• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini izmedju dvije sezone 2014-2015

Started by vip-jahorina, 24 May, 2014, 18:03:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

zidoo


vip-jahorina

Za sada od najavljenih novina nisu nista odradili. Predpostavljam da je najavljeni dio ulaganja/obnavljanja imao smisla samo prije izbora.
Po rezultatima i nekim informacijama kojima raspolazemo, mislim da nece biti apsolutno nikakavih investicija od strane vlade RS-a.

Upitno je i otvaranje sezone onako kako smo htjeli, jer Ferijalni savez nije obezbjedio sredstva niti ce ih obezbjediti.
U ponedjeljak imamo sasatank sa "svima" pa cemo malo vise znati.

SavoM

Koji su to lopovi, zanima me da li ce ikada ostvariti bar 10% od onoga sto obecaju!

HeAd

Sta je bilo najavljeno od investicija? Tri sestosjeda odradjena, vjestacki snijeg na praci odradjen (al s pogresnom racunicom  :DD)..ko bi to mogao nesto da najavljuje s obzirom da je prosla sezona bila nikakva, pa se ni krediti za gore navedeno ne mogu na vrijeme izmirivati..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Ne mogu da odolim reci, ali Jahorina krije jos dodatnih 12km staze to bi ih popravilo iz mrtvih....za lovu ne brini vec se prikupilo nesto kroz ona posjecena stabla za gondolu, kad ce testiranje :s ?

vip-jahorina

Quote from: HeAd on 23 October, 2014, 17:04:45
Sta je bilo najavljeno od investicija? Tri sestosjeda odradjena, vjestacki snijeg na praci odradjen (al s pogresnom racunicom  :DD)..ko bi to mogao nesto da najavljuje s obzirom da je prosla sezona bila nikakva, pa se ni krediti za gore navedeno ne mogu na vrijeme izmirivati..

Nisu investicije od strane vlade najavljene, vec moljakanje od strane OC-a
http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=1609.msg107555#msg107555

HeAd

Ja moljakao da se popravi dio krova na zgradi pa na kraju sve sam odradio. Tako da taj dio investicija samo hotelijeri mogu izfinansiratii te na taj nacin uozbiljiti i sam odnos oc prema planini...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vranex

Odavno govorim da ovdje nema druge nego da hotelijeri, vlasnici apratmana, agencije tipa VIP  i ostali naprave udruzenje i kupe OC.. sve bi radilo k'o u svicarskoj, jerbo bi bilo u interesu ljudi da to ide i funkcionise, a i bilo bi investicija  u stvari koje su stvarno potrebne. Sad, da li oni zele da se jos uvaljuju, to je drugo pitanje, ali realno ako imaju interes da gore rade i zaradjuju, ovo im je jedini nacin.

Ako u 5 godina u OC ne  mogu iskopati jednu vecu rupu u zemlji, o cemu uopste pricemo?  Pa od tih 100 i nesta radnika OC, da im se da po lopata, za mjesec dana bi napravili jezero i to laganini..Ali ne, opet ona ista prica,svake godine, te bice neka voda preko vodovoda, te ovo te ono, i KAO I SVAKE GODINE, dodjemo do toga da vode nema za ovo malo topova, i da je treba stediti, i da se ne pali kad su dobri uslovi za to, itd itd..

Smorih se vise, svake godine isto, samo se neko kamenje lafo cisti i to je to. Svima je jasno da skijaski centar ne moze da fukncionise bez osnjezavanja. Vec dosta godina, u glavnom terminu (katolicki bozic - srpska nova godina) nema snijega, a tad mislim da svi na jahorini ostvare bar 30% ukupne godisnje zarade. Naravno, ako umjesto snijega imas blato, nema tu para.




Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)



FZL

ma dovest rusa kakvog nek ulozi 500 miliona eura, nek donese 200 topova iz rusije, ionako imaju viska snijega, nek napravi gondolu od pala i nek uzima pare :D

vranex

Ma sto je najgore mi koji se bunimo smo samo korisnici njihovih usluga, i slobodni smo i da odemo negdje drugo. Nisu mi jasni lokalci i drugi koji su investirali velike pare u kapacitete smjestaja i objekte, da se oni ne bune protiv javasluka..
Ugl, ako se bude prodavao OC, ponavljam da je po meni najbolja opcija konzorcij domacih firmi koje vec posluju na Jahorini i koje imaju interes da to procvjeta. Problem je sto ovo sve lici na srozavanje vrijednosti firme, da bi se prodala budzasto nekome "podobnom", koji ce u poklon dobiti sve investicije (sestosjedi, novi ratraci idt..) koje je drzava, tj svi mi, obezbijedila Jahorini. A taj, ako to zaista dobije skoro dzabe, ima vise interesa da rasproda opremu nego da se muci upravljanjem ski centra. Nazalost ni prvi ni zadnji primjer privatizacije u nas.




MiKuLa


Korisnik