomoci, tesko ce dogurati do zime.
Najavljena je jaka zima, tako da je moguce da ce zimi se iskoprcati i da ce para biti jos jedno vrijeme.

Korisnik


vip-jahorina

OC moze realno da bude prilicni gigant u ovom regionu.
Ali godinama su mu isiavali pare i srozavali ga kako bi pala vrijednost nekretnina. I sada Korman zastupa ideju da se treba prodati hoteli budzasto. Kad to zavrsi onda ce krenuti na staze i ko zna vec sta.
Ali, kao sto vidimo ima ljudi koji mu se suprotstavljaju i uspijevau u tome.

Ako vidimo da novi direktor ne radi po strogim politickim direktivama i stvarno se trudi, mislim da ce imati nasu podrsku kao i podrsku na terenu.


tkanton

Sledeci vikend moguc prvi ozbiljnij snijeg na planinama uz prodor veoma hladnog zraka iz Rusije naravno  za ovo doba godine

vip-jahorina



Radiohead

I ja sam se rjesio love sto sam imao od mora na sezonske za ovu godinu, i usput jos dvojicu pacijenta nagovorio :)
Jahorina fino izgleda evo ide par slika

Radiohead

Sreduje se staza na Poljicama, tj zartpava ona rupa dole

Radiohead

Sta bi sa ovim hotelom, po meni najbolja lokacija na Jahorini na kojoj se moglo nesto napraviti, mada ima onaj sruseni pored ovog (W)

Radiohead

Ko ima nekih ''viska'' para bas moze investirati na lijepim lokacijama. Ovo OC prodaje

vip-jahorina

@dark knight

potrazi negdje imamo samo jednu temo o tome. U principu su to brdo koliko toliko rijesili. Do prije 2-3 godine je bilo katastrofalno, sad je samo jas lose :-)

@radiohead
To je plod manifetluka Dzombica i njegovih podanika na Jahorina.

Radiohead

Ovdje je suma lijepo prosjecena, mozda i nekad davno  jer zimi ne obracam paznju kad idem ovuda. Jel ima neki razlog za to, hoce neka staza ici ovuda?

Radiohead

Ovdje je koliko se sjecam bilo nesto pa je evo sruseno, cesta iskreno izgleda lose na par mjesta i bit ce sigurno jos losija. Bilo bi dobro da zakrpaju ovo prije snijega. Olimpik izgleda spremno za sezonu  austin:(

Radiohead

Sto covjek zakrzlja u gradu jbt. Pravo sam se obradovao kad sam ove konje vidio na prilazu Poljicama, dobar docek :)
Nadam se da naredne slike idu sa staze!