• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - pred otvaranje sezone 2013-2014

Started by vip-jahorina, 29 November, 2013, 14:56:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Elvir

Pozdrav svima...Danas sam prvi put bio na Jahorini ove godine i bilo je stvarno lijepo. Bilo je vise skijasa, ali poslije se guzva na liftu smanjila. Za prvi snijeg staza nije losa, mada je pri dnu bilo malo kamenja, ali moglo se izbjeci... Moja jedina zamjerka je sto sam se za ski pass morao vracati na Ogorjelicu. Nisam vidio nikakvo obavjestenje. Ali sve u svemu dan je bio za 10 :DD

dugokontov

Cijeli vikend je radio samo lift Zeljo. I to nije radio do vrha, nego do onog ravnog dijela gdje se spaja na stazu Ogorjelica II ispod zice. Bilo je guzvi na liftu, cekalo se i po 15tak minuta. Par puta se desilo da je lift stao na par minuta. Medjutim i pored toga su, na moje iznenadjenje, staze izdrzale. Mi smo otisli sa staze jucer oko pola 4 i tad se moglo lijepo bordati. Na cijeloj stazi je bilo je mozda desetak hangova, na dva-tri mjesta je progledala staza, ali to je to. Ja sam pravo zadovoljan onim sto je napravljeno. Visina snijega stvarno nije visoka, tako da treba pohvaliti momke iz OC jahorina.

U subotu je jos i bilo cjelca, pa se moglo uzivati i u toj disciplini. Sa odredjenom dozom opreza naravno, jer snijeg nije dovoljno visok, pa se znalo desiti da iskoci kamen pod bordom. U kombinaciji sa zeljom za skijanjem/bordanjem koja se akumulirala od kraja prosle sezone i onoga sto je napravljeno za vikend, ja sam i vise nego zadovoljan. Sretano nam otvorenje nove sezone!

P.S.

Zirafe su radile u par navrata. Koliko sam ja vidio, osnjezavao se onaj zadnji prevoj na Ogorjelici II, Rajska dolina, put prema Praci ispod Rajskih Vrata.

Stale


Pedja82

drugari, treba mi savet i misljenje pre svega ljudi koji Jahorinu poznaju kao svoj dzep  :))

trebao bi da dodjem na Jahorinu, po prvi put u zivotu, i to 4. januara i znam da niko ne moze ni da pretpostavi kako ce da izgleda ova zima ali kako je krenulo izgleda da ce slabo padati sneg.
Zanima me samo vise ovako iz vaseg iskustva posto je jos rano za vremenske prognoze... da li se ranijih godina desavalo da u prvoj polovini januara nema snega i kako vam izgleda pocetak ove zime??

hvala svima koji budu napisali neki red o ovome

Aschen

desavalo se i ranije, ali jako rijetko. uglavnom bude sve ok. rano je govoriti kako ce da bude. gore kad krene da pada uglavnom bude zatrpavanje, tj. padne jako puno snjega za malo vremena.

u svakom slucaju bilo ga ili ne dovoljno, dodji i bice ti super. dobra atmosfera, zezanje, nema greske.

Radiohead

Po ko zna koji put: ''Tesko ce ti iko reci sta ce biti vise od 7 dana''
Svi ovi portali sto rade tzv projekcije prognoza rade uglavnom na principu posjeta (njima je u interesu da sto vise ljudi klikne njihov site - normalno zauzvrat ti moraju dati neku primamljivu informaciju, a to su upravo 10,15 prognoze... ili golotinja naravno :). Sad posto ti pratis prognozu...
Prognoza koju koristi jahorina.org je poprilicno pouzdana i jedino to mozes sa rezervom uzeti u kalkulaciju- dakle najvise 7 dana, mada je i to previse.
Npr. prosle sedmice, tj prije 15 dana su oni najavili 30cm snijega u ovaj prosli petak, da bi to isto nestalo nakon par dana i preslo u laganu jugovinu.
Ove godine je manje snijega na otvaranju sezone, ali to nista ne mora znaciti. Da je bilo srece i palo jos tih 30-50 cm bila bi fantazija cijeli decembar, ali sta je tu je... ole (snow) (snow)

Pedja82

pitam vas sve ovo zato sto razmisljam da odlozim put za kraj januara, ali mozda je najbolje da ne malerisem nista, zazmurim i krenem pa sta bude  (snow) (snow)
sneg ako se naljuti moze za jednu noc da zaveje sve  :bravo::(

njuskalo

pedja82 devojcicu pod ruku i na  (PIVA) briga te da li ce  (snow)  :PP

Milos CTS

Sigurniji ti je kraj Januara, kad se pogleda par godina unazad


Nikola008

VIPOVCIII   

Kakva je ogorelica??  Jel  rade topovi i na njoj??? 

Koja je visina    (snow)       

(sweat)



ninodragoljub